Jump to content
Dogomania

Piękny wzruszający film..


Cichociemna

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/179532-zero-badaA-decyzja-UA-PIENIE-ratujmy-KAE-ska-BA-AGAM-o-pomoc-zbieramy-na-hotel[/URL]
to po co jesteśmy na dogo
ja po to żeby nie usypiać takich jak on
takie mam poglądy
znam psy jeżdżące na wózkach które kochają i są kochane
tak rozumiem współczucie!
a przecież wg was ten pies cierpi, więc zaproponujcie skrócenie mu cierpienia

Link to comment
Share on other sites

Jest cierpienie, które można uśmierzyć i jest takie, kiedy WIDZISZ, że to koniec, że choćbyś wlewała hektolitry leków, zwierzę nie ma szans żyć. Wziełam psa, który miał jeździć na wózku - miał przetrąconą miednicę i połamane tylne łapy, bo jego poprzednia pani po pijaku wpakowała Felicjana pod koła samochodu. Przez kilka miesięcy był rehabilitowany, cierpiał, ale była nadzieja, ze albo wózek, albo nawet własne łapy. Zestaw to z poprzednim wspomnieniem - psem z rakiem prostaty. Nie trzeba mieć IQ jak Doda, żeby wyłapac drobną różnicę między terminalnym stadium raka a kalectwem.
Agresory, które wiele fundacji by uśpiło, też miałam (no, mam w zasadzie jednego) i uspienie wchodziło w grę tylko, gdyby zagroził zdrowiu kogoś spoza rodziny, bo rodzina do dzikusów przywykła i wie, jak sobie z takim zdziczałym psem radzić. Co innego uśpić, kiedy pies umiera, tylko zmniejszyć liczbę godzin cierpienia, a co innego uśpić zwierzę, które może sprawnie funkcjonowac przez ileś lat bez szczególnej opieki. To są dla niektórych niewyczuwalne granice, moze czasem duża dawka empatii jest wskazana, ale dla mnie to są gigantyczne różnice.

Link to comment
Share on other sites

Subel , może potrafiłabyś coś poradzić w sprawie agresywnego psa , mamy ogaropodobnego , który bez ostrzeżenia kłapie podczas głaskania , albo gy je , ale tylko na kobiety, coprawda nie gryzie -do krwi-ale jest silny i są śińce
jego panie oddały go do uSpienia chociaż miały go 7 lat od szczeniaka bo ugryzł
zabraliśmy go i już bardzo długo jest w hotelu , próba adopcjii właś nie się skonczyła takim jego zachowaniem ,
boimy sie że tak będzie bo ma 7 lat
jeśli mozesz coś podpowiedzić co możnaby wykorzystać , to proszę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...