Jump to content
Dogomania

Alarm! Wawa! Sunia za tm co czeka pozostale psy ??!! Psiaki spod stadionu :(


NiJaSe

Recommended Posts

[quote name='mru']lista wpłat, było ciężko i za bardzo nic nowego nie ma :/

czekam na daty i na imie i nazwisko osoby, od której jest ostatnia wpłata


20 - Piotr C.
15 - Anna K.
10 - Agata L.
20 - Sylwia B.
10 - Katarzyna R.
10 -[/QUOTE]

A może to moja wpłata? Anna R.
Było wyraźnie napisane w przelewie. Nie rozumiem tych rozliczeń... jakiś analfabeta tam siedzi czy jak...? ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jak znajomi nie zakochają sie w kumplu, to mozna im pokazać te pozostałe pieski -sa mniejsze, a im chodzi o mniejszego.

stadion bezpieczny? dziwna teoria. miał farta, jasne i oby miał cały czas, ale wyobrazmy sobie sytuacje, ze któregos dnia zajdujemy kumpla martwego. nie chciałabym przeżywac takich wyrzutów sumienia. [B]hotel to pewność bezpieczeństwa, a stadion - ruletka. czy naprawdę ten fakt może podlegac dyskusji???[/B]

chciał uciec, czuł sie niepewnie -bo to zmiana. ale właśnie dlatego ludzie, jako homo sapiens, podejmuja decyzję za psy, bo wiedza więcej i oceniają sytuacje z perspektywy zysków i strat. mimo stresu zmian, bezpieczeństwo jest ważniejsze. a stres przechodzi, wraz z nadejściem przyzwyczajenia.

prosze w końcu przyjąć do wiadomości, że wiemy, co robimy i nie jest to nasze widzimisie, tylko lata doświadczen. z pożytkiem dla psów to będzie.
my tez musieliśmy przełamać się, i uznac, ze zestresowany pies, to smutny widok, ale nie widok w momencie zmiany jest ważny tylko bezpieczeństwo. przykro patrzeć? tak, ale to cena do zapłacenia za pewnośc, ze pies będzie zył nastepnego dnia.
żywy i zdrowy pies - to widok właściwy.

Link to comment
Share on other sites

SLEEPINGBYDAY, oczywiscie z takimi argumentami nie można polemizowac i nie mam takiego zamiaru. Masz w zupełności rację, bezpieczeństwo , zdrowie i życie jest wartościa nadrzędną dla każdej jednostki. Tylko ze na codzień nie potrafimy tego za bardzo docenic, nie myslimy o najgorszym i do umiarkowanego szczęcia potrzebujemy czegos wiecej anizeli tylko swiadomości dożycia do jutra. Naturalnie nigdy nie wybaczyłabym sobie gdyby Kumplowi cos się stało, choc dręcza mnie bardzo sprzeczne mysli i uczucia i ciągle zastanawiam się (biorąc pod uwage fakt jak trudno znaleźc dom dla psiaka) czy lepszy jest rok zycia na wolności czy 2 lata w więzieniu z nosem przeklejonym do krat boksu, ze wzrokiem pełnym nadzieji wpatrzonym w kazdego wchodzącego człowieka i rezygnacją wraz z zamknięciem sie za nim drzwi.
Osobiście wybieram to pierwsze... dla siebie . Dla Kumpla nie i juz więcej nie popełnimy takiego błędu.
Czekamy na miejsce w DT, jak tylko sie zwolni .

Niestety ten dom u znajomych nie wypalił. Wszyscy najpierw chcą, obiecuja a jak przyjdzie co do czego to sie wycofują i mnoża argumenty przeciw.
Czy Kumpel będzie miał kiedykolwiek szanse na normalny dom i kochającego właściciela?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='reniax1']
Niestety ten dom u znajomych nie wypalił. Wszyscy najpierw chcą, obiecuja a jak przyjdzie co do czego to sie wycofują i mnoża argumenty przeciw.
Czy Kumpel będzie miał kiedykolwiek szanse na normalny dom i kochającego właściciela?[/QUOTE]
Kumpel ma wielką szansę na normalny dom tylko pozwól działać dziewczynom - one znają się na rzeczy i naprawdę robią wszystko tak aby wyszło jak najlepiej dla niego

[B]mru[/B] - jaka jest sytuacja z tym hotelem na dzień dzisiejszy?

Link to comment
Share on other sites

Kumpel zdecydowanie najpierw powinien byc w hoteliku albo DT , tego psa trzeba najpierw nauczyc wielu rzeczy ,zeby byl w 100% adopcyjny. Ni kazdy ma tyle zaparcia zeby psa uczyc od podstaw chodzenia na smyczy ,uczyć czystości , uczyc co to jest byc na stale z ludźmi. Mało kto podejmie takie wyzwanie zeby wziac na DS psa z ktorym trzeba najpierw duzo pracowac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaasik91']Kumpel ma wielką szansę na normalny dom tylko pozwól działać dziewczynom - one znają się na rzeczy i naprawdę robią wszystko tak aby wyszło jak najlepiej dla niego

A w czym ja przeszkadzam dziewczynom?
Na razie najwięcej dla Kumpla zrobiłam ja i mój mąż.
To my karmimy 4 psy stadionowe od ponad roku, to ja całą zimę gotowałam w domu jedzenie dla wszystkich aby miały ciepły posiłek a mąż woził, to my zbudowaliśmy im budę, przywieźliśmy siano, koce itp.
To ja biegałam z sunią do lekarza po nocy(jej niestety nie udało się już pomóc jedynie zakończy cierpienie), to my ratowaliśmy w zeszłym roku Kumpla z krytycznego stanu babeszjozy i jeździliśmy cały tydzień na kroplówki do lecznicy. Nikt inny tylko ja kupiłam i zaaplikowałam wszystkim psiakom spot on na kleszcze.
My wykąpaliśmy u siebie w domu Kumpla, to z nami Kumpel każdą sobotę i niedzielę chodzi na spacery do Agrykoli i uczy się chodzić na smyczy i przybiegac na zawołanie.
Wyliczac mogę jeszcze długo ale mi sie nie chce.
Więc nie wiem kto tu tak naprawdę działa?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny dajcie spokój, przecież tu nie chodzi o to która więcej zrobiła. Przecież tu ważne są psy i ich dobro, a kto to robi to już sprawa podrzędna. Każdy pomaga w takim zakresie w jakim może. Ja osobiście jestem Ci reniax1 wdzięczna, że zajmujesz się Kumplem. A czy wiadomo już kiedy Kumpel idzie do tego hoteliku?

Link to comment
Share on other sites

reniax wez pod uwage ze kazdy z nas ma domy , dzieci , prace , rodziny i sto innych psow ktorym chce chocby w najmiejszym stopniu pomoc , wy macie w domu jednego psa prawda? ja mam ich trzy + jednego tymczasowicza zabranego ze schronu a czas niestety nie jest z gumy , pieniadze tez nie

Link to comment
Share on other sites

renia, ja tez uważam, ze rok wolności jest lepszy, niż dwa lata niewoli.
ale my zamierzamy znaleźć mu dom. a 99% domów zrezygnuje z kumpla po tygodniu, bo pracowac z nim nie będzie. ludzie chcą gotowy produkt, brzydko mówiąc. dlatego hotelik lub dt jest niezbędne. na super dom zaangazowany i zdeterminowany do pracy z psem sa szanse, ale o wiele, wiele, wiele mniejsze, niz na normalny, porządny dom dla psa ucywilizowanego.

a w kontekście tego, co pisała kaasik - chodzi o to, żeby emocje nie przesłoniły wam rozsądku. jej nie chodzi o to, kto więcej, to nie wybory parlamentarne ;-), chodZi o to, ze każdy robi to, na czym się zna i co może. więc powinnismy połączyć siły i ustepowac sobie tam, gdzie rozsądek każe. nie zabierajcie z dt czy hoteliku psa, bo wygląda na smutnego. po prostu sa przyczyny ku temu, co robimy. dziecko pierwszego dnia w przedszkolu tez płacze, prawda?

to, co robicie dla tych psów jest przedmiotem naszgeo wielkiego podziwu, nie miej wątpliwości! my takich ludzi, jka wy, to klonowac chcemy.

Link to comment
Share on other sites

renia, my to wszystko robimy codziennie po pracy :) z kilkoma psami i to od lat... ;)

próbowaliśmy pomóc Kumplowi, ale tak się nie da jeśli Wy chcecie jedno a my drugie - co wg Was powinniśmy zrobić?
sunię z guzem dawno temu powinno się było zbadać - złapać i zbadać a najlepiej wziąć do domu, żeby umarła bezpieczna a nie na ulicy... sory no.


dobrze, Kumpel jest wolny... co dalej? mamy 85 zł na niego...

ostatnia wpłata ta 10 zł. to od Anny R. faktycznie - dziś się dowiedziałam

kasę Renata nam prześle na jakie konto chcemy :) co mam jej powiedzieć?

szukamy DT/hotelu? jakiegoś ze standardem lux :P nie takich, jak te co w nich nasze kundle siedzą...

renia, prawda jest taka, że nikt kto chce zaadoptować psa nie przyjedzie go łapać pod stadion... ludzie nawet nie chcą brać psów ze schronisk, bo muszą o psie, którego biorą wiedzieć wszystko (a czy on szczeka w domu, a czy będzie brudził, a czy na smyczy chodzi i jak na spacerach z innymi psami? a z kotami?)...

tak naprawde Kumpel powinien znaleźć dom tymczasowy - my wszyscy mamy po kilka psów... pytajcie może znajomych, czy ktoś by mu nie dał domu tymczasowo? będziemy o nim więcej wiedzieć. a przecież Kumpel akceptuje inne psy, to nawet może być ktoś kto już ma psa.

Link to comment
Share on other sites

reniax wez pod uwage ze kazdy z nas ma domy , dzieci , prace , rodziny i sto innych psow ktorym chce chocby w najmiejszym stopniu pomoc , wy macie w domu jednego psa prawda? ja mam ich trzy + jednego tymczasowicza zabranego ze schronu a czas niestety nie jest z gumy , pieniadze tez nie

A te gotowanie to faktycznie wyczyn na skale światową , ja swojej 4-ce gotuje od paru lat i nie robie z tego wielkiego aj-waj a do tego mam jeszcze 4 koty - to moze powinnam wystapic o nadanie tytulu " wielce poświecona"? , zarywam noce zeby po wawie szukac zaginionego psa nawet będąc w ciązy i to na własnych nogach po nie posiadam samochodu , dlatego daruj sobie komentarz pt."Więc nie wiem kto tu tak naprawdę działa?"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NiJaSe']reniax wez pod uwage ze kazdy z nas ma domy , dzieci , prace , rodziny i sto innych psow ktorym chce chocby w najmiejszym stopniu pomoc , wy macie w domu jednego psa prawda? ja mam ich trzy + jednego tymczasowicza zabranego ze schronu a czas niestety nie jest z gumy , pieniadze tez nie

A te gotowanie to faktycznie wyczyn na skale światową , ja swojej 4-ce gotuje od paru lat i nie robie z tego wielkiego aj-waj a do tego mam jeszcze 4 koty - to moze powinnam wystapic o nadanie tytulu " wielce poświecona"? , zarywam noce zeby po wawie szukac zaginionego psa nawet będąc w ciązy i to na własnych nogach po nie posiadam samochodu , dlatego daruj sobie komentarz pt."Więc nie wiem kto tu tak naprawdę działa?"[/QUOTE]

wspomnij jeszcze że kosztem pracy świadczysz usługi kurierskie dla wieśmaków nie znających Wawy w zakresie odbioru i dostarczenie psiorków do ich nowych domków, a to też czasu kupę zajmuje

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny dajcie już spokój. Na prawdę to nie wątek "kto więcej pomógł". Działajmy, nie gadajmy. Ja i TZ zadeklarowałam msc wpłate po 10 zł od każdego na hotelik dla Kumpla. Wpłaciłam 1 "ratę" ale co dalej, bo przecież Kumpel nie jest w hoteliku tylko pod stadionem? Kumpel ma na koncie 85 zł ciekawe gdzie taki tani hotelik znajdziemy, no chyba, że znowu jest coś zatajone i resztę kasy ktoś wyłoży. Albo zbieramy deklaracje dalej albo nie i Kumpel siedzi dalej pod Stadionem. Wóz albo przewóz. Albo pomagamy albo udajemy. Jeżeli ktoś odbierze personalnie mój post to wybaczcie ale się zbulwersowałam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NiJaSe']Atomówka nie my uznaliśmy że hotelik jest fe ... cięzko jrst robic cos co jest z załozenia uznawane za złe[/QUOTE]

Czytam i oczom nie wierzę.... to na innych wątkach ludzie stają na głowie, aby psa umieścić w Hotelu a tutaj blokada....

RENIAX zajrzyj na ten wątek: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/184826-Halin%C3%B3w-k-W-wy%21-%C5%BBABA-na-ulicy%21%21-Kto-pierwszy-j%C4%85-rozjedzie....-%21%21%21?p=14605175#post14605175"]http://www.dogomania.pl/threads/184826-Halin%C3%B3w-k-W-wy%21-%C5%BBABA-na-ulicy%21%21-Kto-pierwszy-j%C4%85-rozjedzie....-%21%21%21?p=14605175#post14605175[/URL] też uważasz, ze sunia jest bezpieczna, bo dostaje michę z żarciem??

Link to comment
Share on other sites

no, to nie jest licytacja. po prostu renia i jej tezet nie są (jeszcze) fachowymi dogomaniakami i po prostu wyjaśniamy, dlaczego chcemy robić pewne rzeczy w pewien konkretny sposób. niektóre z zewnątrz wyglądaja gorzej, niż alternatywa -która wygląda lepiej, ale jest generalnie rzecz biorąc niekorzystna w ostatecznym rozrachunku. nie musza nam wierzyć na slepo, dlatego że tak powiem, przybliżamy temat, stąd dyskusja i wyjasnienia.
stąd pozory konfliktu - ale wyjasniamy sobie pewne rzeczy, bez wymiany zdań nie da rady.

Link to comment
Share on other sites

ja wiem, że dyskusja jest podstawą kompromisu, ale to nie wygląda jak dyskusja. Albo chcemy pomóc albo nie proste. Sorry Renia ale przy nadmiarze psów w potrzebie szansę, że ktoś przygarnie Kumpla będącego na Stadionie gdzie nikt nie wie jak będzie się zachowywał w domu, jak reaguje na mieszkanie, jak reaguje na smycz, na spacery 3 razy dziennie a nie całodobowe bieganie po dworze itp są naprawdę znikome. Dlatego ja też nie rozumiem czemu on nadal tam siedzi, a nie w hoteliku, ale nie przekrzykuje się z nikim ile to ja nie zrobiłam. Renia Kumpel musi sie przyzwyczaić do "uwięzi" a co jak jednak znajdzie się osoba. która pokocha Kumpla od pierwszego wejrzenia, adoptuje go a po tygodniu odda bo pies w domu nie będzie wiedział jak się zachować?? Pod Stadion go odwieziesz, bo tam czuł się dobrze i swobodnie?

Link to comment
Share on other sites

bo znaim sie dogadamy, to tzreba wylac żale. rozmowa na zywo wygladała by inaczej.
renia i tz moga myslec, że nie uznajemy ich zasług, postaw się na miejscu kogos calkiem nieobeznajomionego z dogo, podstawy psychologii ludzkiej tu działaja. w naszym przypadku tez ;-).
dlatego wyłożymy wszytskie karty na stół i sprawa sie rozjaśni.
aj hołp/

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Blue]Gdy bylem młody zawsze dokarmiałem dzikie psy, koty i gołębie na ulicy,[/COLOR]
ale nigdy nie wpadłem na to, żeby psom czy kotom szukać domu, bo:
- uważałem, że to dzikie zwierzęta, i wolność jest ich domem, tak jak w afryce są lwy i tygrysy,
to u nas są psy i koty, serio tak myślałem :cool3:
[B]-[/B] nie było internetu (brak google = niewiedza życiowa)
[B]-[/B] nie miałem pieniędzy na ogłoszenia do gazet, poza tym nie wierzyłem w ich skuteczność

[COLOR=Blue]Każdy błąkający się pies na ulicy wymaga zainteresowania,[/COLOR]
jak nie można pomóc takiemu zwierzęciu, napisać o tym na Dogo, lub Gumtree.
Najlepiej wziąć psa na tymczas, lub umieścić w bezpiecznym miejscu u kogoś na tymczas,
dogadać się jak z jedzeniem, karmieniem, opieką. Koszty i dogadanie też są przecież ważne.
Biorąc psa z ulicy mamy pewność, że nie spotka go wypadek, okaleczenie, lub choroba,
następnie wziąć psa do weta na określenie stanu zdrowia,
odrobaczenie, odpchlenie, odkleszczenie, zaszczepienie na wściekliznę,
w domu umyć psa, najeść, napoić, zrobić zdjęcia,
dać te zdjęcia + opis choćby tu, albo na allegro,
najlepiej ogłoszenia wyróżnione, pogrubione, podświetlone.
I powinno się jeszcze spisać umowę z nowym właścicielem psa.

[COLOR=Red]Tylko teraz spójrzcie same, ile to czynności :([/COLOR]
Trzeba poświęcić swój cenny czas i pieniądze, żeby to wszystko zrobić,
Dużo czasu...a czas to pieniądz.
[COLOR=Blue]
Dokarmianie psa uważam nie jest złe, bo przynajmniej przeżyje.[/COLOR]
Ale jak ma szansę na hotel, dom tymczasowy powinno się go tam oddać.
Przynajmniej będzie szansa na jego obserwację i znalezienie mu domu.

[COLOR=Magenta]Chyba, że chcemy go skazać na wieczny dom na ulicy,[/COLOR]
i mnóstwo czyhających zagrożeń i problemów.
W zimę może zamarznąć podczas snu :( :shake:

[COLOR=Blue]Uważam, że schronisko nic nie załatwia, jest tak jak więzienie.[/COLOR]
Jedynie zdecydowana pomoc + dom tymczasowy, lub od razu dom docelowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcin_Praga_JSI'][COLOR=Blue]Gdy bylem młody zawsze dokarmiałem dzikie psy, koty i gołębie na ulicy,[/COLOR]
ale nigdy nie wpadłem na to, żeby psom czy kotom szukać domu, bo:
- uważałem, że to dzikie zwierzęta, i wolność jest ich domem, tak jak w afryce są lwy i tygrysy,
to u nas są psy i koty, serio tak myślałem :cool3:
[B]-[/B] nie było internetu (brak google = niewiedza życiowa)
[B]-[/B] nie miałem pieniędzy na ogłoszenia do gazet, poza tym nie wierzyłem w ich skuteczność

[COLOR=Blue]Każdy błąkający się pies na ulicy wymaga zainteresowania,[/COLOR]
jak nie można pomóc takiemu zwierzęciu, napisać o tym na Dogo, lub Gumtree.
Najlepiej wziąć psa na tymczas, lub umieścić w bezpiecznym miejscu u kogoś na tymczas,
dogadać się jak z jedzeniem, karmieniem, opieką. Koszty i dogadanie też są przecież ważne.
Biorąc psa z ulicy mamy pewność, że nie spotka go wypadek, okaleczenie, lub choroba,
następnie wziąć psa do weta na określenie stanu zdrowia,
odrobaczenie, odpchlenie, odkleszczenie, zaszczepienie na wściekliznę,
w domu umyć psa, najeść, napoić, zrobić zdjęcia,
dać te zdjęcia + opis choćby tu, albo na allegro,
najlepiej ogłoszenia wyróżnione, pogrubione, podświetlone.
I powinno się jeszcze spisać umowę z nowym właścicielem psa.

[COLOR=Red]Tylko teraz spójrzcie same, ile to czynności :([/COLOR]
Trzeba poświęcić swój cenny czas i pieniądze, żeby to wszystko zrobić,
Dużo czasu...a czas to pieniądz.
[COLOR=Blue]
Dokarmianie psa uważam nie jest złe, bo przynajmniej przeżyje.[/COLOR]
Ale jak ma szansę na hotel, dom tymczasowy powinno się go tam oddać.
Przynajmniej będzie szansa na jego obserwację i znalezienie mu domu.

[COLOR=Magenta]Chyba, że chcemy go skazać na wieczny dom na ulicy,[/COLOR]
i mnóstwo czyhających zagrożeń i problemów.
W zimę może zamarznąć podczas snu :( :shake:

[COLOR=Blue]Uważam, że schronisko nic nie załatwia, jest tak jak więzienie.[/COLOR]
Jedynie zdecydowana pomoc + dom tymczasowy, lub od razu dom docelowy.[/QUOTE]

:klacz: super to ująłeś!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...