Jump to content
Dogomania

WhiteWolf Nord Salmon Gold Edition


bubek

Recommended Posts

[B]WhiteWolf Nord Salmon Gold Edition[/B]
Już na dniach pojawi się na polskim rynku nowa wersja karmy WhiteWolf Nord Salmon Gold Edition. To karma, która w swoim składzie będzie zawierać:
mięso z łososia min. 56 % w suchej masie, ziemniaki, puree pomidorowe, olej słonecznikowy, olej z łososia (Omega 3, Omega 6), drożdże piwne, zestaw ziół (tymianek, majeranek, pietruszka, oregano, szałwia), zestaw owoców (w tym owoce leśne), ekstrakt z rośliny Yucca Schidigera, zestaw minerałów i witamin, probiotyczne fructooligosacharydy (FOS i MOS), zestaw do ochrony stawów (glukozamina, MSM, chondroityna), L-karnitynę, biotynę, taurynę, beta-karoten.
Jest to karma hypoalergiczna, w swoim składzie nie zawiera ani grama zbóż, pulpy buraczanej czy też kukurydzy, a także tłuszczy drobiowych.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesteśmy od dwóch tygodni na White Wolfie Salmon Gold Editin, jak dla mnie karma super. Pies przestał wylizywać łapy, zniknął łupież i drapanie. Do starej karmy dosypaliśmy White Wolfa, który zniknął błyskawicznie, stara została na dnie. Kupy ok, żadnych bąków, sierść mięciutka. Sporej wielkości krokiety, zapach troszke przypomina wędzoną makrelę. Mi to nie przeszkadza, a psiakom jak najbardziej pasuje. Jeśli chodzi o skład, to wiem, że jedzą mięso, a nie mielone zboża czy puplę buraczaną. Naprawdę polecam, karma jest godna polecenia, a cena też nie odstrasza.

Link to comment
Share on other sites

My również kończymy worek Salmona Gold Edition. Karma z misek znika błyskawicznie, zaraz po podaniu. Nie wiem co ma w sobie, że tak chetnie ją jedzą. Kupalki w porządku. Żadnych ekscesów jelitowych. 17 papi my już dawno zrezygnowaliśmy z karm zawierających zboża i pulpę buraczaną. I na pewno już nigdy do nich nie wrócimy, dlatego ja równiez polecam WhiteWolfa.

Link to comment
Share on other sites

U nas worek NordSalmon'a zniknął błyskawicznie. Zamówiliśmy kolejny 15-kilogramowy. Karmę gorąco polecam. Moje suczysko, choć jest dość wybredne wcina łososia bardzo chętnie. Nie wiem czy to zasługa karmy, czy też nadchodzi wiosna, ale bardzo wyostrzyły się jej kontrasty na siersci i bardzo mnie to cieszy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzasta']A czy ta karma ma granulki raczej suche czy takie tłuściutkie i jak wielkościowo?[/QUOTE]

Karma jest bardzo tłusta, w końcu to ponad 56 % mięsa z łososia. Wielkością porównywalne do 50 groszy. Moję kangale osobiście wolą karmy tłuste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lily2']Skusiłam się na WhiteWolfa, ale piesek nawet nie chciał tknąć tej karmy. Przerzucamy się na Fish4Dogs i bardzo chętnie pozbędę się tych 4/4,5kg, gdyby ktoś był zainteresowany.[/QUOTE]

Pewnie pieska przeraziła zbyt duża ilość mięsa, a on woli pulpę buraczaną zawartą w Fish4Dogu, która dodaje mu smaku. Chętnie odkupię od Pani WhiteWolfa, choć nie zauważyłem aby był sprzedawany w opakowaniach 4,5 kg .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='17papi']Jesteśmy od dwóch tygodni na White Wolfie Salmon Gold Editin, jak dla mnie karma super. Pies przestał wylizywać łapy, zniknął łupież i drapanie. Do starej karmy dosypaliśmy White Wolfa, który zniknął błyskawicznie, stara została na dnie. Kupy ok, żadnych bąków, sierść mięciutka. Sporej wielkości krokiety, zapach troszke przypomina wędzoną makrelę. Mi to nie przeszkadza, a psiakom jak najbardziej pasuje. Jeśli chodzi o skład, to wiem, że jedzą mięso, a nie mielone zboża czy puplę buraczaną. Naprawdę polecam, karma jest godna polecenia, a cena też nie odstrasza.[/QUOTE]

A jaką wcześniej podawałaś?

Bubek, czy ta łososiowa będzie w wersji dla szczeniaków?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bubek']Karma jest bardzo tłusta, w końcu to ponad 56 % mięsa z łososia. Wielkością porównywalne do 50 groszy. Moję kangale osobiście wolą karmy tłuste.[/QUOTE]

Dzięki wielkie za odpowiedź :)
Bardzo mnie skład zaintrygował i skusimy się na małe opakowanie na spróbowanie :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']

Bubek, czy ta łososiowa będzie w wersji dla szczeniaków?[/QUOTE]

Witaj Chefrenek
Póki co, wersji łososiowej typowo dla szczeniąt nie będzie. Mojemu 4 miesięcznemu malcowi od około miesiąca

podaję salmona gold edition. Szczególnie zależało mi, aby karma, którą mu podaję, nie była wysoko węglowodanowa, nie zawierała zbóż (glutenu), a dodatkowo fajnie, że zawiera sporą ilość glukozaminy 170 mg/kg, chondroityny 120 mg/kg oraz MSM 170 mg/kg, co dla mnie ma olbrzymie znaczenie przy tak dużej rasie, którą posiadam. Póki co, maluch rozwija się prawidłowo, karmę wcina bardzo chętnie, kupki są w porzadku, nie ma żadnych ekscesów jelitowych. Jedyny kłopot, jaki może sprawić w przypadku małych ras, to krokiety są dość sporej wielkości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Z wielkim zainteresowaniem czytam o tej karmie. Z tego, co piszecie, wszystko, punkt po punkcie, odpowiada mojej filozofii żywienia psa. Nawet wielkość granulek jest super. Podpowiedzcie mi proszę, jakie są rodzaje tych karm oraz w jakich opakowaniach jest sprzedawana ? Może wreszcie jeden z moich psiaków, totalny niejadek, skusi się na WhiteWolfa ? (reszta zapewne problemu mieć nie będzie ;)

Link to comment
Share on other sites

zamówiłam dziś na próbę 3 kilo, to niewiele jak na doga ale boje sie tych ziemniaków. moj pies ma strasznie wrażliwy żołądek i czasem wystarczy garść nowej karmy aby wywołać 24 godz. biegunkę. Wiem że ziemniaki z założenia sa właśnie w takich przypadkach ok ale czy żołądek mojego psa to wie? ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bubek'][B]WhiteWolf Nord Salmon Gold Edition[/B]
....która w swoim składzie będzie zawierać:
mięso z łososia min. 56 % w suchej masie, ziemniaki, puree pomidorowe, olej słonecznikowy, olej z łososia (Omega 3, Omega 6), drożdże piwne, zestaw ziół (tymianek, majeranek, pietruszka, oregano, szałwia), zestaw owoców (w tym owoce leśne), ekstrakt z rośliny Yucca Schidigera, zestaw minerałów i witamin, probiotyczne fructooligosacharydy (FOS i MOS), zestaw do ochrony stawów (glukozamina, MSM, chondroityna), L-karnitynę, biotynę, taurynę, beta-karoten.
Jest to karma hypoalergiczna, w swoim składzie nie zawiera ani grama zbóż, pulpy buraczanej czy też kukurydzy, a także tłuszczy drobiowych.[/QUOTE]

mam dwa pytania:
1) dlaczego skład tej karmy jest inny w poście od tego na stronie?
2) jaka jest różnica pomiędzy użyciem zbóż a ziemniaków których jest sporo w WhiteWolf?

dla porównania skład na stronie whitewolf.eu:
[B]Skład: [/B]
Świeży łosoś, mączka z łososia, [B]ziemniaki[/B], [B]puree pomidorowe[/B], olej słonecznikowy, [B]skrobia ziemniaczana[/B], olej z łososia (OMEGA 3, OMEGA 6), drożdże piwowarskie, [B]białka ziemniaczane[/B], tymianek, majeranek, pietruszka, oregano, szałwia, pełne ziarna siemienia lnianego, ekstrakt z rośliny Yucca-Schidigera, zestaw minerałów i witamin, probiotyczne fruktooligosacharydy i mannanooligosacharydy FOS i MOS, kompleks ochrony stawów (glukozamina, MSM, chondroityna), L-karnityna, biotyna, tauryna, beta karoten.

jak widać w karmie mamy trzy formy ziemniaków , w tym jedna to białko ziemniaczane...:shake: , jest mowa o karmie która nie ma glutenu a ma białko z ziemniaków - o co chodzi? :crazyeye:

zaczynam zauważać sprytny zabieg realizowany przez producentów polegający na informowaniu " BEZ ZBÓŻ " domyślnie starając sie powiedzieć u nas jest wyłacznie mięso, a zamianie tychże na " MASĘ ZIEMNIAKÓW" , efekt marketingowy OK , ale czy zwierzaki cos na tym zyskują, to wątpię....

składniki takie jak ziemniaki, puree pomidorowe, skrobia ziemniaczana - to ewidentne tanie wypełniacze identyczne z kukurydzą itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']mam dwa pytania:
1) dlaczego skład tej karmy jest inny w poście od tego na stronie?
2) jaka jest różnica pomiędzy użyciem zbóż a ziemniaków których jest sporo w WhiteWolf?

dla porównania skład na stronie whitewolf.eu:
[B]Skład: [/B]
Świeży łosoś, mączka z łososia, [B]ziemniaki[/B], [B]puree pomidorowe[/B], olej słonecznikowy, [B]skrobia ziemniaczana[/B], olej z łososia (OMEGA 3, OMEGA 6), drożdże piwowarskie, [B]białka ziemniaczane[/B], tymianek, majeranek, pietruszka, oregano, szałwia, pełne ziarna siemienia lnianego, ekstrakt z rośliny Yucca-Schidigera, zestaw minerałów i witamin, probiotyczne fruktooligosacharydy i mannanooligosacharydy FOS i MOS, kompleks ochrony stawów (glukozamina, MSM, chondroityna), L-karnityna, biotyna, tauryna, beta karoten.

jak widać w karmie mamy trzy formy ziemniaków , w tym jedna to białko ziemniaczane...:shake: , jest mowa o karmie która nie ma glutenu a ma białko z ziemniaków - o co chodzi? :crazyeye:

zaczynam zauważać sprytny zabieg realizowany przez producentów polegający na informowaniu " BEZ ZBÓŻ " domyślnie starając sie powiedzieć u nas jest wyłacznie mięso, a zamianie tychże na " MASĘ ZIEMNIAKÓW" , efekt marketingowy OK , ale czy zwierzaki cos na tym zyskują, to wątpię....

składniki takie jak ziemniaki, puree pomidorowe, skrobia ziemniaczana - to ewidentne tanie wypełniacze identyczne z kukurydzą itd.[/QUOTE]

Już parę firm zaliczyło taką wpadkę o ile o wpadce może być mowa. Pewnie nastąpił błąd w tłumaczeniu składu. Prawdziwy skład to ten na opakowaniu.

Powiedz mi od kiedy gluten to białko z ziemniaków?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...