Jump to content
Dogomania

WhiteWolf Nord Salmon Gold Edition


bubek

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mam psa']mam dwa pytania:
1) dlaczego skład tej karmy jest inny w poście od tego na stronie?
2) jaka jest różnica pomiędzy użyciem zbóż a ziemniaków których jest sporo w WhiteWolf?

dla porównania skład na stronie whitewolf.eu:
[B]Skład: [/B]
Świeży łosoś, mączka z łososia, [B]ziemniaki[/B], [B]puree pomidorowe[/B], olej słonecznikowy, [B]skrobia ziemniaczana[/B], olej z łososia (OMEGA 3, OMEGA 6), drożdże piwowarskie, [B]białka ziemniaczane[/B], tymianek, majeranek, pietruszka, oregano, szałwia, pełne ziarna siemienia lnianego, ekstrakt z rośliny Yucca-Schidigera, zestaw minerałów i witamin, probiotyczne fruktooligosacharydy i mannanooligosacharydy FOS i MOS, kompleks ochrony stawów (glukozamina, MSM, chondroityna), L-karnityna, biotyna, tauryna, beta karoten.

jak widać w karmie mamy trzy formy ziemniaków , w tym jedna to białko ziemniaczane...:shake: , jest mowa o karmie która nie ma glutenu a ma białko z ziemniaków - o co chodzi? :crazyeye:

zaczynam zauważać sprytny zabieg realizowany przez producentów polegający na informowaniu " BEZ ZBÓŻ " domyślnie starając sie powiedzieć u nas jest wyłacznie mięso, a zamianie tychże na " MASĘ ZIEMNIAKÓW" , efekt marketingowy OK , ale czy zwierzaki cos na tym zyskują, to wątpię....

składniki takie jak ziemniaki, puree pomidorowe, skrobia ziemniaczana - to ewidentne tanie wypełniacze identyczne z kukurydzą itd.[/QUOTE]


@mam psa, na poczatek wyjaśnię Ci może, czym jest gluten- cytat z Wikipedii:
[B]Gluten[/B] - mieszanina białek roślinnych: [URL="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Glutenina&action=edit&redlink=1"][COLOR=#ba0000]gluteniny[/COLOR][/URL] i [URL="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Gliadyna&action=edit&redlink=1"][COLOR=#ba0000]gliadyny[/COLOR][/URL]. Występuje w ziarnach [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbo%C5%BCa"][COLOR=#002bb8]zbóż[/COLOR][/URL]: [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pszenica"][COLOR=#002bb8]pszenicy[/COLOR][/URL], [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BByto"][COLOR=#002bb8]żyta[/COLOR][/URL], [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99czmie%C5%84"][COLOR=#002bb8]jęczmienia[/COLOR][/URL] i [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Owies"][COLOR=#002bb8]owsa[/COLOR][/URL].
I dalej, zapewniam Cię, że głównym składnikiem karmy WhiteWolf Nord Salmon Gold Ediotion jest [B]56 % mięsa z łososia w suchej masie! - czyli po wytraceniu wody. [/B]Gluten, zarówno w stosunku do ludzi, jak i psów, bardzo często stanowi alergen. Nawet sobie nie wyobrażasz, ile psów w dzisiejszych czasach jest uczulonych właśnie na gluten. Osobiście nie spotkałem się z przypadkiem, aby jakikolwiek pies był uczulony na ziemniaki. Mit o ziemniakach, ze jakoby pies ich nie trawi, został już obalony kilkanaście lat temu. Wręcz działa w jelitach psa osłaniajaco, jako probiotyk. Porównywanie puree pomidorowego, czy ziemniaczanego z kukurydzą, to chyba niezły żart :splat:. Polecam zapoznanie się z wpływem zbóż, w tym kukurydzy na psa i jego zdowie.
Ja karmom zawierającym zboża, kukurydzę, pulpę buraczaną, podziękowałem już dawno temu. Kiedyś na tym forum padło takie ładne określenie: pies to nie kura, nie powinien jeść zbóż! - i z cała pewnością jest to prawda.

Link to comment
Share on other sites

Dla przykładu podaję skład TOTW High Prarie - na dog food analysis 6 gwiazdek na 6 możliwych.

[quote]Bison, venison, lamb meal, chicken meal, egg product, [B]sweet potatoes[/B], peas, [B]potatoes[/B], canola oil, roasted bison, roasted venison, natural flavor, [B]tomato pomace[/B], ocean fish meal, choline chloride, dried chicory root, [B]tomatoes[/B], blueberries, raspberries, [B]yucca schidigera extract[/B], Enterococcus faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract, vitamin E supplement, iron proteinate, zinc proteinate, copper proteinate, ferrous sulfate, zinc sulfate, copper sulfate, potassium iodide, thiamine mononitrate (vitamin B1), manganese proteinate, manganous oxide, ascorbic acid, vitamin A supplement, biotin, calcium pantothenate, manganese sulfate, sodium selenite, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), vitamin B12 supplement, riboflavin (vitamin B2), vitamin D supplement, folic acid.[/quote]:eviltong:

Na upartego można się też czepnąć dried chicory root.

Link to comment
Share on other sites

do wszystkiego można się przyczepić ...

Więc..:p, żeby nie zostać posądzony że ja sie czepiam byle czego, zgodzę się na początek, że WhiteWolf to nie jest karma którą ma byle jaki skład. ;)

wracając do wątku chciałbym uściślić:

1)... mala uwaga: cały post mamy rozmowę na temat niewłaściwego podanego składu, który jest w pierwszym poście, a który jak podałem sporo różni się od oryginału - to jest coś czego bardzo nie lubię w karmach dostępnych na rynku w Polsce, to jest co najmniej nierzetelność importera. Jest to zupełnie nie potrzebne i szczerze mówiąc dla mnie w pierwszym kontakcie to spory minus gdy czytam wersje PL i jakąkolwiek w EN lub RU

2) ... po co jest w składzie to białko z ziemniaków?? skoro jak podajecie jest w karmie tak dużo mięsa?? ten składnik sugeruje, jak dla mnie, że białka z mięsa jest niewystarczająca ilość...

3) co to za określenie z tym mięsem w suchej masie, brzmi to jakoś niezręcznie i trochę niejasno... :evil_lol: , producent powinien podać ile jest świerzego i ile jest maczki z łosicia w % w karmie i po krzyku. Nie podaje tego tylko czytam to w postach... dlaczego tak?

Jeślichodzi o "dogfoodanalysis" nie jest to miarodajne źródło, portal jest "zainteresowany" w promocji grupy produktów wiec raczej powinno sie go czytać ze sporym "przymrużeniem oka" , myśle że WhiteWolf nie pojawi sie w dogfood....

chętnie spojrzę na karmię z bliska, wiecie gdzie można ją spotkać w okolicy Warszawy lub Poznania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']do wszystkiego można się przyczepić ...

Więc..:p, żeby nie zostać posądzony że ja sie czepiam byle czego, zgodzę się na początek, że WhiteWolf to nie jest karma którą ma byle jaki skład. ;)

wracając do wątku chciałbym uściślić:

1)... mala uwaga: cały post mamy rozmowę na temat niewłaściwego podanego składu, który jest w pierwszym poście, a który jak podałem sporo różni się od oryginału - to jest coś czego bardzo nie lubię w karmach dostępnych na rynku w Polsce, to jest co najmniej nierzetelność importera. Jest to zupełnie nie potrzebne i szczerze mówiąc dla mnie w pierwszym kontakcie to spory minus gdy czytam wersje PL i jakąkolwiek w EN lub RU

2) ... po co jest w składzie to białko z ziemniaków?? skoro jak podajecie jest w karmie tak dużo mięsa?? ten składnik sugeruje, jak dla mnie, że białka z mięsa jest niewystarczająca ilość...

3) co to za określenie z tym mięsem w suchej masie, brzmi to jakoś niezręcznie i trochę niejasno... :evil_lol: , producent powinien podać ile jest świerzego i ile jest maczki z łosicia w % w karmie i po krzyku. Nie podaje tego tylko czytam to w postach... dlaczego tak?

Jeślichodzi o "dogfoodanalysis" nie jest to miarodajne źródło, portal jest "zainteresowany" w promocji grupy produktów wiec raczej powinno sie go czytać ze sporym "przymrużeniem oka" , myśle że WhiteWolf nie pojawi sie w dogfood....

chętnie spojrzę na karmię z bliska, wiecie gdzie można ją spotkać w okolicy Warszawy lub Poznania?[/QUOTE]

@mam psa
Bardzo mnie cieszy fakt, że tak bardzo zainteresowała Cię karma WhiteWolf. Widzę, ze bardzo nurtuje Cię wiele spraw, postaram się Ci je przybliżyć. Otóż pierwszy post w tym temacie, to jedynie zapowiedź karmy, która miała pojawić się na polskim rynku. Nie była to żadna forma reklamy, ani też dokładna analiza karmy. Takich informacji należy szukać na stronie firmy, czy też na etykiecie towaru. Tyle w odpoweidzi na punkt pierwszy.
W drugim natomiast, pytasz po co w karmie białko ziemniaczane - tu raczej należałoby zadać pytanie w jakiej ilości występuje (białko ziemniaczane jest białkiem bardzo dobrze przyswajalnym przez psy). Ale może od początku: łosoś w 100 gramach zawiera mniej więcej od 17-19 g białka, natomiast w 100 g ziemniaków, zawarte jest 1,89 g białka. Dla porównania w 100 g owsa, zawarte jest około 17 g białka, w pszenicy w 100 g - 14 g. należy równiez pamiętać, że białko ze zbóż jest kiepsko przyswajalne przez psy.Karma WhiteWolf zawiera 30 % białka, z czego jedynie ok. 2 % to białko ziemniaczane. Na trzecie pytanie, poszukaj odpowiedzi na forum. Wielokrotnie już ten temat był poruszany. A sucha masa, to taka, z której w procesie obróbki termicznej, została wytrącona woda.

Link to comment
Share on other sites

@bubek

dzieki za jak zwykle wyczerpujące wypowiedzi,widzę ze jesteś znawcą tej karmy i nie tylko ale również masz sporą wiedze na temat poszczególnych składników. nie spotkałem sie dotychczas z bialkiem z ziemniaka w karmach i to co piszesz jest interesujace dla mnie.

pytałem jeszcze czy gdzieś ja znajdę w sklepie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']@bubek

dzieki za jak zwykle wyczerpujące wypowiedzi,widzę ze jesteś znawcą tej karmy i nie tylko ale również masz sporą wiedze na temat poszczególnych składników. nie spotkałem sie dotychczas z bialkiem z ziemniaka w karmach i to co piszesz jest interesujace dla mnie.

pytałem jeszcze czy gdzieś ja znajdę w sklepie ?[/QUOTE]

Ziemniaki w karmie to nie rzadkość. Znajdziesz je w acanie, totwie, trovecie, orijenie i pewnie wielu innych.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy to dziwny zbieg okoliczności, ale.... mój pies mógłby bic rekordy w ilości qp - są 3 albo 4 na dobę po suchej karmie, bo po gotowanej jest ich 2-3. No ale do sedna sprawy: od wczorajszej kolacji je pół na pół w ramach przyzwyczajania purine pro plan salomon&rice i właśnie white wolf z łososiem i dzisiaj rano nie zrobił qpy, normalnie aż mnie to poirytowało, bo jak zostawić psa samego w domu gdy nie załatwił się o poranku, wiec dałam mu śniadanie i po 2 godzinach wyszłam z nim znowu i znowu NIC. Dopiero po 18 się załatwił. Nie wiem teraz czy ten ulewny deszcz dzisiaj tak go zniechęcił do przyjęcia pozycji kangura ;-) (ale przez godzinę łaził po krzakach i wysokich trawach i wtedy jakos mokro mu nie było) czy to ta karma taka świetna.
Dodam jeszcze ze mam psa wrażliwca i większość karm to albo natychmiastowa biegunka (nawet po garści nowej karmy) albo mega baki albo qpa jak krowi placek. Z przetestowanych niekiedy boleśnie :-( karm jedynie po tej purinie jest super. Jeśli white wolf podawany sam, będzie tak świetny jak się zapowiada to normalnie medal!!!
Dodam jeszcze ze uczona doświadczeniem zamówiłam na próbę tylko 3 kg worek, a dostałam 15 kilowy i jeszcze spora próbkę tej karmy z jagnięcina i łososiem... wobec pozytywnego odbioru karmy po 24 godzinach podawania stwierdzam że była to przemiła pomyłka sklepu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']nie wiem czy to dziwny zbieg okoliczności, ale.... mój pies mógłby bic rekordy w ilości qp - są 3 albo 4 na dobę po suchej karmie, bo po gotowanej jest ich 2-3. No ale do sedna sprawy: od wczorajszej kolacji je pół na pół w ramach przyzwyczajania purine pro plan salomon&rice i właśnie white wolf z łososiem i dzisiaj rano nie zrobił qpy, normalnie aż mnie to poirytowało, bo jak zostawić psa samego w domu gdy nie załatwił się o poranku, wiec dałam mu śniadanie i po 2 godzinach wyszłam z nim znowu i znowu NIC. Dopiero po 18 się załatwił. Nie wiem teraz czy ten ulewny deszcz dzisiaj tak go zniechęcił do przyjęcia pozycji kangura ;-) (ale przez godzinę łaził po krzakach i wysokich trawach i wtedy jakos mokro mu nie było) czy to ta karma taka świetna.
Dodam jeszcze ze mam psa wrażliwca i większość karm to albo natychmiastowa biegunka (nawet po garści nowej karmy) albo mega baki albo qpa jak krowi placek. Z przetestowanych niekiedy boleśnie :-( karm jedynie po tej purinie jest super. Jeśli white wolf podawany sam, będzie tak świetny jak się zapowiada to normalnie medal!!!
Dodam jeszcze ze uczona doświadczeniem zamówiłam na próbę tylko 3 kg worek, a dostałam 15 kilowy i jeszcze spora próbkę tej karmy z jagnięcina i łososiem... wobec pozytywnego odbioru karmy po 24 godzinach podawania stwierdzam że była to przemiła pomyłka sklepu[/QUOTE]

To dobra widomość, że pieskowi przypasowała. Moje naście sztuk od listopada wszystkie na WhiteWolfie, w tym cały odhowany jeden miot. Nie chcę WhiteWolfa za bardzo zachwalać, bo zostnę posądzony o reklamę, ale cieszy mnie że karma zbiera same pozytywne opinie.

Link to comment
Share on other sites

A czy ktoś wie, gdzie ta karma jest produkowana? ponieważ stwierdzenie, że w krajach Unii Europejskej jak dla mnie jest niewystarczające, może ktos z Was dotarł do źródeł.
Karma na spróbowanie przyszła, spotkała się z wielkim zainteresowaniem czterołapych, tylko ja jestem trochę nieprzekonana do niej ( ten kraj gdzie ja wytwarzają nie daje mi spokoju).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kozanka']A czy ktoś wie, gdzie ta karma jest produkowana? ponieważ stwierdzenie, że w krajach Unii Europejskej jak dla mnie jest niewystarczające, może ktos z Was dotarł do źródeł.
Karma na spróbowanie przyszła, spotkała się z wielkim zainteresowaniem czterołapych, tylko ja jestem trochę nieprzekonana do niej ( ten kraj gdzie ja wytwarzają nie daje mi spokoju).[/QUOTE]

Fajnie, że czterołapne się zainteresowały. Jestem przekonany, że im przypasuje. Karma produkowana jest w Wielkiej Brystanii.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

u nas minęły właśnie dwa tygodnie podawania wyłącznie tej karmy, wór zbliża sie do dna i nie wiem co dalej, bo wszystko jest ok: chetnie je (ale to norma u niego), zmniejszyła sie ilość qp, tylko ich konsystencja pozostawia wiele do życzenia - krowie placki a w najlepszym wypadku ciągnace sie flaki (matko, jak obrazowo :-) ), które nierzadko brudza psu pupę. Chyba odpuścimy... mojemu wrażliwcowi najwyraźniej służy tylko purina pro plan łosoś i ryż i tego chyba musze się trzymać

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich
Jestem właścicielką dwóch owczarków niemieckich i labradora. Oczywiście wszystkie posiadają rodowody, ale nie wystawiamy ich na wystawach, bo jakoś mnie one nie kręcą. Od pół roku podaję swoim psom White Wolfa i powiem, że wygląd moich psiaków zmienił się nie do poznania. Poniżej wklejam ich zdjęcia, z czasów, kiedy karmiłam je Nutrą i dla porównania, po White Wolfie. Myślę, ze zdjęcia mówią same za siebie. Po pierwsze psy zjadają karmę z apetytem. Widzę różnicę, jak wyglądała sierść kiedyś, a jak wygląda dzisiaj. Nigdy nie było problemów z wypróżnieniem, kupki normalne. Mój dwuletni owczarek jest alergikiem, ale White Wolf bardzo mu służy.
Pierwsze dwa zdjęcia to po karmieniu Nutrą, kolejne po White Wolfie. Śmieję się, ż e moje psy mogłyby być żywa reklama tej karmy

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/296/4a41090354173756.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/299/c7a4d245a61c10ce.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/295/0bbb3da441fd08cb.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/296/355de2831112722e.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/300/0b9ded4532ecfd57.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam, A kto jest konkretnie producentem tej karmy? I jeszcze jedno pytanie, czy karma ta ma jakiś związek z Wolfblut? Nie da sie nie zauważyć bardzo podobnej szaty graficznej opakowania, podobnej nazwy karmy oraz podonych nazw konkretnych typów np Wild Forest / Dark Forest, nawet nazwy stron www są podobne: zdrowypiesek / zdrowypupil? No i oboje dystrybutorów hoduje kangale? Pytam z ciekawości, proszę nie doszukiwać sie zadnych podtekstów:)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman]Już wyjaśniam.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Karma [B]WhiteWolf nie ma nic, ale to absolutnie nic wspólnego z karmą Wolfsblut[/B], i bardzo proszę w żaden sposób jej nie łączyć. WhiteWolf jest produkowana w Angli , natomiast Wolfsblut to karma niemiecka, produkowana przez firmę Healtfood24 GMBH, której jedynie dystrybutorem jest sklep zdrowypiesek – no cóż, troszkę zgapiona nazwa od mojego zdrowego pupila, ale co do tego nie mam pretensji:lol:. Jedyną rzeczą, jaką łączy nas właścicieli obydwu sklepów, jest fakt, iż Pan „od zdrowego pieska” jest właścicielem, zaznaczam, nie hodowcą, psów pochodzących z mojej hodowli. [/FONT]
[FONT=Times New Roman]Tak więc, proszę absolutnie nie łączyć ani jednej karmy z drugą, ani sklepów, które ją oferują.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za szybka odpowiedz. A czy moge jeszcze dowiedziec sie kto jest producentem tej karmy? Na opakowaniu brak szczegółowych danych o podmiot odpowiedzialny, tylko ze jest produkowana w EU i GB, a jako producent wpisywana jest polska firma.
Ps. Piękne psy z tych kangali;)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dotarł do mnie White Wolf :)
Pierwsza relacja i reakcja smakowo zapachowa moich psów
Staffiki moje zdecydowanie wybrały wersję Wild Forest Gold Edition bo granulat odpowiedniej wielkości a i bardzo im smakowała.
Jeśli chodzi o Nord Salomon Gold Edition to granule są dla nich trochę za duże ale myślę że też jakoś sobie z nimi poradzą.
Generalnie ta wersja Wild Forest jest jakby miększa ale nie rozpadająca się i to bardzo moim psiakom odpowiada.
Starszy pies który sceptycznie podchodzi do nowości i do tej karmy podszedł sceptycznie ale później zjadł Wild forest.
[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

witam
posiadam adoptowanego haszczaka po przejściach zdrowotnych-problemy z jelitami,zanik osłon jelitowych,przerost flory bakteryjnej.pies został wyleczony.jadł RC Intestinal a od roku je Purine Pro Plan adult digestion lamb&rice.próba przerzucenia go na dog chow lamb zakończona została nawrotem ostrych biegunek.wróciłam do puriny.zastanawiam się czy karma White Wolf ma w swojej ofercie coś dla wrażliwych psów.dla bardzo wrażliwych.która to karma by się nadawała dla mojego psa?jeśli ktoś podobny problem miał proszę pisać.chętnie zmienię mojemu psu suchą karmę.cena nie gra roli.pies najważniejszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U mnie 15kg worek własnie zszedł. Kupiam ja wczesniej wg mnie jako rewelacyjny skład, w stosunku co do ceny, bo nie wiele jest kart które maja aż tyle % miesa w jaiejkolwiek postaci na pierwszym miescu,
Moj alaskan malamute wyglada dobrze, ale nie karmimy go wylacznie sucha karma, bardzo czesto kupujemy mu po prostu czyste mieso ktore uwielbia. W karmie podoba mi sie sklad i to ze ma duze kawałki, moja psina nie lubi małych drobnych kawałkow suchych karm.

Dzisiaj zamowilam kolejny worek, chcialam kurczaka ale nie mieli, zadzwonilam do sklepu ale wlasciciel stwierdzil ze raczej juz nie beda wiecej mieli kurczaka gdyz kurczaki hodowlane sa karmione czyms tak nieciekawym, dzieki temu kurczak strasznie szybko rosnie, wiec ja juz tez rezygnuje z kurczaka dla mojej psiny.

Maja bardzo fajne rowniez puszki, 98% miesa i bez konserwantów, 12 puszek za 119zl, moj pies lubi wlasnie polaczenie puszki z suchym, wiec dokupiłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...