Jump to content
Dogomania

Paranoja Władz Białegostoku - psy karane za to, że szczekają?!!!


Matagi

Recommended Posts

Dla mnie to nie jest glupota ,to bardzo dobre przedsiewziecie.Dlaczego psy maja ciagle szczekac ,biegac wzdluz plotow i kretynsko tylko szczekac,a w domach wielorodzinnych zaklocaja czesto cisze nocna lub uniemozliwiaja wypoczynek starszym ludziom czy dzieciom w ciagu dnia.
Mieszkam w Niemczech ,na wsi i u nas jest prawo zakazujace zeby pies nie dluzej szczekal niz 10 min w jednym ciagu,i nie moze szczekac 30 min w ciagu dnia.Sobie nie wyobrazam ,zeby psy caly dzien szczekaly bo .np.ludzie w sobote czy niedziela wypoczywaja w ogrodach,seniorzy i dzieci spia w ogrodach i jeszcze psy mialby zaklocic ten wypoczynek?Noc jest do spania ,podczas ktorej psy maja byc zamkniete w domach i nie wolno im szczekac ,gdyz jest cisza nocna.
Szczerze powiem to jestem milo zaskoczona wladzami Bilegostoku.Szkoda ,ze te przepisy nie obejma calej Polski.
co do zaniedbanych psow to bardzo dobrze ,ze wreszcie zabiora sie za tych co niedbaja o swoich czworonoznych czlonkow rodziny.kto nie dba o zdrowie psa o jego psychoke nie powinien miec zadnego zwierzecia.Moze mandatami sie cos na lepsze zmieni.zawsze uwazam ,ze tylko kary pinieznw wychowaja spoleczenstwo.mam tylko nadzieje ze te mandaty trafia np.na kastracje kotow czy psow

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Matagi'][B]Regulamin dotyczący zwierząt[/B]

[IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/px.gif[/IMG][IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/px.gif[/IMG][IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/px.gif[/IMG][IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/px.gif[/IMG]
[LEFT][IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/w/w.gif[/IMG] iwa 22-02-2006 , ostatnia aktualizacja 22-02-2006 20:26

Czy psy w mieście będą karane za to, że szczekają? Na najbliższej sesji zdecydują o tym radni

Zajmą się bowiem projektem nowelizacji regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Białegostoku. A w nim m.in. jest punkt dotyczący zwierząt domowych, nakazujący właścicielom wyeliminowanie zagrożeń i uciążliwości dla ludzi (w tym hałasu, nieprzyjemnej woni, przenoszenia pasożytów). Oznacza to tyle, że pies nie może szczekać, śmierdzieć i mieć pcheł. Ale jak wyegzekwować ten zapis? Sam Stefan Sochański, komendant straży miejskiej przyznaje, że to bardzo trudna sprawa.

- Przecież nie można zakazać psom szczekania. To przecież leży w ich naturze - tłumaczy. - Poza tym, jak wytłumaczyć komuś, kto nie ma psa, że pewnych zapachów nie da się wyeliminować.

A przecież to straż miejska powinna egzekwować przestrzeganie regulaminu. Tylko jak, skoro strażnicy nie mogą wchodzić do mieszkań?

- Nie będziemy przecież chodzić po klatkach schodowych i nasłuchiwać, czy gdzieś nie szczeka pies. Będziemy interweniować jeśli ktoś nam tako problem zgłosi. Wtedy przyjdziemyi porozmawiamy z właścicielem, czy uda się wyeliminować np. szczekanie - zapowiada Sochański. - Jeszcze nie wiem, czy będziemy mogli tylko pouczać, czy również karać.

- Strażnicy będą się posiłkować kodeksem wykroczeń, który przewiduje kary za uciążliwość - oznajmia Tomasz Ćwikowski, rzecznik prezydenta miasta.

Białystok nie jest jedynym miastem, które chce dyscyplinować właścicieli głośno szczekających psów. Kilka tygodni temu radni częstochowscy wydali zakaz "uporczywego" szczekania nie tylko w nocy, ale i przez cały dzień. Właścicielom hałaśliwych czworonogów grozi kara grzywny, a nawet sprawa sądowa. Częstochowscy strażnicy przyznają, że zupełnie nie wiedzą, co z tym fantem zrobić. Zapowiedzieli, że na wszelki wypadek będą kierować takie sprawy od razu do sądu grodzkiego. Po co więc taki zapis w naszym mieście?

- Rozszerzy możliwości działania strażników, ale nie wiem, czy będziemy z niego korzystać - odpowiada Sochański (również właściciel psa).

[B]27 lutego radni miasta Białegostoku będą "debatować":angryy: nad nowa uchwałą.I powiem szczerze,że wcale się nie zdziwię,kiedy zatwierdzą takie bzdury:shake: Zawsze twierdziłam,że białostockie władze nie lubią zwierząt [/B]/swego czasu było głośno o białostockim schronisku zarządzanym przez miasto/[B],ale ,że doszło juz do tego....to paranoja!!![/B]
Mam 9 psów.Mieszkam w domku jednorodzinnym,moje psy nie mieszkaja w kojcach,chociaż mam je całkiem solidne.Do niedawna wokół mego domu były tylko domy jednorodzinne.Zmieniło sie wszystko 3 lata temu,kiedy pewna firma zaczęła wykupywać grunty pod budowe bloków mieszkalnych.Jeden z tych bloków został oddany do użytku jesienią,drugi jest w trakcie budowy.Blok bedzie tuż za moim płotem,odległośc pomiędzy płotem a blokiem zgodna z przepisami /4 albo 6 metrów- nie pamiętam/.Blok będzie miał 4 piętra i garaż podziemny.Będą nowi lokatorzy,beda ciekawi co jest za moim płotem,bedą dzieci,bardziej ciekawe niz rodzice,bedzie głośno na bank.A moje psy bedą musiały cicho siedzieć,kiedy beda mi łazic po płotach,kiedy zaczna mi rzucać śmieci do ogrodu/dopuszczam taka możliwość,niestety/,bo szanowne władze zarządziły ciszę?Jak przyjdzie złodziej i psy beda szczekały na takowego,to zostanę ukarana przez Sąd Grodzki?Jak dzieci będa psy drażniły,a te szczekały to tez ja dostane po doopie?Jak jakiś lokator z bloku powie,że mu brzydko pachna psy,albo mają pasożyty,też ja beknę?Paranoja!!!!
Zaraz jeszcze grzebnę w innej gazecie/to wyżej to z Wyborczej/,tam miasto miało jeszcze inne pomysły,ciekawsze....:angryy: :angryy: :angryy:
[/LEFT]
[/QUOTE]
To nie jest paranoja to bardzo dobre jest rozwiazanie.Wreszcie madre rozwiazanie!
Ps pragne zaznaczyc ,ze ja mam 4 psy ,sasiedzi kazdy min po 3 psy ,i koty.
Moja mama 4 psy.We wsi panuje spokoj i zgoda.Poza tym zwracamy uwage ,zeby psy byly zadbane ,nawet tych sasiadow np.zeby nie byly chude,czy wygladaly na zapchlone,odrobaczane ,gdyz te wlasnie psy moglyby narazic wszystkie pozostale.
Godziny ciszy ,dotyczy tez prac ogrodowych np.ciecie trawnika ,drzew ,naprawa aut zwiazana z duzym halasem jest zakazana w niedziele i w sobote popoludniu ,a w robocze dni od 12 do 14 godziny .Przestrzeganie przepisow ulatwia zycie o ile sie je przestrzega.
Dlatego uwazam ,ze propozycja wladz Bialegostoku jest postepowa jak na polskie watunki i mentalnosc ludzi np.ze psy maja szczekac ,mieszkac w budach i w kojcach,a nie w domu i byc czlonkami rodzin.Bo pies /psy powinny miec dobre wychowanie,byc saocjalne ,nie szczekac jak opetale,czy to mieszkajace w domach wielorodzinnych czy to w domach z ogrodkami.

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...