Jump to content
Dogomania

Pies Faraona


Jaga

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Bardzo mi sie podoba ta rasa...jednak na razie nie mam warunków na kolejnego psa jednak bardzo jestem ciekawa czy w Polsce jest jaka hodowla tej rasy oraz jaka linie ma....jezlei juz bym miala kupowac szczeniaka to na pewno nie byle jakiego.Mysle ze tak za 2-3 lata w Polsce ta rasa sie rozwinie(powiekszy sie liczebnosc) wtedy na pewno zdecydowałabym sie na szczeniaczka:)

Link to comment
Share on other sites

Moi przyjaciele też są z Opola (teraz zauważyłam skąd jesteś). może będą zainteresowani wspólnym spacerem (jesli byś chciała. oczywiście :D ). Bardzo ciekawa rasa (a może ten egzemplarz taki fajny? :wink: ). Najbardziej mi się podobało kiedy przyjechaliśmy do nich z wizytą, aby poznać Arię, wchodzimy do domu - psa nie ma, cisza. Wołamy - nadal nic. Wchodzimy do pokoju a tu Aria najzwyczajniej w swiecie "tnie komara" aż miło popatrzeć. Musiałam ją dopiero potrząsnąć za łapkę, podniosła głowę z wyrazem pyska "i czego mnie budzisz?" po czym wstała, ale tylko dlatego, że nasze psy zrobiły rumor i wstać trzeba było. W ogóle to kiedy wieczorem zaśnie nie na swoim posłaniu tylko np. w salonie to kiedy jest przenoszona na swoje wyrko to nawet sie nie budzi :D :D , jest niesiona, nogi i głowa zwisają a pies jest prawie nieprzytomny. Jednym słowem stróżem to ona na pewno nie będzie :D :D :D :D !

Ciekawa jestem czy inne faraony też tak uwielbiają spać czy tylko Aria.

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety też nie widziałam żadnego "faraonka" osobiście, ale bardzo mi się podobają :) Ciekawe jaki mają charakterek, bo o ile o Cirneco dell'Etna (dla mnie wygląda jak mini wersja faraona;) można po polsku znaleźć jakieś informacje np. tu http://www.naszepsy.pl/rasa_essay.asp?id=1417&rasa=1417 , to o psach faraona nic nie widziałam :( A bardzo chętnie czegoś o nich się dowiem, więc jak wiecie to piszcie.

Obie rasy są piękne :)

Dla tych, któży lubią cieszyć wzrok, kilka wyszperanych w necie fotek psów faraona :D

Samba_PedigreePhoto.jpg

Flea_6mos_head_lil.jpg

I jeszcze na dokładkę mały cirneco:

Piraino-Ciro.JPG

meaeaster3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ale ci twoi znajomi maja psa faraona czy jakas inną rase????I nie wiesz gdzie mieszkają???Moja sunia nie lubi dalekich spacerów.Włansie wiem ze to są psy pierwotne i dlatego zanim bym sie zdecydowała na zsczeniaka musialo by minąc kupe czasu bo musialabym sie wszsytkiego o nich dowiedziec...Ale obiecuje sobie ze kiedys bede miala takiego psiaczka:)sa super!!

Link to comment
Share on other sites

kilkumiesięczną suczkę

Moja Misia, choć jest zupełnie innej rasy, też tak mocno spała jako szczeniak. Pozwalałam jej zasypiać u siebie w sypialni, a potem przenosiłam ją do jej klatki. Nigdy się nie budziła -- dokładnie tak jak opisujesz: łeb i przednie łapy wisiały bezwładnie z jednej strony, ogon i tylne łapy z drugiej, a pies spał!

Teraz ciągle jeszcze mocno śpi, ale już nie tak. A czasami to myślę, że może nawet nie śpi, tylko udaje, z lenistwa :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ale ci twoi znajomi maja psa faraona czy jakas inną rase????I nie wiesz gdzie mieszkają???

Dawno tu nie zaglądałam stąd opóźnienie. Mają dokładnie psa faraona, suczkę Arię sprowadzoną w tym roku z Czech. W tej chwili nie pamiętam przydomka, czy rodziców, ale dla zainteresowanych mogę sprawdzić. Mieszkają na Pasiece i głównie tam chodzą nad Odrę ją wybiegać. Nie dalej jak dziś z nimi rozmawialam, wspominałam o Twoim zainteresowaniu ta rasą, chętnie umówią się na wspólny spacer, - jeśli zechcesz :D Aria jest bardzo ciekawym psym, choć rzeczywiście jak to mówi moja znajoma "charakternym". Od przyszłego sezonu będą ją wystawiać, więc będzie szansa zobaczyć ją na ringu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Z wystawami dopiero zaczynają. Przekażę im Twoją propozycję, sądzę, że się ucieszą!! Oni mieszkają na Pasiece i tam na Odrą można ich (a szczególnie moją przyjaciółkę) spotkać. Kiedy ostatnio u nich byłam i wspominałam o Twoim zainteresowaniu to Ania bardzo się ucieszyła!

Link to comment
Share on other sites

No to nawet nie wiesz jak ja się ciesze!!!!!Łii:)))Chetnie ich wkręce w te całe wystawy wszytsko wytłumacze i pomoge:))Juz wystawiam kilka lat (ja jestem handlerem) róznorodne rasy:)Super:))Wiem wiem gdzie jest pasieka:))niestety rzadko tam bywam....czas mi na to nie pozwala..:((Trzeba bedzie sie jakos zgadac na Priv:))Pozdrowionka;))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...