Jump to content
Dogomania

Pies Faraona


Jaga

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O, witam :)

Ja też bym chętnie sobie pooglądała psa faraona na którejś z wystaw. I obfotografowała ze wszystkich stron oczywiście. Jak do tej pory widziałam psa tej rasy tylko raz na wystawie w Krakowie parę lat temu. A do Legionowa niestety się nie wybieram :( Pozostaje mi mieć nadzieję, że może w Chorzowie na krajowej jakiś się pokaże...

Link to comment
Share on other sites

(...) Może jednak ktoś wypatrzył gdzieś jakieś ciekawe fotki "faraonów", bo to taka piękna rasa. Na pewno wszyscy zainteresowani chętnie by pooglądali...

Wygooglajcie sobie *Pharaoh Hound* a znajdziecie pelno stron ze zdjeciami :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Szkoda ze nie w Toruniu...:(

Ile tych psow moze byc w Polsce?

Zakochalam sie w tej rasie i kiedys kto wie :wink: jak juz bede sama mieszkala i miala duzo kasy to sobie na takie cudo pozwole.

Prosze o fotki naszych - polskich psow. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aria,suczka moich znajomych z Opola, bedzie wystawiana w Sopocie i Rzeszowie w klasie mlodziezy.

Sopot już był, jak poszło faraonce? A zdjęć nie ma...chlip...:(

Mogę się pochwalić--niektóre marzenia się dość szybko spełniają :angel: Na wystawie w Trokach, chociaż była to klubowa chartów, pojawiło się aż 5 psów faraona. "Upolowałam" aparatem najlepszego psa w rasie (ale nie zwycięzcę rasy) Heidi Sotis Amonhatep. Piątka faraonów..mmm...to był widok :D

A oto ta mało artystyczna fotka :wink: :

heidi_sotis_amenhotep.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Spróbuj jeszcze raz, u mnie działa :)

Niestety nie mam czasu, aby ćwiczyć wklejanie zdjęcia, tak więc mogę tylko liczyć na pomoc :D

Ponieważ wyczytałam zapytanie o charakter faraonów moge tylko dodać co wiem od właścicieli Arii - super charakter! W domu psa praktycznie nie ma, potrafi przespać całe dnie i robi to z przyjemności a nie z musu. Na spacerach oczywiście fajnie jest poszaleć, ale lubi bawić się z psami swojego pokroju, wielkości. Z moim wilczakiem bawiła sie tylko raz co przypłaciła rozdartym bokiem (wilczak - gracja nosorożca :evil: ), woli zdecydowanie mniejsze i delikatniejsze psy. Generalnie charakter ma bardziej kota niż psa, nie przymila sie do obcych (nawet zaprzyjaźnionych), bardzo lubi leniuchować, uwielbia spać z dziećmi w łóżku wciśnięta jak szprota pomiędzy dwójkę dzieciaków :D :D (i tylko uszy i końce łap jej wystają spod kołdry - widok jest prześmieszny, żałuję, że nie mam zdjęć :( ). Zwija sie w kłębek jak kot, jest czysta i nie ma psiego zapachu. No i robi prześmieszne miny 8) Genralnie idelany pies do mieszkania, czysty, schludny, delikatny w obejściu, spokojny, łagodny dla ludzi (szczególnie lubi dzieci) i innych zwierząt (w domu Arii są jeszcze dwa koty, z którymi sie przyjaźni).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

ja w 2002 roku próbowałam sprowadzic suczke faraona do polski z hodowli Tal Sannat z czeskiej Ostravy. Maluch miał kosztowac 1000 EUR wszystko było dogadane, zaliczka 100 EUR wpłacona...i hodowczyni sie rozmysliła :( nie tłumacząc sie ani nic powiedziała że nie sprzeda i już no i pieniedzy owczywiscie nie oddała....radze byc ostroznym przy tej hodowli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basenji']A mnie wreszcie udało się oglądnąć baski. Ładna stawka, ale i mój piechu miałby tam spore szanse powalczyć.
zdrówko :lol:[/quote]
Z tego, co się orientuję, to na wystawy typu Cruft i Westminster trzeba mieć tzw. nominację, którą to nominację otrzymuje pies na konkretnych wystawach, np. jesienno-zimowy Amsterdam.
Ale może zacznij od jakichs mniejszych, co? Zapraszam do obgadania miejsc i terminów :D
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...