Jump to content
Dogomania

Uszy u Spaniela


Xantia72

Recommended Posts

Dokładnie wyczesuje się obie strony ucha , można użyć trymera , skraca się włos z obu stron maszynką , ale nigdy nie skraca się na "goło" tak jak pisze Cockermaniaczka .
A usuwanie włosów w różnym stopniu z otworu słuchowego , dotyczy wszystkich psów .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Dokładnie wyczesuje się obie strony ucha , można użyć trymera , skraca się włos z obu stron maszynką , ale nigdy nie skraca się na "goło" tak jak pisze Cockermaniaczka .
A usuwanie włosów w różnym stopniu z otworu słuchowego , dotyczy wszystkich psów .[/QUOTE]

Xantia pytała konkretnie o spaniela ;)
i niby czemu nie strzyże się "na goło" ?
moje kłapciuchy tak własnie mają strzyżone maszynką, do skóry i nigdy nie miały problemów z uszami.
czyszczenie - w zalezności od potrzeby,
wietrzenie codziennie, za każdym razem jak śpią, to wywijam im uszy,
po każdej kapieli wycieram płatkami kosmetycznymi do sucha

u springerki z problemami usznymi po czyszczeniu przecierałam jeszcze wacikiem z kredą - odpukać od lipca spokój z uszami.

Link to comment
Share on other sites

Narisowa i ja o spanielu pisałem , dla mnie min. długość na ucho to 3 mm. z włosem i bardzo nie chętnie bym na taką długość strzygł. A odnośnie strzyżenia " na goło " dla mnie jest to nie prawidłowe i tego nie stosuję .
Zamiast kredy są lepsze środki obsuszające i czyszczące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Dokładnie wyczesuje się obie strony ucha , można użyć trymera , skraca się włos z obu stron maszynką , ale nigdy nie skraca się na "goło" tak jak pisze Cockermaniaczka .
A usuwanie włosów w różnym stopniu z otworu słuchowego , dotyczy wszystkich psów .[/QUOTE]

Cockermaniaczko j.w dokładnie wyjaśniłem , a uszy spanieli to bardzo dobrze umiem zrobić , więc po co taka uwaga , chodziło o twoje strzyżenie , ' na goło '. pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amensalizm']Kurde, ja mam spaniele i mi wetci zawsze mowili, zeby czyścić przynajmniej raz w tygodniu, fatkt, faktem, że na uszy chłopaki nie chorowały, włosów nigdy nie wycinałam- choć rezerwowo zawsze mam Surolan gdy pojawi się jakieś zaczerwienienie.[/QUOTE]

raz w tygodniu :crazyeye: zupełnie nie ma takiej potrzeby. Jeśli na zewnątrz ucho nie jest brudne to czyścić nie trzeba. A nie czyszczę nawet przez kilka miesięcy i jest czysto w uchu. Za to wycinanie włosów jest ważne, żeby nie rozwijały się bakterie. No i oczywiście regularne wietrzenie ucha.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...