Jump to content
Dogomania

PRZEMYŚLANE KRYCIE- na linię czy fenotyp


zielona

Recommended Posts

[quote name='memsahib']Nowy temat, interesujące posty. Mam prośbę do gmk, o rozwinięcie/wyjaśnienie w kontekście poruszanego tematu, słów z ostatniego postu "(...)błędem .....". Na marginesie pytanie, czy jedną z przyczyn błędu hodowlanego mogło być zastosowanie w skojarzeniu hodowlanym psów posiadających w rodowodzie psa Avongara Zamee.[/QUOTE]
Przepraszam, ze nie widziałam wcześniej, ale przy okazji przeniosłam watek do Temat: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/174358-Basenji-w-Afryce-prawda-i-mity?p=14118505"][COLOR=#4444ff]Basenji w Afryce - prawda i mity[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Podaję przykład krycia gdzie suka ma wynik (CR) a pies ma wynik (AFS).Oczywiście chodzi o syndrom Fanconiego.
Chcąc podnosić jakość hodowli czy takie krycie rokuje postęp hodowlany?Czy jest to przemyslane krycie?
Musimy zdawać sobie sprawę,że szczenięta będą drobniejsze i wrażliwsze z racji niedożywienia (biochemicznego).
W dziale "zdrowie" pisałam dzisiaj,że prześledziłam wyniki basenji z programu "Avongara".
W tej linii nie ma problemu obciążenia zespołem Fanconiego.Nie mam za dużo czasu ale zamierzam sprawdzić jak najwięcej hodowli.Nie będzie tego dużo ponieważ badania prowadzone są dopiero od kilku lat.Niektórych nie ma jeszcze w bazie ale czekają na ujawnienie.

Link to comment
Share on other sites

Temat ciekawy,chętnych nie ma ,to ja zacznę.
Moje zdanie.Psy i suki z (AFS) powinny być wyłączone z hodowli.Zaś psy i suki z (CR) powinny byc krzyżowane tylko z psami i sukami z (CL).Inaczej nie widzę światełka w tunelu.
Priorytet mają badania na niedobór kinazy pirogronianowej,następnie tarczyca(wynik będzie dostępny na stronie z zakazem kopiowania).
Mój kierunek - przede wszystkim zdrowie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='gmk'][FONT=Tahoma] Nie znoszę braku nawet podstawowej wiedzy o rasie, szczególnie u [/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma]hodowców. Pomyłki zdarzają się każdemu ale należy umieć wyciągać z nich wnioski.[/FONT][/QUOTE]
Zastanawiam się nad tą "[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]Etoumbi Vorobieva" , która jest córką brata i siostry.(poznałam właściciela suczki z tego miotu po Versace Swala Pala).
Ponieważ mam dobry kontakt z naszą uczelnią więc zapodałam temat dziedziczenia maści u basenji.Sami wiecie cudów nie ma.Wszystko można rozpisać.Locus [B][COLOR=Red]K [/COLOR][/B]daje czarny kolor a recesywny [B][COLOR=Red]k [/COLOR][/B]może mieć wiele odcieni.Jak się dwa takie same recesywne spotkają to mamy całą paletę barw u basenji.Te barwy są naturalne ale w czasach kolonialnych anglicy wybrali sobie akurat te powiedzmy "najładniejsze".Jasne kolory to jasne obwódki oczu i jasne nosy.Nie chcieli takich basenji.To wcale nie znaczy,że nie ma takich basenji.
Łaciatość w powyższym miocie może nie pochodzić od suni [/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]"[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]Etoumbi Vorobieva" Wiele genów maści można dzisiaj potwierdzić.Zobaczymy co powie mi nasz genetyk.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]

[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 6 months later...

[quote name='zielona']Zastanawiam się nad tą "[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]Etoumbi Vorobieva" , która jest córką brata i siostry.(poznałam właściciela suczki z tego miotu po Versace Swala Pala).
Ponieważ mam dobry kontakt z naszą uczelnią więc zapodałam temat dziedziczenia maści u basenji.Sami wiecie cudów nie ma.Wszystko można rozpisać.Locus [B][COLOR=Red]K [/COLOR][/B]daje czarny kolor a recesywny [B][COLOR=Red]k [/COLOR][/B]może mieć wiele odcieni.Jak się dwa takie same recesywne spotkają to mamy całą paletę barw u basenji.Te barwy są naturalne ale w czasach kolonialnych anglicy wybrali sobie akurat te powiedzmy "najładniejsze".Jasne kolory to jasne obwódki oczu i jasne nosy.Nie chcieli takich basenji.To wcale nie znaczy,że nie ma takich basenji.
Łaciatość w powyższym miocie może nie pochodzić od suni [/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]"[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]Etoumbi Vorobieva" Wiele genów maści można dzisiaj potwierdzić.Zobaczymy co powie mi nasz genetyk.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]

[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]
Dzisiaj mam dwie suczki z miotu kubańskiego.To jest drugie pokolenie dwóch sióstr.Jestem zafascynowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Dzisiaj mam dwie suczki z miotu kubańskiego.To jest drugie pokolenie dwóch sióstr.Jestem zafascynowana.[/QUOTE]
Bardzo długo szukałam tej linii.Właśnie tej.Chciałam jedną suczke(to była NABAMBA Helle Berry), ale odezwała sie druga hodowczyni , która miała szczenię po ESHOBI VOROBIEVA.W Rosyjskim Rodowodzie nie ma przydomka Vorobieva.Jest tylko ESHOBI I ETOUMBI.Ale w bazie "zandebasenji" Jest przydomek Vorobieva.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ale ja mam artystyczną duszę.Coś mnie "pcha" w tym kierunku.I dzisiaj jestem usatysfakcjonowana.To[B] inny [/B]pies i ciągle czysty basenji.Właśnie ETOUMBI mnie zafascynowała a przy okazji dowiedziałam się,że w Rosji jest też jej siostra ESHOBI.
A jak już nawiązałam kontakty to okazało się,że w Rosji jest bardzo dużo hodowli basenji i to bardzo pięknych.Ja jestem pod wrażeniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanacek']*Psy i suki z (AFS) powinny być wyłączone z hodowli.Zaś psy i suki z (CR) powinny byc krzyżowane tylko z psami i sukami z (CL)*-
U nas v Czesku tak ![/QUOTE]
Dobrze,że u nas nie ma takiego klubu.(ASF) nie oznacza choroby tylko możliwą częstotliwość zachorowania na SF.Przy odpowiednim żywieniu pies czy suka nigdy na tę chorobę nie zachoruje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Dobrze,że u nas nie ma takiego klubu.(ASF) nie oznacza choroby tylko możliwą częstotliwość zachorowania na SF.Przy odpowiednim żywieniu pies czy suka nigdy na tę chorobę nie zachoruje.[/QUOTE]

czuję się wywołana do tablicy jako, że moja suka jest "probably ASF" i po raz pierwszy muszę się zgodzić z zieloną ;)
Hanacek tylko ignorancja i czysta głupota odzwierciedla się w takich zasadach, wypisałabym się z takiego klubu i to natychmiast...

dla zainteresowanych - Rybka żyje i ma się świetnie :) mało tego, jej wspaniały ojciec, który jest "probably ASF" ŻYJE I MA SIĘ WSPANIALE a ma już 12 lat...
Pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

Niemoge sie wypisac z naszego kluba - bo u nas bez kluba takmierz niemozno byc hodowlane psiaki- czy snad tak ale duzo duzo wsio droge *duzo penezi* niz jak jest w klube. W naszem klube i tiez baskam hodowlanym wszystke zube i M3(to znaczy 42 ) a jak na na ozcach PPM iris juz na kryzowanie trzeba tylko czyste i PRA i PPM - to situacia u nas w Klube.
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=arial]A nawet gdybym była w klubie, to bym po prostu zachować wszystko, co jest napisane w statucie klubu[/FONT][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']A ja doszłam do wniosku,że trindle powinny być hodowlane.Jak w Ameryce.Trindel to nic innego jak tricolor pręgowany.Trindel skojarzony z rudo-białym da rudo-białe i brindle.I wracamy do normalnych(na dzień dzisiejszy) maści.[/QUOTE]

Ja myślę, że jest to kwestią czasu skoro rude pręgowane uznano to i przyjdzie czasz na trindle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...