Jump to content
Dogomania

Oocysty cryptosporidium


Ruby

Recommended Posts

Dziś dostałam wyniki kału mojego psa Rubina (pies ukończył 2 lata):

"Kał - Pasożyty - negatywny

Kał - Giardia Intestinalis - negatywny

[COLOR=Red][B]Kał - Cryptosporidium - poj. oocyst[/B][B]y[/B][/COLOR]"

Byłam już u weta, uzgodniliśmy, że powtórzymy badania, ale w laboratorium niemieckiej firmy IDEXX, a nie w LAB-WECIE, gdzie taki wynik wyszedł. Zebrane próbki zostaną wysłane dopiero we wtorek, więc do tej pory chciałabym pozbierać [B]jak najwięcej informacji[/B] [B]o zakażeniu oocystami cryptosporidium[/B]. Czy brat bliźniak Rubinka, Rogerek też ma te oocysty? Czy ja i mój Mąż je mamy (mieszkamy z psami w jednym domu, czasem z Nimi śpimy, przytulamy się, dajemy buzi Pieskom, Pieski między Sobą też liżą Sobie pyszczki, dają buzi itd itp). Jak teraz postępować? Jak Rubin mógł zarazić się oocystami cryptosporidium i co to w ogóle oznacza? Jak to paskudztwo się przenosi na inne zwierzę, na człowieka? Co robić, aby, mieszkając w jednym domu z żywicielem tego świństwa, uniknąć zarażenia? czy zwykłe zaprzestanie buzi i mycie rąk po każdym kontakcie ze zwierzęciem wystarczy, żeby uniknąć zarażenia? czy przez kontakt z miską chorego psa, zabawką, gryzakiem też się można zarazić?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...