Jump to content
Dogomania

suczka, cieczka i krycie kiedy??


Loria_xD

Recommended Posts

[quote name='Loria_xD']chamscy troche jestescie tak jeździć po ludziach no ale cóż nie zmieni sie juz was.
Moja zabawa w hodowle dobrze. Myślicie ze coja tylko na forum czytam? Na forach tez sie fajne zceyz czasami znajduje a do tego była w duzej hodowli sie dowiedziałam i.... a zreszta po co ja to pisze zaraz przeciwko mnie to wszytsko sie obróci. Chciałam sie o jenda jeszcze rzecz spytac ale wole nie..........[/QUOTE]

Może tak troszkę na początek popracuj nad językiem polskim, a hodowlę zostaw na "potem". A odpowiedzi na pytania można znaleźć w książkach, ucząc się przy okazji wielu rzeczy. Widzę, ze nie przemyślałaś nadal pewnych spraw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl ja'] Widzę, ze nie przemyślałaś nadal pewnych spraw.[/QUOTE]

I skończyło się tak, jak z reguły kończą sie krycia osób, że tak się wyrażę "nie siedzących w temacie". [URL]http://www.dogomania.pl/threads/185152-Problem...-pomóżcie?p=14635610#post14635610[/URL] Może i nie zabrakło wiedzy, ale już wyobraźni tak.
P.S. Mimo wszystko życzę, aby testy wykazały że maluchy są tylko po "rodowodowym" ojcu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='inkazg']czy poza progesteronem i cytologią są jakieś inne sposoby określenia dni płodnych u suki ? np. mierzenie temperatury?[/QUOTE]

ja nigdy nie robię badań. zdaję się na nature. i zawsze wychodzi, tylko raz mieliśmy puste krycie, ale to u suczki po cesarce, także nie wiadomo czy wogóle ona może jeszcze w ciążę zajśc. a dodam, że kryjemy od 15lat:) i zawsze dni płodne badaliśmy naturalnie:)

Link to comment
Share on other sites

Witam :):):)
Ja już swojej suńce progesteron badałam 4 razy :) ostatni przedwczoraj i było 2,05, wiec jak dobrze pójdzie to w piatek lub sobotę jedziemy na krycie :) . Reproduktor został wybrany już pół roku temu,mam nadzieję, że wszystko się uda :)
Mhm:) proszę trzymać kciuki :)
[B]pa-ttti[/B] - mhm? podziwiam, chciałabym mieć już takie doświadczenie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[QUOTEdoświadczenie doświadczeniem, ale liczy się też szczęście:smile:
żeby "wstrzelić" się w te dni płodne][/QUOTE]

No tak moja sunia już po kryciu - za parę dni się okaże czy wstrzeliłam w te dni płodne :):):) około 15-16 listopada robię jej USG :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam ja też chętnie mogę pomóc.Przed pokryciem twojej suki można się upewnić u weta ,czy suczka jest zaszczepiona na wszystko. Jeśli dojdzie do pokrycia suczki , żeby upewnić się czy zaszła w ciążę trzeba powtórzyć pokrycie drugi raz. Po pokryciu , ja szłam do weta i on sprawdzał stan suczki . Tyle, że moja przydomek już ma, ale pojechałam w 9 i 11 ,12 dniem,bo ja też jechałam do reproduktora 6 godz.

Mam nadzieję, że pomogłam:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Mam taki problem mam sunię chow chow, z rodowodem w kennel klub , skończyła  11 miesięcy i urodziła maleństwa bo nie zauważyłam że córka zabrała ją na spacer w momęcie kiedy ta miała cieczkę  i podczas zabawy z chow chowem koleżanki  została mamusią .I mam  takie pytanie ,czy te maluch mają szansę na otrzymanie metryki?

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, goyablanka napisał:

Mam taki problem mam sunię chow chow, z rodowodem w kennel klub , skończyła  11 miesięcy i urodziła maleństwa bo nie zauważyłam że córka zabrała ją na spacer w momęcie kiedy ta miała cieczkę  i podczas zabawy z chow chowem koleżanki  została mamusią .I mam  takie pytanie ,czy te maluch mają szansę na otrzymanie metryki?

A wiesz co to metryka? Jak może dostać ją pies,który jest mieszańcem? W metryce zapisana jest rasa psa i przydomek hodowlany więc jak sobie to wyobrazasz?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2018 o 21:14, bou napisał:

Się byś wstydziła,gojka,jaki mieszaniec?! Koleżanka tysz ma 'chow chowa'.Rasowe są więc 'maleństwa',choć takie...przypadkowe,spacerowe. ;))

Takie bardziej spacerowe niż rasowe :) No i zupełnie przypadkowe.A metryka? Hmmm,przecież wiadomo,że nie chodzi o handelek OMC "rasowymi chowami". :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.01.2018 o 22:08, goyablanka napisał:

Mam taki problem mam sunię chow chow, z rodowodem w kennel klub , skończyła  11 miesięcy i urodziła maleństwa bo nie zauważyłam że córka zabrała ją na spacer w momęcie kiedy ta miała cieczkę  i podczas zabawy z chow chowem koleżanki  została mamusią .I mam  takie pytanie ,czy te maluch mają szansę na otrzymanie metryki?

No taa,bo cieczką to "momęt"-nie da się zauważyć.

A ja głupia myślałam,że suczka jest gotowa do pokrycia po jakichś 10-13 dniach od rozpoczęcia cieczki.I że raczej mając psa w domu trudno tego nie zauważyć.No,chyba,że się go w budzie trzyma :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...