Jump to content
Dogomania

Pety, A Zwierzeta Wystawowe I Hodowlane


orsini

Recommended Posts

[quote name='orsini']no ciezko sie z Toba nie zgodzic!!!:))))))))))))ale....to kwestia chyba wlasnego sumienia. Ty bys sie z tym dobrze czul???bo ja nieno i moze bys sie przedstawil?:))[/QUOTE]
W rozmowie nie chodziło o to czy bym się dobrze czuł czy nie, tylko o to czy tak wolno. A wolno, każdy hodowca ma do tego prawo ;)

A przedstawił się? Hmmm - na pewno mnie nie znasz :P
Może inaczej:
Jestem jakąś tam osóbką, która posiada dwa sznaucery bez rodowodu - olbrzyma i miniaturę i jednego kundelka. Planuję w najbliższym czasie zakupić łądną sukę olbrzyma, czekam na razie odpowiadający mi miot i na pieniązki też czekam ;)

[przerwa na reklamę]
[url]www.czrnegwiazdy.prv.pl[/url] - tu dowiecie się więcej
[/przerwa na reklamę]

Na wystawach bywam z powodu takiego, że pomagamy jednej hodowczyni miniatur. Głwnie rzecz się tyczy samochodu, któego ona nie posiada ;)

No to tyle, jakby ktoś coś chciał więcej wiedzieć to na PW :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='orsini']Tak JA:)))))masz zone?????ale jak nie masz kasy to w sumie niewazne:))))))bo ja meza szukam, ale tak zeby mial troche cashu nie?chociaz czekaj czekaj...a jakie masz auto i ktory rocznik????:)))))))))))))))))))))))))[/QUOTE]
no niestety cię muszę rozczarować - nie pasuję do twojego rysopisu :P

Link to comment
Share on other sites

[B]Czarne Gwiazdy,[/B] bardzo podobają mi się twoje spokojne i wyważone wypowiedzi. Zrobiła się tutaj chwilami nieprzyjemna dyskusja.
Zgadzam się, że hodowca może podać cenę nawet tzw. "sufitową", póki co nie ma cenników obowiązujących, są tylko ceny umowne. Jest tylko kwestia uczciwości sprzedającego i sporządzenia odpowiadającej stronom transakcji umowy.
Natomiast co do rokowań sprzedawanych szczeniąt, wydaje mi się, że są to trochę gruszki na wierzbie. Przecież nowy właściciel szczeniaka "showa" może źle go poprowadzić, szczególnie jeżeli nie ma doświadczenia i nici z wielkich planów wystawowych (myślę tu głównie o sierści, dbaniu o prawidłowy rozwój kośćca, psychikę).
Wydaje mi się, że bardzo uczciwie dokonałam zakupy swojej suni. Trafiła do mnie w wieku 6 miesięcy, ale już była po 2 wystawach w klasie "baby" z ocenami "wybitnie obiecującymi". W związku z tym nie kupowałam przysłowiowego "kota w worku" i wysoka cena jaką za nią zapłaciłam jest absolutnie adekwatna do (brzydko i niezręcznie to zabrzmi) jakości psa. Może powinno się pójść takim właśnie wariantem, że potencjalnego "showa" sprzedaje się dopiero po pierwszej ocenie wystawowej w klasie "baby"? Wtedy zarówno sprzedający jak i kupujący rozmawiają już o bardzo konkretnych walorach psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beluta']Może powinno się pójść takim właśnie wariantem, że potencjalnego "showa" sprzedaje się dopiero po pierwszej ocenie wystawowej w klasie "baby"? Wtedy zarówno sprzedający jak i kupujący rozmawiają już o bardzo konkretnych walorach psiaka.[/quote]
Tylko jest jeszcze inna strona medalu, u nas w kraju "babiki" sa tylko na klubowkach. A ja np oprocz showa chce miec uzytkowe sznaucery, glownie chodzi mi tu o olbrzymy, a im wczesniej zaczniesz uczyc pewnych elemantow tym lepiej. No i jeszcze jedno, sa olbrzymy, ktore rosna bardzo nierowno i akurat w tym wieku moga byc "krzywe" :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beluta'][B]Czarne Gwiazdy,[/B] bardzo podobają mi się twoje spokojne i wyważone wypowiedzi. Zrobiła się tutaj chwilami nieprzyjemna dyskusja. [/quote]
A dziękuję, dziekuje ;)
[quote]Zgadzam się, że hodowca może podać cenę nawet tzw. "sufitową", póki co nie ma cenników obowiązujących, są tylko ceny umowne. Jest tylko kwestia uczciwości sprzedającego i sporządzenia odpowiadającej stronom transakcji umowy.
Natomiast co do rokowań sprzedawanych szczeniąt, wydaje mi się, że są to trochę gruszki na wierzbie. Przecież nowy właściciel szczeniaka "showa" może źle go poprowadzić, szczególnie jeżeli nie ma doświadczenia i nici z wielkich planów wystawowych (myślę tu głównie o sierści, dbaniu o prawidłowy rozwój kośćca, psychikę).
Wydaje mi się, że bardzo uczciwie dokonałam zakupy swojej suni. Trafiła do mnie w wieku 6 miesięcy, ale już była po 2 wystawach w klasie "baby" z ocenami "wybitnie obiecującymi". W związku z tym nie kupowałam przysłowiowego "kota w worku" i wysoka cena jaką za nią zapłaciłam jest absolutnie adekwatna do (brzydko i niezręcznie to zabrzmi) jakości psa. Może powinno się pójść takim właśnie wariantem, że potencjalnego "showa" sprzedaje się dopiero po pierwszej ocenie wystawowej w klasie "baby"? Wtedy zarówno sprzedający jak i kupujący rozmawiają już o bardzo konkretnych walorach psiaka.[/QUOTE]Tak, też wziąłem pod uwagę dbanie o psa - Niektórzy hodowcy z psa przeciętnego zrobią championa, a niedoświadczeni z showa zrobią przeciętnego. Brzydko mówiąc kazdy psa może zniszczyć.

Jednak biorąc uwagę to, że początkujący właściciel showa będzie znał tylko PODSTAWOWE zasady jego pielęgnacji i utrzymania, a restę powierzy groomierowi i z każdym pytaniem zwróci się do hodowcy to raczej mało prawdopodbne, żeby z showa zrobić psa, który nie będzie wygwyał na wystawach.

Jak ktoś kupuje showa, chce wystawiać, płaci za niego dwa razy więcej, a czasem i pare razy to rzadko się zdarza, żeby takiego psa zniszczyć ;)
Mentalność ludzi, jak coś więcej zapłaciłeś to szanujesz.
Głupim przykłądem sa samochody - o starego maluszka nie dbasz tak jak o mercedesa, prawda? [brytalne porównanie psów do samochodów, ale cóż...]


I osobiście nie chciałbym kupować psa po pierwszej wystawie z prostego powodu - chce tylko i wyłącznie szczenię, które nie ma więcej niż te 4 miesiące w maxie ;) - w wypadku hodowli czy psa na wystawę więcej powodów przemawia za tym, żeby takiego psa jednak kupić, ale ja jestem uparty jak sznaucer :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']Czarne opis pochodzenia twojej suczki to chyba niezbyt dobra reklama dla hodowcy ;)[/QUOTE]
to nie jest strona komercyjna/reklamowa/antyreklamowa ani nic w tym stylu.

Zazwyczaj podaję ją tylko znajomym, wyjątek stanowi to forum z powodu, takiego, że jest najlepsza wizytwóka, żeby nie pozostać całowicie anonimowym ;)

A ten miot urodził sie bez rodowodu, bo suce zabrakło parę dni do uprawnień :P

I one more - to żadna reklama tylko strona informacyjna :P - dlaczego moim znajomi nie mieliby wiedzieć skąd pochodzi mój pies? :]

Link to comment
Share on other sites

ale ja jestem uparty jak sznaucer :P[/quote]

To znaczy, że masz bardzo dobry charakter.[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon12.gif[/IMG]

[B]Ka-Vanga [/B]masz absolutnie rację, ale to był z mojej strony taki "kamyk do ogródka". Wydaje mi się, że nie ma jednoznacznego rozwiązania. Tak jak w którymś poście już pisałam, dopiero komputerowe stworzenie ideału sznaucera i "przepuszczanie" każdego psiaka przez ten program, może dałoby obiektywny wynik. Na razie cały czas mamy do czynienia z tzw. czynnikiem ludzkim, ze wszystkimi tego plusami i minusami. Dlatego ocena psa ma w sobie trochę loterii i jest jak patrzenie na dzieło sztuki (jakimi niewątpliwie są nasze psiaki), jednemu się podoba a drugiemu nie.[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon7.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beluta']ale ja jestem uparty jak sznaucer :P[/quote]

To znaczy, że masz bardzo dobry charakter.[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon12.gif[/IMG][/quote]No, a jak? :D

[quote]dopiero komputerowe stworzenie ideału sznaucera i "przepuszczanie" każdego psiaka przez ten program, może dałoby obiektywny wynik. Na razie cały czas mamy do czynienia z tzw. czynnikiem ludzkim, ze wszystkimi tego plusami i minusami. Dlatego ocena psa ma w sobie trochę loterii i jest jak patrzenie na dzieło sztuki (jakimi niewątpliwie są nasze psiaki), jednemu się podoba a drugiemu nie.[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon7.gif[/IMG][/QUOTE]
Moim zdaniem ocena psa nie jest taką loterią. Orsini już podałą dużo przykłądów, że jednak jest to do przewidzenia, jednak ZDARZAJĄ się wyjątki. ja będę obstawał za tym, że naet 8 tygodniowego szczeniaka można całkiem nieźle ocenić, może nie dokłądnie i nie mówiąc od razu, że będzie show, ale mozna powiedzieć, że będzie bardzo łądny, ładny, nieładny, bardzo nieładny czy jak kto woli.
Jedynyną rzeczą, którą trzeba brać pod uwagę to margines błędu, który to może być duży, ale rzadko spotykany.
moje zdanie - ot co :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Czyli jestes za oszukiwaniem ludzi i oklamywaniem tak??????????no bo jak inaczej mozna nazwac wciskanie ludziom kitu, ze jak zaplaca duze pieniazki to beda mieli cos wyjatkowego, a potem wyrasta tylko zwierze hodowlane.To tak jak sprzedawanie komus Fiata 126p jako Mercedesa.A potem WSZYSCY hodowcy sa bleeee i leca na kase!dlatego ja sie nigdy nie zgodze na wciskanie ludziom kitu i to za grube pieniazki, bo to jest poprostu oszustwo!Pink rozumujac Twoim mozdzkiem-jak beda na moich oczach krasc cos ze sklepu to ja mam nie widziec bo to nie moja brozka?????bo to nie moj sklep?????litosci!!!!!!!![/quote]

czy Ciebie juz calkiem powalilo :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: to chyba Twoj mozdzek nie rozumie slowa pisanego :shake:

To ta reklama chciala powiedziec.....

[quote]I czy ja mówiąc, że ten pies kosztuje 3000zł oznacza to, ze jest showem? Sprzedaję za 3000 bo mi sie tak podoba - nie mówiąc, że to będzie niewiadomo co, prawda? Mam do tego prawo. Mam prawo wycenić psa na kwotę jaką mi sie podoba. To, że sprzedają psa w cenie wyższej niż inni nie oznacza, że bedzie on championem, nie? Nie mówię przeciez nic takiego. Tak samo kupujący ma prawo kupić ode mnie tego psa za taką cenę jaką sobie wyznaczyłem. A, że kupił psa niewystawowego w cenie wystawowego to jego sprawa, jego broszka. Mógł mi przecież powiedzieć, ze chce wystawiać, a on nie mówił nic.[/quote]

ktos inny zrozumial :eviltong: :eviltong: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beluta']Może powinno się pójść takim właśnie wariantem, że potencjalnego "showa" sprzedaje się dopiero po pierwszej ocenie wystawowej w klasie "baby"? Wtedy zarówno sprzedający jak i kupujący rozmawiają już o bardzo konkretnych walorach psiaka.[/quote]
Widzę, że wierzysz w oceny wystawowe (mimo tego, co napisałaś później :lol:)...

A ja powiem tak - nie mają żadnego znaczenia oceny wystawowe. Jeśli chcesz się kogoś radzić, to poradź się doświadczonego hodowcy, przeczytaj wzorzec i sama też spojrzyj na psa :lol: A na uzasadnienie tej tezy podam Ci przykład mojego psa. Był wystawiany 5 razy, tylko w klasie młodzieży. Czterokrotnie był doskonały, zrobił championat młodzieżowy oraz uprawnienia reproduktora. Raz wygrał rasę (i nie był jedynym zgłoszonym wtedy czarnuchem ;)). Dla mnie to były jedyne doświadczenia jako wystawiającego, nie znałam żadnego sędziego i nie zgłaszałam psa na wystawę pod kątem opinii o sędziach (żeby nie było :cool3:).

Czyli co - wychodzi na to że fajny pies, nie? A teraz trochę o psie - jest za duży (ponad 2cm), długi, ma biały krawacik na piersi, nienajlepsze kątowanie i niezbyt prosty grzbiet ;). Samo przerośnięcie i wada umaszczenia są dla niego wadami dyskwalifikującymi. Czy porównując to z jego osiągnięciami wystawowymi nie masz wrażenia, że mówimy o innym psie? :diabloti:

Naprawdę wyniki wystawowe to można sobie oczywiście poczytać, ale nie należy im ufać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem bardzo zgodna osobą i przyznaję Ci rację. Chciałam tylko zasygnalizowac, że ocena moze byc pewnym wskaźnkiem dla kupującego.A co do mojej wiary w oceny?Zawsze pamiętam, że jesteśmy tylko ludzmi, istotami omylnymi (sędziowie - choć nie powinno tak być - też).Wystawy uważam za fajną zabawę, mogącą dawać satysfakcj, ale tylko właścicielom. Psiakom jest to najzupełniej obojętne czy są "showami" czy "petami". Ostatecznie tych medali i pucharów nie zdobywają dla siebie, chcą być poprosty kochane i potrzebne,na pewno od blichtru Interczempiona wolą fajna zabawę z piłką, mizianie za uszami i wieeeeeeeeeelką kość.[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon7.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tusia pochodzi z hodowli Czar z Dębowej Góry. Jej matka to TIARA Czar z Dębowej Góry, a ojciec TENER Czar z Dębowej Góry. Pomimo takiego pochodzenia nie ma rodowodu tzn. co????wlasciciel Tenera i wlasciciel Tiary nie naleza do ZK ze miocik bezpapierowy puscili????i Tiara z Tenerem to nie czasem rodzenstwo?bo jakos tak imiona podobne jakby z 1 miociku:))))Czarne Gwiazdy Ty dziecko jeszcze jestes:((((((1989r urodzin?????????????????????buuuuuuuuuuuuuuu, w tym kraju za pedofilie wsadzaja do wiezienia:))))))wiec cofam wszystkie moje posty do Ciebie:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Tusia pochodzi z hodowli Czar z Dębowej Góry. Jej matka to TIARA Czar z Dębowej Góry, a ojciec TENER Czar z Dębowej Góry. Pomimo takiego pochodzenia nie ma rodowodu tzn. co????wlasciciel Tenera i wlasciciel Tiary nie naleza do ZK ze miocik bezpapierowy puscili????i Tiara z Tenerem to nie czasem rodzenstwo?[/QUOTE]Pisałem już na ten temat, więc czytaj - suce zabrakło parę dni do uprawnień, dlatego były bez rodowodu [kolejny raz tego nie napiszę], a czy rodzeństwo nie wiem, też się zastanawiałem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Pisałem już na ten temat, więc czytaj - suce zabrakło parę dni do uprawnień, dlatego były bez rodowodu [kolejny raz tego nie napiszę], a czy rodzeństwo nie wiem, też się zastanawiałem...[/quote]

Czarne jak suka nie ma uprawnien to sie jej nie kryje !! zwlaszcza miotowym bratem
to byla po prostu wpadka prosto mowiac :evil_lol:
a to ze suce zabraklo paru dni to fajna bajeczka do wciskania nieswiadomym nabywcom, cos na zasadzie 10 szczenie z miotu nie dostaje rodowodu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...