Jump to content
Dogomania

Schemat zgłoszenia o pogryzieniu


MikeRyb

Recommended Posts

[FONT=Tahoma]Witam![/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Sprawa tyczy się agresywnego jamnika, który jest puszczany samopas bez nadzoru swojego pana. Otóż jamnik ten biega całymi dniami (teraz zimą rzadziej) po okolicy bez jakiejkolwiek opieki. Najczęściej jednak wokół własnej posesji, która oczywiście nie jest prawidłowo ogrodzona, a właściciel ma to w nosie. Pies nie wie jak wygląda smycz. Parę razy wcześniej zdarzyło się, że rzucił się na mojego psa, jeszcze szczeniaka. Tupanie nie pomagało, odstraszanie też nie, w końcu solidny kopniak załatwił sprawę. Typowy postrach okolicy.[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Właścicielowi kilka razy zwracałem uwagę, aby pilnował swojego pieska, jednak nie przynosi to żadnych efektów. Do tej pory zgłaszać tego nie chciałem, bo jest to sąsiad i nie chciałem jeszcze bardziej pogarszać z nim stosunków. Do wczoraj. Wracając z moim psiakiem ze spaceru oczywiście jamnik znowu biegał po okolicy. Tym razem wybrał się ze swoim panem do sklepu. Facet beztrosko spaceruje a piesek znowu startuje do mojego. Skończyło się na warczeniu. Szkoda mi było słów. W pobliżu tego faceta ten jamnik jeszcze bardziej podskakuje. W pewnym momencie na jego oczach ugryzł mnie w nogę; drobna rana lecz do krwi. Świadków nie było. Jak zwróciłem uwagę temu facetowi to on na to "To go kopnij jak cię ugryzł." Tym razem mu dogłębnie powiedziałem jak jeszcze raz go zobaczę puszczonego luzem to zgłaszam sprawę na Policję. Zgłoszenie i tak miał pewne, ale oczywiście jeszcze tego samego dnia wieczorem jamnik zwiedzał okolicę.[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Stąd też moje pytanie: czy znajdę gdzieś schemat, jak ma wyglądać takie zgłoszenie (oczywiście podpisane imieniem i nazwiskiem z potwierdzeniem przyjęcia) i gdzie na Policji należy to złożyć?[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Czy warto też dołączyć zdjęcia tego psa puszczonego bez nadzoru? Czy konieczna też jest do tego obdukcja lekarska?[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Z góry dzięki za odpowiedź.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Do lekarza najlepiej iść w dniu pogryzienia, lekarz wysyła do sanepidu zawiadomienie o pogryzieniu (jeżeli lekarz nie chce, należy mu przypomnieć, że ma taki obowiązek).
Należy udać się do właściciela psa po okazanie zaświadczenia o szczepieniu, poinformować go, że sprawa jest zgłoszona w sanepidzie, a obowiązkiem właściciela jest udanie się z psem na obserwacje weterynaryjne, razem cztery wizyty (0,5,10,15 dzień). Jeżeli tego nie zrobi sanepid wszczyna postępowanie z urzędu, grzywny są dość wysokie. Ostatnią obserwację należy dostarczyć do sanepidu.
Na policji składasz zawiadomienie o pogryzieniu, policja powinna wystawić mandat z art. 77 KW , doczytaj jakie w Rybniku są obowiązki właścicieli psów. Facet dostanie mandat w wysokości ok. 200 zł. Jeżeli nie zacznie wychodzić z psem na smyczy i w kagańcu, dostanie kolejny (po zgłoszeniu).
Powinien ci zwrócić koszty leczenia. Możesz dochodzić roszczeń na drodze cywilnoprawnej.
Obdukcja zawsze jest konieczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...