Jump to content
Dogomania

Bojan Matakovič (CRO)


Koral

Recommended Posts

  • 7 months later...

Byłam u tego sędziego w listopadzie w Budapeszcie. Bardzo sympatyczny i rzeczowy. Sędziuje dokładnie ale sprawie.
Dużo każe biegać - liczy się zarówno ruch frontu, tyłu jak i z boku. W wyborach w klasach głównie kierował się właśnie ruchem. O rasę porównywał już psy głównie w statyce. Wybrał moją młodzieżową 10 miesięczną suczkę na BOB czyli nie dyskryminuje, jak co poniektórzy sędziowie, juniorów . Ogólnie na plus!!

Link to comment
Share on other sites

Nas sędziował we Wrocławiu, mam takie same odczucia jak moi przedpiszący, szybki konkretny i nie dyskryminuje młodych.
Ząbki ogląda ale pieronem;), tak samo całość-macanie jest, ale szybkie i sprawne. Co do sierści, przynajmnije u kerraków- sprawdzał dotykiem gatunek i u mojej suki która jest w trakcie wybarwiania dokładnie ogladał pod włos, stwierdził, ze jeszcze to nie jest taki kolor, jaki chciałby widzieć, ale dał jej BOB, bo faktycznie bardzo zwraca uwagę na ruch, ale i na pokazanie psa w statyce.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nie wiem, jak wygląda w yorkach ocenianie tego sędziego, ale w sznaucerach zwraca bardzo dużą uwagę na ruch i harmonijną budowę. Raczej chyba nie patrzy na drugi koniec smyczy (ale to tylko moje subiektywne odczucie). Dobrze, jeśli zna się chociaż trochę angielski lub niemiecki, bo dwukrotnie moje psy były przez niego oceniane i za każdym razem o coś pytał.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...