Jump to content
Dogomania

Taste of the wild


MissKobieta

Recommended Posts

Na e-karmie jest faktycznie dobrze zaopatrzony sklep. Ja u nich kupuję, tyle, że karmę Diamond. Więc myślę, że Taste of Wilde jest też niezłe. Mój weterynarz powiedział mi, żebym tam kupował jedzenie dla psa. Także ja bym im zaufał w przypadku właściwie każdej karmy. Tam kupują profesjonalni hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

Co do wersji dla dużych, małych, średnich to ja powiem szczerze, że jestem sceptycznie nastawiona...Bo czymż one się tak bardzo od siebie róznią? Chyba tylko wielkością granulek i czasem zawartością glukozaminiu i chondroityny. Jakby mały pies jadł karme dla dużych lub odwrotnie to by nie padł. Bo to jest przecież karma dla psa! Mały pies i duży pies to przecież jedno i to samo. Oboje należą do jednego gatunku. TOTW poprostu ułatwił sobie życie i nie robi sprytnych chwytów typu: dla małych ras, dla dużych, dla yorka, dla doga niemieckiego.

Inaczej rzecz się ma apropo karm zróżnicowanych na: dla psów aktywnych i tych mniej aktywnych. To jest pomocne nam właścicielom psów, które potrzbują duży zasób energi i tym które mają problemy z nadwagą.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego tez piszę, że różnia się wielkościa granulek...ale gdyby przeszło twojemu małemu psu jeść karmę dla dużych to nie było by różnicy żadnej oprócz wielkości granulek. Miedzy innymi dlatego stworzono podział na wielkości, żeby małe psy chętniej jadły, a duże nie połykały granulków w całości;)

Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiem, że nie wiem czy gdzie indziej dzielą karmy ze względu na przeznaczenie dla psów dużych czy małych, bo kupuję tylko na e-karma. Ale zawsze mi się wydawało, że to rozróżnienie wynika ze składu. Przecież na przykład karmy dla kotów też są dedykowane kotom w różnym wieku. Więc jeśli jest dla ras dużych, to może dlatego że są bardziej aktywne duże zwierzęta i potrzebują innych składników. Nie wiem, każdym razie jest to bardzo dobra karma.

Link to comment
Share on other sites

A tak powiem Ci że Bento Kronen bardzo lubię i też zamierzam zamówić dzisiaj razem z jakimś olejem rybim co by mi dziczej sierści nie dostały :D Z Bento lubię tą nową serię łososiem i z jagnięciną a moje psy są fanatykami Regular Mini i Lamb & Rice Mini/Medium :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzasta']A tak powiem Ci że Bento Kronen bardzo lubię i też zamierzam zamówić dzisiaj razem z jakimś olejem rybim co by mi dziczej sierści nie dostały :D Z Bento lubię tą nową serię łososiem i z jagnięciną a moje psy są fanatykami Regular Mini i Lamb & Rice Mini/Medium :)[/QUOTE]

No właśnie chciałam zamówić l&r.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No ja się z próbkami nie spotkałam :)
Ale zrelacjonuje jak to u nas jest z TOTW-em a więc na początku zero entuzjazmu nie chciały go jeść za żadne skarby a później przy drugiej próbie polubiły bardzo rzekłabym że wciągają. Trawienie ok a kupki małe. Wielkość granulatu dość mała tzn bez problemu poradziła sobie z nim moja Yorka której też o dziwo pod pasowała ta karma aczkolwiek dostaje teraz co innego z racji ciąży.
A co do reszty jak pojedzą to zrelacjonuje tyle że ja dużo na sierść specyfików daje więc myślę że będzie to zaburzone :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A więc już minęło trochę czasu a karma prawie skonsumowana ale myślę że jej więcej nie zamówimy.
Pomimo suplementacji sierść jak u dzika sztywna i twarda tak jak pisała Chefrenek :)
A jeszcze do tego suczka nie przyswaja z tej karmy chyba nic ale nie wiem czemu...
Starszy pies przyswajanie ok ale on przyswaja wszystko :D
Qpki ok małe i zwarte.

Link to comment
Share on other sites

Po badaniu krwi i oględzinach weta - wet wydał taką opinię.
A wyżej się źle wyraziłam bo suka poprostu tej karmy nie przyswajała ale może jest to efektem tego że to pierwsza bez zbożowa karma może za wyłączeniem krótkiego epizodu z nową Acaną po której wystąpiły okrutne biegunki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzasta']Po badaniu krwi i oględzinach weta - wet wydał taką opinię.
A wyżej się źle wyraziłam bo suka poprostu tej karmy nie przyswajała ale może jest to efektem tego że to pierwsza bez zbożowa karma może za wyłączeniem krótkiego epizodu z nową Acaną po której wystąpiły okrutne biegunki.[/QUOTE]

Ciekawe po jakich to badaniach krwii mógłby wywnioskować, że pies źle przyswaja karmę. Chyba, że robiliście poziomy mikro i makroelementów. Już prędzej te oględziny by coś dał :) Może po prostu ten pies w tym momencie nie może jej jeść i tyle. :)

Link to comment
Share on other sites

Była pełna diagnostyka z poziomem mikro i makro elementów plus badanie moczu
Ale myślę że to dlaczego wet tak stwierdził powinno się jego zapytać.
Dla mnie suka źle wygląda i nie będę jej podawać. Jeszcze po żadnej karmie tak źle nie wyglądała.
Barf jest dla niej ok ale karmy bez zbożowe już niestety nie ot i tyle w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...