Jump to content
Dogomania

Brzydki zapach z pyszczka


mikusik123

Recommended Posts

Brzydki zapach z paszczy najczesxciej jest spowodowany:
1.chorobami zebow i przyzebia
2.chorobami ukladu pokarmowego
3.chorobami nerek (mocznica)

Proponuje przejsc sie do weta i zrobic psu dokladne badania. Zeby ulzyc wlasnemu nosowki mozesz podawac psu tabletki z chlorofilem (dostepne w sklepach zoo). Pamietaj tylko, ze chlorofl jedynie maskuje brzydki zapach, a nie eliminuje przyczyny, wiec wycieczka do weta obowiazkowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='mikusik123']Tak piesek ze schronu. Do weta w poniedziałęk zadzwonię najpierw. Bo byłem w śroe u jednego a w czwartek u drugiego, schroniskowego i żaden nic mi na ten temat nie mówił. Być może że było to nieodpowiednie odżywianie.[/quote]
Mikusikk123, napisz , co wet powiedział. Ja też mam taki sam problem, 5 dni temu wzięłam sunię, ok. 6-7 mie. ze schroniska, co prawda nie przebywała tam długo, ale wcześniej też gdzieś się błąkała. Ząbki ma też ok. Na razie karmię ją suchym + obgryzanie mięska z kostek. Myślę też, żeby jej zółtko dać, albo siemię mielone, albo olej. No i może raz na jakiś czas cosik ugotować typu ryż z mięskiem i marchwią. U weta byłam, ale zapomniałam zapytać o zapaszek. Wet oglądał ząbki, ale widocznie mu nie "chuchnęła" ;) Na razie biorę sunię "na przetrzymanie", mam nadzieję, że za jakiś tydzień, dwa się poprawi...

Link to comment
Share on other sites

Hmm...mam bardzo podobny problem:roll:.
Mam 3-letniego jamnika (wzięty ze schroniska 2 miesiące temu). Niecały miesiąc temu miał ściągany kamień nazębny i podawany antybiotyk na dziąsła (strasznie zaniedbany psiak), byłam pewna, że nastąpi zmiana (jedzie mu z paszczaka okrutnie:evil_lol:), ale po miesiącu nie odczułam zmiany, może nawet śmierdzi troszkę bardziej:razz:.
Psiak dostaje karmę RC mieszaną z Acaną i puszkami np. Belcando do tego ryż, makaron lub ziemniaczki. Teraz zmieniam na Hill's-a.
Do weterynarza (stałego-nie pierwszego kontaktu) mam troszkę daleko..tzn. Gdynia:cool1: (mieszkam tymczasowo w Toruniu)..ale będę w ten weekend w Gdyniowie to pójdę się popytać co może być tego przyczyną.:p

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście oprócz wizyty u veta, może preparat "odświeżający oddech" ? :cool3: :
Na przykład dobrej firmy Hery ---->[URL="http://www.hery.pl/przewodnik.php?produkt=SOIN+FRESH+HALEINE&kategoria=Higiena+i+zdrowie&klasa=Kosmetyki"]tutaj[/URL]<----

Link to comment
Share on other sites

Jednej mojej suczce (9 mies.) śmierdzi z paszczy, ale to zrozumiałe, bo ma achalazję. Natomiast drugiej suce (7 lat) zaczęło jakiś czas temu cuchnąć, nie pomógł chlorofil, ani częstsze mycie. Teraz przy okazji sterylizacji miała zdjęty kamień - który był, mimo dbałości o zęby - i przykry zapach zniknął ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Sprawdzić u weta, czy to nie choroba układu pokarmowego.
2. Sprawdzić stan uzębienia.
jesli OK to:
1. Zadbać o delikatną dietę z małą ilością tłuszczu, najlepiej kasza, lub płatki jęczmienne z mięskiem i gotowanymi warzywami.
2. ZDECYDOWNIE UNIKAĆ SOLI I PRZYPRAW - resztki z "pańskiego stołu" odpadają:angryy:
3. Aby nie tworzył się kamień nazębny czyścic ząbki spaecjalnym środkiem, lub, co stosowałam ja u mojej jamniorki...dawać wyszorowaną ! cytrynę do aportowania. Kwaśny sok pomaga oczyścic zęby z kamienia. Moja sunia bardzo to lubiła. Prychała i powarkiwała na cytrynę - dalej ja jednak podgryzała ze złością.

Bardzo często wystarczy zmienić dietę na taką, jaka służy psu, a nie właścicielowi:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

No bo czyszczenie zębów u weta nie rozwiązuje sprawy - wet usunie kamień, a o codzienną higienę trzeba zadbać samemu. Mam koleżankę, której pies nigdy w życiu nie musiał mieć ściąganego kamienia - ale ona myje mu zęby [I]codziennie[/I]. Tak nauczyła psa, że sam przychodzi ze szczoteczką w zębach i uwielbia to mycie :). A zęby ma takie, że ho ho ho - niejeden człowiek skręciłby się z zazdrości: bialutkie i zdrowe jak rydze ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie koniecznie chodzi o to, że pies jest źle karmiony... to jest tak jak u ludzi, jeśli nie myje się zębów kilka dni to brzydko nam ust pachnie... są specjalne szczoteczki do jamy ustnej dla Dog'ów, są kości oczyszczające jame ustaną i jest specjalny płyn do picia dla psów... płyn jest dobry i daje razultaty... wystarczy kilka kropel dolać do wody, a brzuszek zostanie oczyszczony ze zbędnych bakterii i jama ustna będzie czysta i świeza... polecam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='kalusia93']..........i jest specjalny płyn do picia dla psów... płyn jest dobry i daje razultaty... wystarczy kilka kropel dolać do wody, a brzuszek zostanie oczyszczony ze zbędnych bakterii i jama ustna będzie czysta i świeza... polecam :)[/quote]
[B]To ja poproszę o nazwę, bo nie słyszałam :roll: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewkonia']
1. Zadbać o delikatną dietę z małą ilością tłuszczu, najlepiej kasza, lub płatki jęczmienne z mięskiem i gotowanymi warzywami.[/quote]

Albo przeciwnie. To może zależy od psa. Wika pachnie nieprzyjemnie jak je suchą karmę (czyli zwykle wysokowęglowodanowa), w ogóle prawie nie pachnie jak je BARF.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...