Jump to content
Dogomania

jaminiki a inne zwierzaki


papug

Recommended Posts

Witam serdecznie pierwszy raz na tym forum :)

Od dłuższego czasu zapadł nam /Tżtowi i mnie/ w głowie jamnik szorstkowłosy... :loveu: Pewnie piesio nie prędko u nas zagości ale juz teraz oglądamy sobie zdjęcia.. staramy się jak najwięcej dowiedzieć na temat jamników... w ogole na temat psów. :oops:
Mamy w domu dwa koty.. pewnie w przyszłości pojawi się trzeci... i tak się zastanawiamy jak jamnikom żyje się z kotami? Czy ktoś z was moze przygarniał jamnika mając juz w domu koty? Jak wygladają relacje kocio-psie? Jak to jest z ich bezpieczeństwem? Moje koty co prawda mają poobcinane pazurki.. ale potrafią ich używac.. a psy mają taaaaakie wieeelkie zęby... :lol:
I czy kilkuletnie koty lepiej zapoznawać z małymi jamniorami czy moze z dorosłymi /chcemy kupic jamnika w hodowli ale gdyby jakiś psiak pilnie szukał domu to też bierzemy to pod uwage :cool1: / ??

O kurcze.. mam mase pytań... co prawda mieszkał kiedyś ze mną pies i wydawało mi sie ze wiele wiem na temat psów.. ale tak jak pocztałam troche forum to chyba jednak nic nie wiem.. :placz:

z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

aa i jeszcze jedno pytanko... jezeli ktoś ma i kota i psa.. to jak to robicie zeby nie podjadały sobie na wzajem jedzenia? Moje koty cały czas mają chrupki w miseczce... i psiak chyba też powinien miec... a podjadanie karm nie jest dobre i dla psów i dla kotów...

Link to comment
Share on other sites

:lol: Mam dwa koty ;Maik ma 15 lat,Max ma 13lat.I cały czas dwie jamniczki teraz 12letnią i 2 letnią.Max jest synem jamniczki i dlatego pewnie sam uważa się za jamnika.W Twoim przypadku najlepiej wziąść malutkiego szczeniaczka bo Twoje koty nie znają psówi tu będziesz miała problem.
Malutkiego 6-7 tyg. zaakceptują bo nie będą się go bały ,większy piesek
może stanowić zagrożenie.
Moje koty jadają na wyżynach-na parapecie okiennym mają zrobione miejsce.Psy jak dostaja jedzonko to od razu zmiatają.:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

U mnie w domu zawsze były koty oraz jamniki. Pierwsza jamniczka nawet miała mleko i wykarmiła kota. Teraz mam 2 letnią kotkę oraz dwie jamniczki długowłose 8 i 3 miesięczną oraz moja mama ma shih tzu ( 1 rok ). Wszystkie zwierzaki zgadzają się ze sobą i nie ma problemów. Kot również jada na parapecie ponieważ a psy karmię 4 razy dziennie. Ale zauważyłam, że przynajmniej moje koty nigdy nie były chętne do podjadanie psiej karmy psy za to bardzo chętnie zjadły by kocią...

Link to comment
Share on other sites

Lupo koty akceptuje, traktuje raczej za zwierze tego samego gatunku, choc nieco baczniej im sie przyglada.
Z kolei Teddy traktuje jak ofiarę. Nie pomyslec sobie, ze dam kota mu pogryźć, on porpostu uwielbia je gonić. Jak dogoni to sie zatrzymuje i spowrotem to samo ;)
Ma na podworku przyjaciolke - kotke,ktora zawsze, jak Teddy wychodzi sie znim gania. Po swoejumu :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zaglądnełam tutaj przypadkiem i postanowiłam zabrać głos. Jestem hodowcą nowofundlandów od kilkunastu lat, a dwa lata temu zamieszkała za mną Kropka. Kropka czyli Ułanka Arlet jest jamniczką szorstkowłosą króliczą. Odkąd mieszka z nami Kropka, do domu przybyły 2 dorosłe kotki ze schroniska w Mielcu oraz 2 a obecnie 4 szynszyle. Raz w roku niufka miała szczenięta i Kropka przeżywała czasowe powiekszenie rodziny.
Żadnych problemów. Bawi się ze szczeniakami, na noc wtula się w ciepłe futro niufa. Niufy to bardzo tolerancyjne psy. W tym roku Kropka będzie miala swe pierwsze potomstwo i obawiam sie raczej "odwrotnych" problemów. Watpię czy jamniczka pozwoli na takie poufałości na jakie pozwalały jej niufki....
Podsumowując- koty zaakceptowała szybko ( kocia miska stoi dość wysoko) a szynszyle obserwuje czasem przez klatkę. Dwie ogromne niufki nie są dla niej żadnym problemem.
ela

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak do mnie przybył mój jamniorek , w domu był pies i trzy chomiki. Skonczyło sie na tym że jeden chomik został wydany , bo jamnior wtykał nos przez strzebelki klatki a chomik myślał że to jedzenie :) i go ugryzł :)


Niestety mój Dino nie miał przyjemności obcować dłużej z kotem niż jedna noc , ale to była masakra - pies siedział całą noc zamknienty w łazience

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25999[/url]

No, a ja własnie mam problem z moją jamniczką i kotami... Może mógłby mi ktoś pomóc, bo wątek lezy od jakiegoś czasu i jakoś nikt mi nie może pomóc... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A ja mam jamniorka i chomika. Chomik został przetransportowany do innego pokoju, bo pies na niego szczekał i ten się go bał. A jak mój tato wyciąga chomika z klatki, to Luna (moja suczka) kładzie się i go obserwuje albo próbuje zwrócić na siebie uwagę. jest lekko zazdrosna.
A co do kota to jeżeli pies będzie od małego z nimi to zapewne uda się je pogodzić.

Link to comment
Share on other sites

Moja jamniczka bardzo lubi koty (dorastała z kotem). A u babci spała z kotem w swojej leżance! :)
Jeśli będziesz mieć psa od szczeniaka, to pies się nauczy żyć z kotami, a myślę także, że koty małego psa będa inaczej traktować (jak niesforne dziecko) niż dorosłego.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A moj psiak ma niecale 2 miesiace, a kot jest u nas dluzej. Na poczatku kot uciekal przed psem, bal sie jej okropnie. Z czasem nauczyl sie przebywac z nia w jednym pomieszczeniu i... jedzenia z jednej miski. Bardzo czesto pies je kocia karme, a kot psia... Teraz natomiast jamnik jest bardzo zadziorny i 'zaczyna sobie' z kotem, ktory zaczyna wyciagac pazurki. Boje sie, ze kot przestanie sobie pozwalac i zacznie dzialac. U mojego kuzyna kot wbil pazura w oko pieskowi.

Ganianie po podworku to jeszcze ujdzie, ale jak zaczynaja w domu to zaczyna byc strasznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...