Jump to content
Dogomania

Jakaś masakra!


Recommended Posts

Nie moge was zrozumieć (niektórych osób), dlaczego tak się czepiacie owczarków niemieckich długowłosych?! Mam DON-ke z rodowodem (dla niektórych i tak kundla), jest wspaniałym psem tak samo jak krótkowłose. Moim zdaniem ZK nie ma racji mówiąc że DON-y nie nadaja się do pracy, a ich długi włos jest wadą. Tak samo owczarki belgijski, holenderski czy naewt uznane już szwajcarskie mają długi włos i jakoś nadają się do pracy, choćby belgijskie w policji. a sprawa klubów i ich rodowodów nie jest wvcale zła, może i ZK ma większe wymogi hodowlane, ale PKPR czy ZOND są młodymi klubami i może kiedys będą miały większe , ale w hodowlach zrzeszonych w ZOND czy PKPR itp. (pewnie nie we wszystkich), są osobniki zdrowe i zrównowazone także z prześwietleniami na dysplazje. Więc Ci którzy uważają je za kundle niech mi bardzo jasno wytłumacza dlaczego??? Może hodowcy krótkowłosych boją się konkurencji??? ( w końcu DON-y cieszą się coraz większą popularnością)

Link to comment
Share on other sites

Ja też uwielbiam DONKi są moją ulubioną rasą tzw kundli z rodowodami FCI. Mam Donka 14 m-cznego - wspaniałego kundla z rodowodem i zachowanymi wymogami rasy ONKA (oprócz oczywiście włosa). Poprzedni. który odszedł od nas 9.II.2009r. też był DONKiem. Był super psem obronnym, bardzo pojętnym, w pracy na trop był lepszy od ONKÓW!!! trudno było to przełknąć ONKARZOM. Co z młodego wyrośnie jeszcze nie wiem jest bardzo żywiołowy. Na razie idealny dla dzieci i ludzi starszych. Nie zamieniłabym DONKA na ONKA nigdy w życiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mam nadzieję że w końcu dojdzie do rozmów i FCI zatwierdzi wzorzec DONA- bardzo na to liczę. Gdzieś słyszałam że spotkanie ma się odbyć w kwietniu, a gdzie indziej że dopiero w przyszłym roku... Mam DONKę 11 miesięczną na razie robimy PT i jest naprawdę świetna, za miesiąc zaczynamy treningi agility :-) no i umawiamy się na spotkanie z trenerem na obronę.

Link to comment
Share on other sites

Ja za bardzo nie wierzę w dogadanie się FCI co do wzorca Donków. Przecież nasze futrzaki zagrażają tak wspaniałym, jedynym w swoim rodzaju Onkom. Przecież jak uznaliby Donki za rasowce to mało kto mógłby kupować ich Onki. Donki są podziwiane za wygląd, uwielbiane za swoją naturę i poszukiwane przez kupujacych u hodowców. Oni najpierw z miotu sprzedają Donki (większy popyt) za wyższą oczywiście cenę niż Onki. Jakieś 12 - 14 lat temu jeszcze wstydzili się gdy w miocie trafił się kundel, pozbywalli się takich szczeniąt za symboliczną cenę, a teraz tylko zacierają ręce i cieszą się jak tych kundli w miocie jest kilka, przynajmniej pewne jest, że sprzedadzą szybko za dobrą cene.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam jestem tego samego zdania DONki sa cudowne pod kazdym wzgledem ja rowniez stracilam ONka w lipcu i zaraz w sierpniu zamieszkal z nami [U]Uran ma obecnie 10 miesiecy jest cudowny nie ujmujac nic poprzedniemu jednak na spacerach nie ma osoby aby sie nim nie zachwycala gdzie poprzedni ON[/U] nie wzbudzal takiego zachwytu chociaz byl pieknym psem.Jezeli chodzi o charakter to DONki sa bardziej obronne i pilnuja lepiej posesji takie sa moje doswiadczenia ja rowniez nie zamienie DONka na ONka juz nigdy. Nie bedac hodowca mnie osobiscie wystawy nie interesuja i tak bedzie moj Uran najpiekniejszym i najukochanszym psem dla mnie nie zapominajac poprzedniego przyjaciela /Jarro/.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie co DONK to DONK!!! Ma to coś w sobie czego żaden ONK mu nie zabierze. Chociaż ONK ojciec mojego poprzedniego DONKA sprowadzony z niemiec był super pięknym psem ale hodowcy i tak szczena opadła gdy zobaczył co wyrosło z jego syna DONKA. Żałował, że sobie go nie zostawił.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...