Jump to content
Dogomania

SHIH TZU-pielęgnacja i wystawy (prosimy zakładać nowe tematy)


dianthus

Recommended Posts

[quote name='SuperGosia']Czysta trawka to byla na ringach... do czasu :razz: Tak wlasnie kombinuje, czy kupic parasol, choc nie wiem jak w letnim sezonie sobie poradze - pod jedna pache pies, na ramie torba z akcesoriami, w zeby teczka z dokumentami, w drugiej rece stolik i... no wlasnie gdzie ten parasol wcisne? Oj, chyba moj nielubiacy wystaw malzonek bedzie musial dzwigac :evil_lol:[/quote]Przezywalam takie katusze:diabloti: ale wkurzylam się i kupilam sobie klatke dla piekow.Teraz wygoda:loveu: Pieski w klatce jada a reszta rzeczy na klatce:lol: Parasolka zlozona ne zajmuje duzo miejsca.Ale klatka to duza wygoda dla pieska i ciebie.Szczegolnie dla shih-tzu bo się tak nie "pogniecie" na wystawe:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ania-k']Lonka to mi wygląda na horror :p[/quote]To sobie woobraz stadion(nie wszedzie trawa),ulewa ,wszędzie bloto i co robić....?Tak mialam za granica.Dobrze ze byl duzy namiot dla wystawcow ale gdzie z pieskiem siku przed wystawieniem się?Dobrze ze przestalo lac kiedy shih-tzaczki się wystawiali ale trawa byla mokra.Makabra:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']dianthus mam jeszcze pytanie co do postawy psa
moja jak zauważyłaś robi koci grzbiet a ja widziałam zdjęcia piesków które miały zupełnie prosty a i takie które miały wygięty w łudeczkę grzbiet
napisz która postawa jest berdziej prawidłowa bo nie wiem do jakiego stopnia mam ją ćwiczyć[/quote]Goja nie wiem czy dobrz ciebie zrozumialam ale piszesz ze twoj szczeniaczek przebieral taka postawe na wystawie.Z mojego punktu widzenia to bylo dla tego ze nie byla przyzwyczajona do takiej atmosfery(podkreslam ze ja to tak widze).Wiec musisz z nia cwiczyc postawe i wiecej chodzic tam gdzie jest duzo ludzi i pieskow, osobiscie z drugiego pieska jak byl szczeniakiem zabieralam na wystawy wlasnie w tym celu.Mysle ze ten problem zniknie.

Link to comment
Share on other sites

zbieram wszystkie informacje które dostaję od was i wcielam je w życie oczywiście

chodzimy na spacerki o rużnych porach zaniechałam wypuszczania psa na podwórko ponieważ nie miała tam kontaktu z innymi psami i nie chodziła na smyczy
od tygodnia codziennie rano idziemy na godzinny spacer na miasto właśnie tam gdzie są ludzie psy i samochody

już zauważyłam postępy w chodzeniu na smyczy już nie rwie się tak mocno do innych psiaków

Link to comment
Share on other sites

lonka chodzimy na ringuwce ale ona strasznie ciągnie i po jakimś czasie muszę ją zdjąć bo mała zaczyna się dławić

wtedy uczę ją chodzenia na smyczy przy nodze jak zabardzo zaczyną ciągnąć to delikatne ale stanowcze szarpnięcie a ringówką chyba niebardzo można czy też powinno się to robić bo można małej bardziej zaszkodzić niż nauczyć przynajmniej tak mi się wydaje

kupiłam nawet taką ringówka z wstawką na krtań żeby się zamocno nie wpijała w gardło no ale też się dławi i krztusi

Link to comment
Share on other sites

nu to ja osobiscie pierwszy raz slysze o tym co piszesz.A cwiczyc masz na ringowce po to aby wlasnie sunka sie nie dusila na ringu.poczatkowo zaluz ringowke pochodz pare minut,sciagni daj nagrode.na nastepny dzien to samo i tak codziennie i wydluzaj czas chodzenia i cwicz chodzenie i postawe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']lonka starych hodowców już nie pytam bo zamiast odpowiedzi dostaję jakieś dziwne żeczy że niby nie słucham co się mówi i pisze
więc już nie pytam[/quote]

[COLOR=navy]Gojcia, nic się nie stanie, naprawdę :) Im więcej bedziesz ćwiczyć, tym lepiej. W końcu sunia sie przyzwyczai...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']przeczytałam na poście odnośnie chrapania shihtzaków że czasami psom się krtań zapada
czy od ringówki może się też tak zrobić?

i czy jest to bardzo niebezpieczne dla psa?[/quote]napisałam na priv o ringówce mam nadzieje że stosując się do tego co napisałam nie bedzię problemow,zyczę powodzenia i wytrwałości

Link to comment
Share on other sites

elsing niestety nie dostałam od ciebie prv
jeżeli masz ochotę coś doradzić to z chęcią przeczytam i wyprubuję na mojej suni

dzisiaj pierwszy raz poszłyśmy na spacer na ringówce (cały spacerek)
muszę przyznać że robi postępy ale czasu trzeba jej troszkę już nie ciąga aż tak mocno ale nie jest to jeszcze to co powinno być

ćwiczymy codziennie więc się poprawi do następnej wystawy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']w jakim wieku były wasze psiaki gdy zaczeły wymieniać włos

bo wyczytałam że następuje to w ok dziewiątym miesiącu a skrajna wypowiedź na ten temat to ok półtora roku[/quote]GOJU odnośnie wymiany włosa to u moich Shih-Tzu obserwowałam między 8 a 10 mc,Tak więc nie ma reguły,a teraz o ringowce ,postawową sprawą to dobra ringówka która w trakcje założenia nie przemieszcza się,nie rozlużnia bo to zwyczajnie może spowadować podduszanie co z kolei sprawia ze szczeniaczek walczy z ringówką bo sprawia mu ból,ja miałam kiedyś podobne kłopoty-przy moim pierwszym Shitzaku ale mam przyjaciółkę która mi pokazała jak zakładać ringówke,to najważniejsze,musi być załozona tuż pod brodą okalając żuchwę,wówczas nie ma możliwości by dusiła.Powodzenia i cierpliwości

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...