Jump to content
Dogomania

Przydomki FCI- już można sprawdzić


arima

Recommended Posts

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przy rejestrowaniu przydomka nikt się nie pyta o to jakie psy się posiada, czy są to suki czy psy, czy sa reproduktorami czy sukami hodowlanymi, przydomek rejestruje sie na dana osobe a nie na danego psa przeciez .. takze mysle, ze to chyba normalne, ze ktos rejestruje sobie przydomek mając reproduktora..

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]To teraz taka sytuacja - wiem ze jest pzrydomek w liczbie mnogiej tej nazwy którą ja mam w liczbie pojedynczej.Zatwierdzą , czy nie?
A jak nie to co wtedy ze zgłoszeniem w FCI?

Jak technicznie zgłaszacie stare przydomik do FCI?Pytam, bo nie wiem czy mi w moim oddziale kto madrze to wyjaśni.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika'][LEFT]To teraz taka sytuacja - wiem ze jest pzrydomek w liczbie mnogiej tej nazwy którą ja mam w liczbie pojedynczej.Zatwierdzą , czy nie?

A jak nie to co wtedy ze zgłoszeniem w FCI?[/LEFT]

[LEFT]Jak technicznie zgłaszacie stare przydomik do FCI?Pytam, bo nie wiem czy mi w moim oddziale kto madrze to wyjaśni.[/LEFT]
[/quote]

technicznie, to wyglada tak
Na tym swiscie, ktory sluzyl do rejestracji przydomkow, wpisujesz swoje dane, przydomek i nr polskiej rejestracji. Dopisujesz, ze chodzi o rej FCI
Wnosisz inna oplate
I czekasz
a czy przyjma to juz wrozki pytaj. Tego nikt nie wie:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']No to niedługo sobie zarejestrujemy :lol: A ile wynosza opłaty?[/quote]

Ja rejestrowałam 2 miesiące temu, płaciłam 50 zł.

Tak teraz myślę sobie o tym reproduktorze i hodowli - w sumie to jest takie tylko prowizoryczne, bo przecież szczenięta nie dostają przydomka po ojcu, tylko po matce, także to takie tylko dla hecy ;) Ale jeśli ktoś planuje kupić sunię i zrobić z niej sunię hodowlaną, to dlaczego nie :)

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Mając reproduktora i przydomek hodowlany, możesz zażyczyć sobie, zeby szczeniak lub wszystkie szczeniaki miały w nazwie twój przydomek.
Ja też się zastanawiam nad przydomkiem, ale chyba poczekam na suczke, bo do tego czasu moż mi się gust zmienić i przydomek mi się przestanie podobać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Elitesse']ja tez czegos nie rozumiem ... w zeszlym roku wysylalam pismo o zarejestrowanie mojego przydomka w FCI :ELITESSE
dostalam odpowiedz odmowna ze niby taki przydomek juz istnieje a na tej liscie takiego nie ma !! wiec jak to mam rozumiec ? nie ma nawet niczego podobnego ![/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ja właśnie się dowiedziałam też, ze podobno mój przydomek "Sirion" istnieje gdzie indziej, a na liście go nie ma. Pani w łódzkim ZK radziła mi zmienić, ale nie bardzo mi to odpowiada, bo tak powolutku uzyskujemy pewną renomę zagranicą. Myślę o dodaniu do przydomka drugiego członu wskazującego na kraj pochodzenia, coś w rodzaju Pologne. Jak wam się wydaje czy to dobry pomysł ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']jak dzwoniłam do Pani do Łodzi spytać jak sytuacja z moim przydomkiem to powiedziała że ona dzwoni do każdego gdy jego przydomek przyjedzie z Brukseli ;-))[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Tak jest ! W Łodzi teraz jeśli zostawisz nr telefonu, to o przyjściu jakiekolwiek papieru urzędowego powiadamiają. Tak miałam ostatnio z rodowodami eksportowymi i niestety z odmową rejestracji przydomka w FCI. Oddział się chyba wyrabia ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Tak jest ! W Łodzi teraz jeśli zostawisz nr telefonu, to o przyjściu jakiekolwiek papieru urzędowego powiadamiają. Tak miałam ostatnio z rodowodami eksportowymi i niestety z odmową rejestracji przydomka w FCI. Oddział się chyba wyrabia ![/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

A jak długo czekałaś na wiadomość z FCI n/t przydomka?

Link to comment
Share on other sites

Trzy m-ce,to ja czekałam na nostryfikację rodowodu. FCI jest szybkie! Ponoć z powolności to nasz ZG słynie.Fakt,że w marcu powiedzieli,że mają dla mnie CACIBa z Lwowa.(Wystawa była 20 08 2005) I dalej mają.( A wolałabym żeby mi przysłali).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Kamel']Ja mam takie pytanie, kiedy wpłaca się te 50zł za rejestracje przydomka, przy składaniu wniosków, czy dopiero jak przyjdzie pozytywna odpowiedź z FCI?, bo jeżeli wpłace a nie przyjmą przydomka?[/quote]

pieniadze wplaca sie przy składaniu wnioskow, nie wiem jednak co się dzieje, jak przydomek nie zostanie przyjęty, w każdym razie - przyjęty przydomek przychodzi na adres podany we wniosku... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamel']Ja mam takie pytanie, kiedy wpłaca się te 50zł za rejestracje przydomka, przy składaniu wniosków, czy dopiero jak przyjdzie pozytywna odpowiedź z FCI?, bo jeżeli wpłace a nie przyjmą przydomka?[/QUOTE]
To wtedy tracisz pieniądze.

Ja nie czekałam jakoś bardzo długo- gdzieś z dwa miesiące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Ja czekam już 4 miesiące.Jest mozliwość,że leży gdzieś w ZG?[/QUOTE]
A sprawdź na tej liście, która znajduje się na stronie FCI. Jest tam? Ja właśnie wten sposób dowiedziałam się, że mój przydomek został przyjęty.

W naszym ZG wszystko jest możliwe. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Ja czekam już 4 miesiące.Jest mozliwość,że leży gdzieś w ZG?[/quote]

Puli, oj jest, jest... Nasz kochany oddział ma rożne ciekawe umiejętnosci... A w gubieniu dokumentów sa najlepsi :mad: Z przesyłki w której było 6 rodowodów, w tym 2 moich psów, jeden mój się zgubił na 4 miesiace :mad: , a znalazł z PRZEROBIONĄ datą jak dostałam z ZG info z datą dokładna wysłania i numerem przesyłki ...
A moj przydomek.. Od 15.grudnia krąży tu i tam, 2 razy juz był wysyłany i 2 razy znalazł sie na liscie z błędem ....Dzisiaj TZ nie wyrzymał i zadzwonił do FCI i wszystko wyjasnił ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...