Jump to content
Dogomania

Przydomki FCI- już można sprawdzić


arima

Recommended Posts

[quote name='Bardotka']Na stronie związku jak byk stoi napisane, że składka 44PLN!!!!!! Ktoś sobie żarty robił albo niedoinformowanyjest

Ja mam prenumerate założóną więcdo domku mi podsyłają biuletyny:)))

Jeśłi masz już przydomek, to musisz jego kopię i napisaną prośbę (podanie) o pomoc w zarejestrowaniu w FCI wysłać do swojego zk i już. Oni całą resztę załatwiają za ciebie.[/quote]

nie no przydomka to jeszce nie mam 8) teraz to i tak jest obowiązek rejestracji już w FCi więc bez problemu mam z tym 8)

a co do tej prenumeraty to mojej mamie nie podrodze a za nim ona zamówi to już Katowice nastaną a ja chce mojego Jojeczka zobaczyć 8)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jo-jo']nie no przydomka to jeszce nie mam 8) teraz to i tak jest obowiązek rejestracji już w FCi więc bez problemu mam z tym 8)

a co do tej prenumeraty to mojej mamie nie podrodze a za nim ona zamówi to już Katowice nastaną a ja chce mojego Jojeczka zobaczyć 8)[/quote]

Czyli druzek ze strony sobie drukujesz i do zwiazku zanosisz - i czekasz:))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bardotka']Czyli druzek ze strony sobie drukujesz i do zwiazku zanosisz - i czekasz:))))[/quote]

to wydrukuje i wyśle do Łodzi tam już wszystko mam załatwione 8)

ale gorzej że nie wiem czy mam jutro po co do ZG jechać czy nie :roll:
nawet myślałam czy przy okazji nie złożyć papierów na Mł.Ch ale nie wiem czy już teraz warto...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']to wydrukuje i wyśle do Łodzi tam już wszystko mam załatwione 8)

ale gorzej że nie wiem czy mam jutro po co do ZG jechać czy nie :roll:
nawet myślałam czy przy okazji nie złożyć papierów na Mł.Ch ale nie wiem czy już teraz warto...[/quote]

Ale papiery na MLCh chyba tez do Łodzi powinnaś wysłać:0

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hej wybaczcie pytania laika ale nie do konca rozumiem o co chodzi z tą rejestracja w fci.
mam wybrany przydomek, jeszcze nie zarejestrowany, wchodze na tego linka, ktory podajecie, a tam juz takie dwa :placz:. no i co teraz jesli mi strasznie zalezy wlasnie na tym a nie na innym. czy moge zarejestrowac w zk tylko czy to automatycznie idzie do fci? czy na bank mi go odrzucą?
poza tym sa tam dwa takie ktore sa identyczne z moim wybranym i dlaczego sa dwa, skoro niby sie odrzuca dublowane?
to jest wlasnie dla mnie najbardziej niejasne i w tym wypadku nei rozumiem calej idei z jednym spisem.
i co z tymi ktorzy maja przydomek od lat ale nie rejestrowany w fci- czy musza zmieniac (jesli tak to kiedy?) jesli w fci juz taki jest czy moga poprostu zostac sobie z tym przydomkiem i nie rejestrowac w fci. przeciez wiele wiele hodowli na calym swiecie musialoby na gwalt zmieniac przydomki a to bylby jeden wielki chaos..
ile kosztuje rejestracja przydomka? jak dlugo sie czeka?

Link to comment
Share on other sites

[B][I]No proszę - nie śpimy ;) !!! I ja mam niestety taki sam dylemat. Mój przydomek już ktoś w FCI ma ,więc wybrałem 17 mi pasujących i ....... wszystkie są już w FCI :placz: !!! I co ja mam, biedny robaczek, począć ? Siedzę i wymyślam ;) .[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

no ja chcialabym sie tylko dowiedziec czy ja [U]musze [/U]rejestrowac w fci. przeciez gdyby kazdy hodowca mial byc teraz zarejestrowany w fci przy jednoczesnym wymogu ze przydomki nie moga sie powtarzac to niesamowicie wielka liczba hodowli musialaby zmienic swoją nazwe, a to wizytowka i marka na ktora sie pracuje lata!! byloby okropne zamieszanie nie mowiac juz o tym czy w takim wypadku jest w ogole sens... czy [U]musze [/U]rejestrowac w fci czy tylko [U]mogę[/U]?

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Chyba teraz jest już taki obowiązek, przynajmniej dla tych, co pierwszy raz przydomek rejestrują. Jutro poszperam na stronach Związku. A może tu już gdzieś było ? Obiło mi się w każdym bądź razie o uszy. Jest to też promocja narodowych przydomków, te brzmiące po polsku mają duuuuuże szanse ;) na rejestrację ![/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem laik, ale jakiś miesiąc temu byłam w swoim oddziale ZKwP, żeby zarejestrować przydomek hodowlany.
Wcześniej jednak odwiedziłam tą stronę, która jest podana w tym wątku, były podobne przydomki do moich, ale coś jednak udało mi się innego wymyśleć.
W każdym razie - rejestracja przydomka hodowlanego to koszt 50zł. Cały proceder trwa około 3 miesięcy, przydomek jest zatwierdzany przez ZG, następnie [U]obowiązkowo[/U] i [U]automatycznie[/U] jest przesyłany do FCI i tam też muszą go zatwierdzić. Dlatego teraz tak długo to trwa - podaje się 5 propozycji, nie tak jak dawniej 8.

No i to chyba tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Przydomek hodowlany to inaczej nazwa hodowli :)
Występuje zawsze po (lub przed) imieniu pieska np:

ZENON z takiej własnie hodowli
gdzie "ZENON" to imię, a "z takiej własniej hodowli" to nazwa hodowli czyli tzw. przydomek hodowlany.

Każdy człowieczek, który chce mieć hodowlę, musi zarejestrować swój przydomek w ZG ZKwP i FCI (teraz taki wymóg) no i oczywiście posiadać pieski bądź suczki z "uprawnieniami" do hodowli :)

jak coś niejasne, pytać!! ;)

Link to comment
Share on other sites

już przeszlam koszmar wyboru przydomka :D gdy kupowalam Gane dla zabawy wybieralam sobie przydomki i zdecydowalam ze wpisze je na wniosek a do jedngo wyjatkowo sie przyzwyczailam.. ale co sie okazalo? wszyyyystkie byly juz zarejestrowane :P eh
wiec od nowa.. 2 tygodnie intensywnego szukania przy wglądzie do rejestru w FCI i udalo sie coś znaleźc.. na wniosek wpisalam 5, a teraz czekam na odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Przydomek hodowlany to inaczej nazwa hodowli :)
Występuje zawsze po (lub przed) imieniu pieska np:

ZENON z takiej własnie hodowli
gdzie "ZENON" to imię, a "z takiej własniej hodowli" to nazwa hodowli czyli tzw. przydomek hodowlany.

Każdy człowieczek, który chce mieć hodowlę, musi zarejestrować swój przydomek w ZG ZKwP i FCI (teraz taki wymóg) no i oczywiście posiadać pieski bądź suczki z "uprawnieniami" do hodowli :)

jak coś niejasne, pytać!! ;)[/quote]

To jeszcze spytam :oops:
czyli jeśli ktoś ma powiedzmy pieska Maxa z hodowli X i sukę Bonę z hodowli Y i chce mieć szczeniaczki, to musi założyć hodowlę i nadać jej jakąś nazwę, z której to nazwy będzie pochodził przydomek szczeniąt? I powiedzmy, że rejestruje hodowlę J i ma szczeniaki i wtedy wygląda to tak:

np Fredek z hodowli J [po rodzicach Max z hodowli X i bonie z hodowli Y]
dobrze zrozumiałam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rebellia']To jeszcze spytam :oops:
czyli jeśli ktoś ma powiedzmy pieska Maxa z hodowli X i sukę Bonę z hodowli Y i chce mieć szczeniaczki, to musi założyć hodowlę i nadać jej jakąś nazwę, z której to nazwy będzie pochodził przydomek szczeniąt? I powiedzmy, że rejestruje hodowlę J i ma szczeniaki i wtedy wygląda to tak:

np Fredek z hodowli J [po rodzicach Max z hodowli X i bonie z hodowli Y]
dobrze zrozumiałam?[/quote]

Dokładnie tak :)

Kupujesz psa:
ZENON x

i suczkę:
ZOSIA y

robisz im prawa hodowlane (w przypadku psa tytuł REPRODUKTORA, sunia: SUKA HODOWLANA), zgłaszasz przydomek do ZG i FCI, oni go zatwierdzają i wtedy masz hodowlę "z" w której masz swojego pieska reproduktora ZENONA x i sukę hodowlaną ZOSIĘ y, łaczysz ich wezlem malzenskim (:D) i rodza sie szczeniaczki, wypelniasz wszystkie druczki potrzebne do przegladu miotu itepe, nadajesz im imiona juz z nazwa swojej hodowli np: GENOWEFA "z" :)

cała filozofia ;))

Aha - trzeba pamietac o tym, ze nadajac nazwe swojej hodowli (w naszym wypadku "z") nazwa ta nie przechodzi na posiadane juz psy - one imionka maja juz dozywotnio, po nich np. mozna sie zorientowac z jakiej pochodza hodowli :)

Link to comment
Share on other sites

Rejestrowałam hod.miesiąc temu i na druczku wpisałam z rozpędu 6 propozycji.Jedną kazali skreślić i spytałam czy mi to z FCI odeślą jak wszystkie będą zajęte.Podobno nie odsyłają tylko coś dopisują dla odróżnienia."Pl" toby jeszcze mogli.A jak sobie dopiszą co będą chcieli to my sobie możemy wymyślać a oni i tak zrobią swoje?

Link to comment
Share on other sites

To tyczy noworejestrowanych hodowli.Te które są zarejestrowane(do 31 grudnia ubiegłego roku) w ZG nie maja jeszcze takiego obowiazku.Stare przydomki można również zarejestrować w FCI,wystarczy wypełnić druk i uiścić opłatę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...