Jump to content
Dogomania

Przydomki FCI- już można sprawdzić


arima

Recommended Posts

Bo rejestr na stronie FCI to jedno, a drugie to jeszcze nasz polski rejestr hodowli (a tego nigdzie nie ma do wglądu). I jeśli np. nasz wybrany przydomek jest identyczny lub bardzo podobny do tego w polskim rejestrze hodowli, to też przepadło.

Ja też znam przypadek kiedy przydomka nie było , szczeniaki już były - normalnie tatuuje się, wydaje się szczeniaki, a metryki daje się dopiero w momencie przyjścia przydomka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Witam,
chciałabym zapytać jak to wreszcie z tymi przydomkami w FCI bywa... Mianowicie jakiś czas temu rejestrowalam przydomek - podalam 4 propozycje, zadnej oczywiscie na stronie FCI nie bylo, jednak wszystkie byly podobne (roznily sie jedna literka, lub np. apostrofem). Żadnego nie przyjęto. Czy przydomek nie może być pod ŻADNYM WZGLEDEM podobny do innego? Co np w przypadku gdy istnieje już przykładowy przydomek "Psia Łapa" a ja chcialabym zarejestrować "spod Psiej Łapy" lub też "pod Psią Łapą" - czyli z dodatkiem jakiegoś przyimka? Interesuje mnie pare nazw, tylko, że w języku angielskim wlasnie z takim przyimkiem, gdzie podobne już są zarejestrowane, a nie chcę aby kolejny wniosek został odrzucony :shake:

Aha i jeśli raz placilam i odrzucono, to płacę drugi raz za rejestracje...?

Link to comment
Share on other sites

Trochę się dziwię, ja dałam na listę wszystkie bardzo podobne do siebie, każdy z tym samym rzeczownikiem i przyjęli mi pierwszy z góry. Rzeczywiście ani jednego na spisie nie było, ale zawsze można podciągnąć - ciężko, żeby przydomki, które spisane są w tak ogromnych ilościach nie były choć częściowo do siebie podobne.
Nie wiem jak to jest z przyimkami, wydaję mi się że to jest coś na zasadzie, że jest sobie hodowla "Redness" a ja dodam tylko "the" przed nazwę i złożę to wtedy nie powinno być zaakceptowane, ale jeśli troszkę ulegnie zmianie to inna sprawa...
I jesteś pewna, że nie ma ich na stronie? Moja kumpela też szukała i podobno nie było, a tymczasem podała mi te przydomki i udało mi się część z nich odkopać. Choć teraz jest na tyle proste wyszukiwanie na stronie, że chyba nie da się pomylić w sumie... Ja już nie wiem. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viz']Trochę się dziwię, ja dałam na listę wszystkie bardzo podobne do siebie, każdy z tym samym rzeczownikiem i przyjęli mi pierwszy z góry. Rzeczywiście ani jednego na spisie nie było, ale zawsze można podciągnąć - ciężko, żeby przydomki, które spisane są w tak ogromnych ilościach nie były choć częściowo do siebie podobne.
Nie wiem jak to jest z przyimkami, wydaję mi się że to jest coś na zasadzie, że jest sobie hodowla "Redness" a ja dodam tylko "the" przed nazwę i złożę to wtedy nie powinno być zaakceptowane, ale jeśli troszkę ulegnie zmianie to inna sprawa...
I jesteś pewna, że nie ma ich na stronie? Moja kumpela też szukała i podobno nie było, a tymczasem podała mi te przydomki i udało mi się część z nich odkopać. Choć teraz jest na tyle proste wyszukiwanie na stronie, że chyba nie da się pomylić w sumie... Ja już nie wiem. :shake:[/quote]

Na pewno ich nie bylo. Podam dokladny przyklad na stronie jest przydomek Sheridans, ja podalam SHERIDIAN (dodane I) i SHERADIN (nie ma takiego , mozna uznac za podobny do sheradas - nic bardziej podobnego juz nie ma!). Pani w zk od razu stwierdzila ze niepolski przydomek na pewno zostanie odrzucony.. :razz:

Link to comment
Share on other sites

Jak to niepolski przydomek zostanie odrzucony?! :crazyeye:
Ja mam niepolskie jak i wiele osób i nic nie zostało odrzucone, nie rozumiem o co szanownej pani chodzi. :roll: Masz na tej karteczce pieczątki związku głównego i FCI?
I te przydomki nawet nie są tak super-podobne przecież... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jak to niepolski przydomek zostanie odrzucony?! :crazyeye:[/QUOTE]
Pani byla "starszego pokolenia" ktora uznaje ze w Polsce powinny byc tylko przydomki typu "z kolorowej laczki" ;) Nie zgodzilam sie i podalam swoje, nie polskie. No coz, wpadne niedlugo do zk i bede probowac dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Hmmm, ja sie troche pogubilam :roll:
Mam zarejestrowany przydomek Kingsize, ZG zarejestrowal go przed 2006 rokiem, jakis czas temu sprawdzilam w FCI- taki przydomek juz istnieje (to chyba nie moj :roll: )czy zatem jesli bede chciala zarejestrowac moj przydomek w FCI bede musiala go zmienic? Wg.informacji jakie podala McDzik ZK nic nie mowi o ew.zmianie przydomka jesli taki jest juz zarejestrowany w FCI. Jak to zatem jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']

Aha i jeśli raz placilam i odrzucono, to płacę drugi raz za rejestracje...?[/quote]
Płaci się jednorazowo, a propozycje można składać aż do uzyskania pomyślnego rezultatu, czyli aż zatwierdzą - na szczęście.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...