Jump to content
Dogomania

Wystawianie DON-a


Recommended Posts

[IMG]http://[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=50ad70990cfc8889][IMG]http://images38.fotosik.pl/248/50ad70990cfc8889m.jpg[/IMG][/URL][/IMG]Witam. mam suczke DON-ka i chciałabym rozpocząć wystawianie jej, suczka ma rodowód i już 16 miesięcy. mam tylko problem z nauką chodzenia w kłusie, jakby ktoś mógł mi poradzić jak ją tego nauczyć będe wdzięczna:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z tego co wiem nie można wystawiać długowłosych owczarków niemieckich :-( Na dodatek ZKWP uważa donki za kundle, dla pewności zapytałem o to w dziale rodowody, ale jeszcze nikt mi nie odpisał :(

Dodane później:
Niestety odpowiedzieli mi, że owczarków długowłosych nie można wystawiać na wystawach ZKWP.

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam DONKA z papierami. Wystawiać możesz ale nie w ZKWP. Są związki dla długowłosych. Poskacz po forach, a znajdziesz opinie o związkach dla DONKÓW i wybierz sobie taki, który Ciebie zadowoli. W ZKWP niewarto wyrabiać rodowodu ponieważ dla DONKA musisz i tak wyrobić inny i w innym związku. Po co płacić dwukrotnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wenia41']Ja też mam DONKA z papierami. Wystawiać możesz ale nie w ZKWP. Są związki dla długowłosych. Poskacz po forach, a znajdziesz opinie o związkach dla DONKÓW i wybierz sobie taki, który Ciebie zadowoli. W ZKWP niewarto wyrabiać rodowodu ponieważ dla DONKA musisz i tak wyrobić inny i w innym związku. Po co płacić dwukrotnie.[/QUOTE]

Możesz polecić jakiś związek i czy duży jest wybór?

Link to comment
Share on other sites

Ja próbowałam wysyłałam e-maile do ZONDU. zanim mi odpowiedzieli na jeden z wielu zdążyłam zarejestrować mojego w ZKWP. Napisali mi, że mam wpłacic na ich konto tyle i tyle i wysłać im rodowód psa, no i oczywiście jak mam jakieś pytania to pisac e-maile. Wysłałm im następne e-maile z pytaniami ale odpowiedzi nie mam do dzisiaj. Sama mam z wyborem odpowiedniego związku problem, może dam sobie z tym spokój????Jak coś więcej będziecie wiedzieć piszcie!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz wystawiać donka, to w ZKWP nie ma sensu, bo i tak go zdyskwalifikują. O innych organizacjach też nie mogę wiele dobrego powiedzieć, bo zamiast kynologią zajmują się kłóceniem o to która jest najlepsza i nawzajem się dyskredytują :( info na podstawie wątku:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/3076-WYSTAWA-OWCZARKA-W-NIEMIECKICH-DA-UGOWA-OSYCH[/url]

Link to comment
Share on other sites

Jak masz niedaleko do hodowcy od którego kupowałaś futrzaka albo do jakiejś innej nawet Onk-ów to z nimi pogadaj oni organizują dla swoich takie zajęcia szczególnie w terminach przed wystawami. Ja mojego pierwszego DONKA właśnie uczyłam u hodowcy, który takie ćwiczenia organizował raz w tygodniu. Z młodym też wiosną zamierzam jeździć bo organizują (już od ponad 12 lat) jak mi wiadomo nadal przez te wszystkie lata. Za kurs na PO płaci się, a przygotowania do wystaw są za darmo. Wiem też, że są osoby, które tylko w tym się specjalizują. Nawet tutaj na jakimś forum były ogłoszenia!!!!

Link to comment
Share on other sites

Znajdź blisko swojego miejsca zamieszkania hodowlę Onków lub DONKów i z właścicielem pogadaj, kto i gdzie organizuje takie ćwiczenia. Nie musisz mieć od niego psa, aby razem z innymi właścicielami psów ćwiczyć. Wejdź na stronę internetową tresura psów w Twoim mieście i poczytaj co proponują i za ile.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='AGATA66']ja niechcialam informacji na temet klubów, rodowodów itp, poniewaz wiem to wszystko:) nie wiem tylko jak nauczyć swoją suke chodzenia w kłusie tak jak ma to wygladać na wystawach organizowanych przez kluby:)[/QUOTE]

Czy można wobec tego Cię zapytać którą z organizacji byś poleciła, skoro wiesz? Bardzo by mi zależało. Ja zdołałam się dowiedzieć tylko tyle że w KOND i PKPR można wystawić psa nie zapisując się do nich i przez to zobaczyć jak wygląda u nich organizacja itd.

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego jeszcze do związku długowłosych nie zapisałam. Sama ciągle przerabiam ten temat. Na jednym z wątków poprosiłam o zebranie wszystkich znanych i dostępnych danych w jedną całość, zamiast oceniać pojedyńczo, ale jakoś nie ma w tym temacie żadnego odzewu.

Link to comment
Share on other sites

Siedziba glowna miesci sie w Sieradzu , na ich stronce mozesz zobaczyc takze oddzialy i przedstawicieli, oraz planowane wystawy, przeczytalem sobie info z ich obrad ostatniego zebrania ZG i powiem ze mi sie spodobalo, testy obowiazkowe dla ras uzytkowych i projekt wprowadzenia bazy DNA , mysle ze to wplynie na poziom hodowli w Federacji, wiem tez ze beda egzaminy i zawody prob pracy czyli czego jeszcze mozna chciec. ich stronka to [URL="http://www.pfk.org.pl"]www.pfk.org.pl[/URL] jeszcze w fazie tworzenia ale powoli sie zapelnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM'] Na dodatek ZKWP uważa donki za kundle[/QUOTE]
Twoje informacje nie są zbyt ścisłe. Jeśli szczenię długowłose urodziło się w hodowli zarejestrowanej w ZK i po rodzicach mających uprawnienia hodowlane, nie jest kundlem, jak to ładnie ująłeś, ale ma prawo do metryki i rodowodu. Można takie psy wystawiać, ale efekty z pewnością nie będą satysfakcjonująca dla wystawcy ;).
I jeszcze jedna uwaga - to nie ZK dyktuje standardy dla ON, lecz kraj pochodzenia rasy, czyli Niemcy. Od nich idzie wzorzec do FCI, a ZK musi się dostosować.
Przepraszam, że się wtrącam, bo zdaję sobie sprawę, że nie o to pytaliście. Uważam jednak, że należy prostować nierzetelne informacje, bo ktoś przeczytawszy takie teksty mógłby uznać je za prawdziwe.


,

Link to comment
Share on other sites

Brawo, brawo jaka wspaniała wiadomość w PKPR piersi przestali siedzieć na sercach, a zaczęli nimi czuć i myśleć. naprawdę wspaniała wiadomość, może inne kluby pójdą za ich przykładem. Ja na razie jeszcze analizuję kluby obecnie ten PFK i nie powiem całkiem, całkiem są logiczne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No cóż możemy czekać jeszcze całe lata. Jeden po drugim pies mi odchodzi, a oni ciągle nie mogą podjąć decyzji:mad:!!!! Niedługo będzie wystawa 29.05. w Częstochowie organizowana przez PKPR(Polski Klub Psa Rasowego) dla psów z rodowodami FCI. Wysłałam im dzisiaj pytanie czy DONK Z rodowodem FCI też może tam startować i jak będzie traktowany.:mad:

Link to comment
Share on other sites

No jasne, że nikt nikogo nie zmusza do czekania. Wolna wola oczywiście. Ale miło byłoby, gdyby w końcu zdeklarowali się i jakąś decyzję ( tak albo nie) podjęli. Owczarek niemiecki to owczarek niemiecki z krótką czy długą sierścią. Przecież jeden i drugi ma swój wzorzec rasy określony jasno więc o co im chodzi? Określone jest też, że nie powinno kryć się ON-ka z DON-kiem. Oddzielne ringi inni sędziowie, a życie ułotwiłoby to i ujednoliciło. Połączyło związki, byłby jeden, jeden chempion w danej klasie, a nie co związek to własny Chempion, własny złoty medalista itd.... A który z tych najlepszych jest jednym jedynym wybrańcem?????

Link to comment
Share on other sites

Prawie wszystko to co napisałaś to prawda, po za wzorcem. Nie jest inny dla ON i DON - tylko jest taki sam, tylko teraz po prostu długi włos nie jest wadą, reszta jest taka sama jak u ON. Wzrost i waga też ta sama, chociaż wagę powinni zmienić moim skromnym zdaniem jak wysokości o max 2 cm nie chcą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...