Jump to content
Dogomania

Bernardyny Krótkowłose, Boston Terrier +przyjaciele i różności:)


panienkabubu

Recommended Posts

  • Replies 12.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='panienkabubu']No to nie wiem co jest u mnie ;-) Coś się popsuło i nie wiem dlaczego..

marymek, jedziesz do NT?[/quote]

Do NT?
Nie jade, w sumie troszke daleko mam :roll:
A Ty do Będzina wpadniesz (29.07)? :cool3:
Będe na MP z Miśką :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marymek']Do NT?
Nie jade, w sumie troszke daleko mam :roll:
A Ty do Będzina wpadniesz (29.07)? :cool3:
Będe na MP z Miśką :loveu:[/quote]

Agata powiedziała, że mi nie daruje, to chyba wpadnę :evil_lol: Wiem, że będziesz z Miśką, bo mi mówiła wczoraj, no to będę paparazzi:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Agata powiedziała, że mi nie daruje, to chyba wpadnę :evil_lol: Wiem, że będziesz z Miśką, bo mi mówiła wczoraj, no to będę paparazzi:loveu:[/quote]

No to czekamy :cool3:
Kolejny aparat więcej :evil_lol:
A może piratke weźmiesz? :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']I w ogóle nie zwracam na to uwagi, bo nie robię tego dla pieniędzy tylko z pasji i chęci polepszania rasy.[/QUOTE]

Ok. Konkretne pytanie, czekam na konkretną odpowiedz:
Czym konkretnie przyczyniłaś się do ulepszenia rasy. Jak taki laik jak ja pozna, że Twoje szczenięta są lepsze inż inne?

I ostatnie pytanie odnośnie Halszki, dlaczego w ogóle Halszka mieszkała u Ani, a nie u Ciebie, skoro i Ty jesteś właścicielem i Ania nie nadawała się na opiekuna dla niej?
Czekam na konkretne odpowiedzi, co by mieć jasność w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']marymek, olcha, Teklunia, dzięki Wam kochaniutkie :loveu: zaraz wyjdzie, że wam zapłaciłam, że tak piszecie :evil_lol:
fotki właśnie się pomniejszają i zaraz będą :loveu: pamiętacie jaka malutka była ta Kaśka, boston terrierka? :loveu: dzisiaj zobaczycie ją w innym wymiarze, fotki robione przez męża naszej koleżanki pokoik1 :loveu:
[/quote]

Jak to?? To w końcu nie zapłacisz? :placz:



:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Do Angel-kim jesteś,że negujesz postępowanie Kasi?Czy hodowcą?W takim razie podpisz się nazwiskiem i wtedy podyskutujemy,o ile masz już jakieś osiągnięcia w tej kwestii.Dla mnie jesteś typowym dzieckiem neostrady,które stwarza zamieszanie na forum i tym sie bawi.No,chyba że jesteś właściecielem bernardyna,co też jednak nie zmienia postaci rzeczy,gdyż sądząc po wypowiedzi,najpewniej z pod Gubałówki(i bez obrazy dla właścicieli takowych,którzy nie dyskutuja w tej kwestii!)i zdaje ci się że wszystko wiesz najlepiej.Jak możesz się wypowiadać na temat inbredu,nie mając zielonego pojęcia o tym,jaki jest jego cel?Czasem,aby uzyskać oczekiwany przez nas genotyp kryć możemy w całkiem bliskim pokrewieństwie-ale gdybyś o tym wiedział-nie wypowiadałbyś się na ten temat.Skąd wiesz,jakie były zamierzenia Kasi,kiedy postanowiła połączyć tą parę?I tu jeszcze odpowiedź na pytanie twoje i podobnych tobie ,którzy ponowić je zdążyli-czy dążąc do uzyskania określonego ,oczekiwanego przez nas genotypu,który na celu ma poprawienie exterieru rasy i tak już stojącej na tragicznym poziomie-nie jest dla dobra rasy?Inteligentna osoba odpowie sobie sama.Inna i tak nie zrozumie,więc nie będę drążyć.I jeszcze jedno.JAK możesz oceniać miot szczeniąt,które mają zaledwie kilka tygodni?Czyżbyś fachowcu nie wiedział,że o wartości miotu świadczą jego osiągnięcia w przyszłości?Czas oraz osiągnięcia wystawowe tych szczeniąt pokażą w przyszłości,czy był to przeciętny miot-czy wrecz przeciwnie.Teraz NIKT nie może się wypowiadać na ten temat.To tyle w tej kwestii,a dla ciebie dobra rada-popytaj,poczytaj,poobserwuj i dopiero sie wypowiadaj.Acha,i czasem nie zaszkodzi zerknąć do słownika ortograficznego:).Pozdrawiam wszystkich NORMALNYCH!
Magda i bernasie.
PS Kasiu-nie przejmuj się,świat jest pełen różnych ludzi,wielu zazdrosnych-jak o Tobie mówią,znaczy ROBISZ DOBRZE -bo zazdroszczą.Tak trzymaj i głowa do góry!
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martula']Ok. Konkretne pytanie, czekam na konkretną odpowiedz:
Czym konkretnie przyczyniłaś się do ulepszenia rasy. Jak taki laik jak ja pozna, że Twoje szczenięta są lepsze inż inne?
[/quote]bo mają mój przydomek :evil_lol::evil_lol: hahaha, a tak na poważnie..
Nie uważam, ze moje szczeniaki są lepsze niż inne, posiadają inną krew, niż inne, mają inne pochodzenie po prostu. Po takim połączeniu należy się spodziewać (a jak będzie, to się przekonamy w przyszłości) szczeniąt wybitnie obiecujących, tak jak pisałam wcześniej, Halszka i Amber się wzajemnie uzupełniają, to czego brakuje Halszce, posiada Amber, to czego brakuje Amberowi, posiada Halszka. Najważniejsze jest to, że u moich szczeniaków już w 4 tygodniu, ba, nawet w 2-im, było widać zaznaczony stop na pyszczkach, co jest bardzo ważne w naszej rasie. Niektóre Bernardyny w wieku 4 lat mają łby jak owczarki środkowoazjatyckie.
Nie można oceniać w tej chwili czy szczeniaki będą super i czy będą championami czy może w ogóle Interami, to za wcześnie na cokolwiek, ale są pewne cechy, które już są widoczne, tak jak np. stopy.
Ulepszenie rasy czyli dobranie do mojej Halszki osobnika bliskiego mojemu typowi/ideałowi, a jak się ostatnio na wystawach okazuje, także bliskiego wzorcowi FCI. Posiada on w swoim pochodzeniu psy doskonałe, jak np. Sułtan Ha-Rena, jak EGERIA z Niedźwiedziej Gawry, Derwisz Dyczpol Kejter Klub, CIMES z Karolewka. Są to psy, na które warto postawić. Tak jak pisze Magda, inbreedy robi się po to, żeby postawić na daną cechę
[quote] Zapominamy jednak o tym, iż hodowla w pokrewieństwie odgrywa istotną rolę przy tworzeniu nowej rasy. Inbred pozwala bowiem szybko utrwalić nową interesującą cechę

z: [url]www.ruscatclub.pl/klub/pl/artykuly/inbredy.php[/url][/quote]

A patrząc na rodowód szczeniąt, pokrewieństwo to nie jest groźne (poczytaj troszkę o genetyce i o stopniu zagrożenia w III i IV pokoleniu:) ), a tak jak pisałam, było ono konsultowane zarówno w ZK jak i z hodowcami.
Kontynuując, pochodzenie Halszki, V-ce WW (World Winner) 2006 - Ojciec Halszki. Pies bliski wzorcowi, może brak mu tego czy tamtego, ale nie zapominajmy, że nie ma psa idealnego. Rozmnażając, dążymy do ideału, łącząc osobniki bliskie wzorcowi zarówno pod względem eksterieru, jak i charakteru. Bo np. nie wyobrażam sobie kryć sukę agresywnym Bernardynem, mimo, że miałby wygląd wzorcowy.

[quote]I ostatnie pytanie odnośnie Halszki, dlaczego w ogóle Halszka mieszkała u Ani, a nie u Ciebie, skoro i Ty jesteś właścicielem i Ania nie nadawała się na opiekuna dla niej?
[/quote]Nie powiedziałam, że nie nadawała się na opiekuna od samego początku. Po prostu w trakcie kiedy Halszka mieszkała u niej, zauważyłam sytuacje, które mnie zmartwiły i dlatego doszłam do wniosku, że tak bedzie lepiej. Sprawę przemyślało kilka osób, łącznie weterynarz, a po poinformowaniu Anny Kurek o tym, że bezpieczniej i lepiej dla Halszki i szczeniąt będzie, jeżeli nie będzie musiała dziennie pokonywać schodów u niej w kamienicy, to stało się jak stało, nie wiem dlaczego, ale w kolejnym PW otrzymałam informację, że skoro tak, to mam ją sobie zabierać na zawsze. Więc zabrałam. I suka teraz wygląda jak wygląda, podczas ciąży miała problemy ze schodzeniem z krawężnika. W sumie to nie wiem jak powinien wyglądać Bernardyn w ciąży, bo to mój pierwszy "przypadek", ale Halszka wyglądała ogromnie, conajmniej jakby miała 10 szczeniaków w brzuchu, jak się później okazało, mnóstwo miejsca zajmowały wody w brzuchu i urodziły się 4 szczeniaczki.
Wyczerpująca odpowiedź?


Madzia, nie ma sensu się denerwować, na spokojnie wszystko trzeba ludzikom wyjaśnić :) A słowa z "PS" słyszałam już wiele razy, nie tylko od Ciebie, także to mnie podbudowywuje, dzięki!! :)



Marymek, no niestety dzieciaki będą jeszcze za małe, żeby z nimi przyjść, zaraz obliczę ile będą wtedy miały.. (...) no niestety, będą miały troszkę ponad 6 tygodni, nie bedą jeszcze miały szczepienia wtedy, także przykro mi :( Ale po wystawie będziesz mogła wpaść do mnie, zapraszam :p pooglądasz i może Piratka Cię urzeknie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='berdi']Do Angel-kim jesteś,że negujesz postępowanie Kasi?Czy hodowcą?W takim razie podpisz się nazwiskiem i wtedy podyskutujemy,o ile masz już jakieś osiągnięcia w tej kwestii.[/QUOTE]

Nie to że się czepiam, ale trudno zapomnieć pewną iście krwawą burzę na innym forum, gdy osoba o tym samym nicku, podająć się za hodowcę, bardzo nie chciała podać swojego imienia i nazwiska, mimo wielu próśb.:razz:

Miłego weekendu życzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']I dzieciaki:loveu:

Chłopiec

[url]http://i158.photobucket.com/albums/t116/panienkabubu/t_RotationofP1070285800x600.jpg[/url]

Piratka

[url]http://i158.photobucket.com/albums/t116/panienkabubu/t_RotationofP1070283800x600.jpg[/url]

Franca:cool3:

[url]http://i158.photobucket.com/albums/t116/panienkabubu/t_RotationofP1070281800x600.jpg[/url]
[url]http://i158.photobucket.com/albums/t116/panienkabubu/t_RotationofP1070279800x600.jpg[/url]

Niestety Groszek jak to Groszek poszła swoimi ścieżkami i aparat jej nie dopadł przynajmniej w takiej pozycji :evil_lol:[/quote]



a ja stanowczo [SIZE=4][COLOR=red]CHCE GROSZKA!!:evil_lol: [/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']Franca jest naj naj najpiękniejsza:loveu: z tego towarzystwa[/quote]

chłopiec jakiś taki rozlazły z pyska, nie ? :evil_lol:

olcha, dobra niech będzie 500!! :evil_lol: ZAOSZCZĘDZĘ :evil_lol:

madzia, groszek będzie później :evil_lol: wybaczysz? :cool3:

Alcazar, no niestety, taki piesek w przyszłości jest baaaaardzo duży :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martula']Nie to że się czepiam, ale trudno zapomnieć pewną iście krwawą burzę na innym forum, gdy osoba o tym samym nicku, podająć się za hodowcę, bardzo nie chciała podać swojego imienia i nazwiska, mimo wielu próśb.:razz:

Miłego weekendu życzę.[/quote]

[URL]http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=6121[/URL] a proszę cię bardzo.Ja nie mam nic do ukrycia,jeśli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem,wyjaśniam,że jest tu link do mojej hodowli,a tam wszelkie dane,podane na Molosach-więc to co piszesz,to totalna bzdura,ponieważ ja nie wstydzę się podpisać,w przeciwieństwie do niektórych bardzo krzyczących a ukrywających się pod nickami tchórzy. .Burza na molosach?Tak,oczywiście.Bo raziła mnie głupota co niektórych udzielających się tam.Żegnam.Nie mam czasu na bzdurne polemiki z dzieciakami(bez obrazy dla młodych ludzi,którzy czasem miewają więcej rozumu od wielu dorosłych)nie mam wakacji,więc pracy w nadmiarze.
Pzdr.Dla NORMALNYCH:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']
ElżbietaWolf - .. W każdym razie, fajnie, że rozpoczęłaś temat Importów. Mam więc do Ciebie pytanie, myślisz, że wszystko co zza granicy, to super psy? Inaczej, lepsze od naszych? Bo mają nową krew? Orientuję się tylko w Bernardynach, reszty ras nie znam, ale to co ludzie posprowadzali w ostatnich 3 latach do Polski, to jest porażka. [/quote]

Niestety nie rozumiem twego pytania, proszę zacytuj mi gdzie pisałam cokolwiek o psach Polskich, czy o Bernardynach Polskich, czy o czymkolwiek związanym z Polską. Moja wypowiedź tyczyła się tylko i wyłącznie tego na jakiej zasadzie działa spojrzenie klient-hodowca, i hodowca-klient od mojej strony. Jeśli Ja jadę po psa za granicę to nie wybieram byle czego, a z tego co się orientuję najpiękniejsze, i najbardziej zbliżone do wzorca FCI są bernardyny Niemieckie (okolice Bayern), i Austyjackie (okolice Klagenfurth), oraz Szwajcarskie (okolice Sankt Gallen, czy Berno) bo psy z takim pochodzeniem wygrywały największe światowe wystawy (nie organizowane w Polsce), i takie osobiście preferuję.A to że w Polsce nadal istnieje tendencja do łamania zasad dobrej hodowli, i hoduje się na sztukę to doskonale widać, na wystawach zagranicznych, i "przeglądając" nawet hodowle, kryje się tym co bliżej i taniej, a nie tym co ma w sobie dobry materiał genetyczny, takie są realia bo Polska to biedny kraj, i ludzi hodujących zawodowo nie stać na hobby kynologiczne, i dokładanie do interesów.

[quote name='panienkabubu'] .. A moje szczeniaki nie "chodzą" po 4 tysiące zł, ale już o tym pisałam wcześniej.[/quote]

Czytałam to (cały czas czytam dział Bernardyna, ale tutaj jest ich mało także wolę zagraniczne - fora więcej informacji) więc nie wiem skąd ten wywód udowadniający mi że to dobre połączenie, skoro tak na prawdę jeszcze nikt nie wie, tym bardziej nie mi to oceniać (nie jestem sędziom kynologicznym), oceni to czas, wystawy z konkurencją, i opisy po takich wystawach, a do tego jeszcze daleka droga, wszakże szczenięta dopiero co się wykluły.

Link to comment
Share on other sites

:mad: [COLOR=Green][B]chciałam przypomnieć że jesteśmy na Foto Blogach ,a nie w dziale hodowla/genetyka [/B][/COLOR]:mad:J[COLOR=Green][B]uż prosiłam by wszelkie tematy , nie na temat zdjęć ... pisac sobie w odpowiednich podforach.

Ostatnie ostrzeżenie .
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Marymek, no niestety dzieciaki będą jeszcze za małe, żeby z nimi przyjść, zaraz obliczę ile będą wtedy miały.. (...) no niestety, będą miały troszkę ponad 6 tygodni, nie bedą jeszcze miały szczepienia wtedy, także przykro mi :-( Ale po wystawie będziesz mogła wpaść do mnie, zapraszam :p pooglądasz i może Piratka Cię urzeknie :loveu:[/QUOTE]

No jeśli tata nie bedzie zbyt zmęczony siedzeniem cały dzień na wystawie to i wpadniemy :evil_lol:

Co do Piratki - mnie to ona urzekła już jakieś 4 tygodnie wstecz :loveu:
Teraz tylko kwestia rodziców :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

marymek, no to śpiesz się, dzisiaj przyjeżdżają ludzie zobaczyć piratkę i chyba ją wezmą :loveu: tzn zarezerwują :cool3:

Paulina, też masz to samo z cytowaniem i wogóle wypowiadaniem się na forum? Ech nie wiem od czego to zależne niestety..


Za to Benowicz dzisiaj bądź wczoraj rozwalił sobie szyje na całej długości, nie wiem od czego, całe zakrwawione i zaślimaczone :( Ech to jest łobuz, już cała żółta jestem od Rivanolu :evil_lol:, ale sytuacja opanowana, wymyłam mu wszystko, zaraz idę wyciąć sierść, żeby mu się nie zaklejała i nie podrażniała no i będziemy się z nim "bawić". Jak nei sraka szczeniaków, to rozwalona szyja Bena, żyć nie umierać :evil_lol:


chcecie zdjęcia? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']o kurcze, a szyć tego nie trzeba?? nie brzmi to ciekawie :shake: :shake:[/quote]

Nie, nie, nie trzeba, to tylko rana, a nie dziura do szycia, jak wymyłam i ściełam sierść to przestało się slimaczyć, tylko Ben po prostu jest teraz bladozółty :evil_lol: No i siedzi teraz w chłodnym miejscu, żeby pod wpływem ciepła mu to się nie popsuło. Jak naładuję baterie to zrobie wam zdjęcie, ale nie bedzie przyjemny widok..

Paulina mam dokladnie to samo :(:(:(:(:(


Byłam z Majorem na spacerze i chłopiec ledwie zipie, ech BFy to jednak nie są psy na długie spacery, zwłaszcza w taką pogodę:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...