Jump to content
Dogomania

Regulamin ZKwP, wystawy i głupota...


KrzysiekM

Recommended Posts

[quote name='KrzysiekM']A Brezyl i chyba zapomniałeś dodać, że w Szwecji nie ma tego uciążliwego przepisu o 3 wystawach? (nie jestem co do tego pewny) A więc raczej nie ma tam bez rodowodowych piesków po rodowodowych rodzicach jak w Polsce.[/QUOTE]

KrzysiekM, naprawdę pisałam już Ci kiedyś, ze zdobywanie wiedzy nie boli. W większości krajów nie ma obowiązku zdobycia trzech odpowiednich ocen na wystawach i niemal nigdzie nie rozmaża się tak bezsensownie psów jak w Polsce. U nas stosunek do psów jest poniżej wszelkiej krytyki, zarówno tych nierasowych, jak czesto rasowych. W tym ostatnim przypadku bardzo przypominamy ostatnio amerykanów, cos jest modne, więc wszyscy chcą mieć psa tej rasy, bo pasuje do willi, mozna się popisać posiadaniem zwierzęcia za niezłe pieniądze, a jak moda mija psy ląduja w schronisku. Najczęściej są to psy w typie rasy, bo po co wydać duże piniadze, jak za "to samo" można zapłacić mniej.
Owszem w Szwecji nie ma wystaw, ale kupując psa nie muszę ciężko zdobywać informacji, bo wyniki testów psychicznych są jawne i dostępne w necie, mogę przejrzeć linie ojca, matki, poprzednie mioty, pradziadków, itd., mam dostęp do rejestrów medycznych, np: padaczki i wielu innych schorzń charakterystycznych dla danej rasy, Ze względu na to, ze ilość zawodów jest wprost niewyobrażalna mogę sprawdzić jak psy z danych lini sprawdzają sie w róznych sportach (cześć z nich jest nieuprawiana w Polsce). I teraz porównaj to z tym, co stałoby się w Polsce,gdyby nie wymóg trzech wystaw. I samo to, ze mając tak nikłą wiedzę, a nawet nie mając jej wcale myślisz na poważnie o hodowli ( w znaczeniu rozmnażania psów) świadczy, co działoby się u Nas jakby puscić wszystko na żywioł. Tam spotkałby Cie ostracyzm społeczny, u nas masz poparcie paru osób. A zapewniam Cię, ze po przeczytaniu tego wątku żaden poważny zachodni hodowca, nie zgodziłby sie na krycie Twojej suki jego psem, choćby była interchampionką.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tabaluga1']KrzysiekM.
Kolejny raz mylisz sie . Nadzór nad wykonywaniem ustawy powierzono nie MRiRW , a komu ?
Ministerstwo nie ma nic do interpretacji .
Patrz art. 34a .
I plissssssssssss.
Nie strzelaj bez prochu .[/QUOTE]

A nadzór na Inspekcją Weterynaryjną to kto sprawuje? Nie wprowadzaj zamieszania Tabaluga.

Link to comment
Share on other sites

Istotą sprawy jest nadzór nad wykonaniem postanowień tej konkretnej ustawy . Ustawodawca wykonawcę tej funkcji wskazał jednoznacznie . Koniec .
Żeby uniknąć Twoich dalszych pytań o kolejne poziomy nadzoru powiem tak , ostateczny nadzór nad całością rzeczy istotą , sprawuje Opatrzność .... :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Istotą sprawy jest nadzór nad wykonaniem postanowień tej konkretnej ustawy . Ustawodawca wykonawcę tej funkcji wskazał jednoznacznie . Koniec .
Żeby uniknąć Twoich dalszych pytań o kolejne poziomy nadzoru powiem tak , ostateczny nadzór nad całością rzeczy istotą , sprawuje Opatrzność .... :razz:[/QUOTE]

To sprawa jest prosta: proszę idź na dowolną wystawę psów w Twojej okolicy, zobacz ile młodych psów ma kopiowane ogony czy uszy i złóż skargę na Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego, że nie wykonuje swoich obowiązków. Skargę możesz złożyć do Głównego Inspektora Weterynaryjnego. I nie zapomnij poinformować forumowiczów o efekcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']I dlatego uważam, że jest potrzebna reforma ZKWP, bo jak zapewne pamiętasz wspominałem o potrzebie takich zmian.[/QUOTE]

Człowieku, gdzie ty pisałeś o testach szwedzkich, o rejestrach chorób genetycznych ? Reforma w Twoim wykonaniu ogranicza się do utworzenia ksiąg wstępnych dla kundli i w typie rasy oraz rozmnażania wszystkiego co się da. No i jeszcze uznawalność papierów z PKPR - jeden miocik związkowy, jeden z PKPR. Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, że zaczynasz pełnić na Tym forum rolę jakiegoś nawiedzonego oszołoma. Ratuje Cię, że to forum ogólne, bo na forum z wyżeszej półki poświęconym danej rasie, czy psach sportowych, juz by Cię dawno zbanowali.

Link to comment
Share on other sites

Zła interpretacja:

1. O rejestrach mówiłem na przykładzie kotów norweskich i proponowałem podobne rozwiązanie.
2. O testach psychicznych pisałem wielokrotnie.
3. O braku potrzeb wystaw do hodowlanki pisałem wielokrotnie.
4. Na forum o pudlach i owczarkach niemieckich mnie nie zbanowali. Na forum poświęconym zaprzęgom raczej mnie nie zbanują, bo najlepsze psy zaprzęgowe nie mają rodowodów FCI (nie są uznawane przez FCI).
5. Nic nie pisałem o jednym miociku w PKPRz a drugim w Związku, twoja fantazja. Proponowałem rozwiązania z organizacji fenologicznych :-)

Zgadzamy się w paru rozwiązaniach, mamy podobne marzenia pomyśl co możemy zrobić na plus? Twoje pomysły z szwedzkimi rozwiązaniami są naprawdę dobre. Każda nawet mała reforma jest lepsza niż żadna :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marmasza']To sprawa jest prosta: proszę idź na dowolną wystawę psów w Twojej okolicy, zobacz ile młodych psów ma kopiowane ogony czy uszy i złóż skargę na Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego, że nie wykonuje swoich obowiązków. Skargę możesz złożyć do Głównego Inspektora Weterynaryjnego. I nie zapomnij poinformować forumowiczów o efekcie.[/QUOTE]
A zatem jest tak , że :
1. oceniasz moją wiedzę w tej sprawie,
2. na tej podstawie stawiasz nieuprawnioną tezę , że ja nie mam potrzebnej wiedzy,
3. stawiasz drugą tezę , że ja powinnam posiąść taką wiedzę,
4. na koniec , instruujesz w jaki sposób mogę posiąść tę wiedzę i komu powinnam jej udzielić .

Zapytam nieśmiało , skąd u Ciebie przekonanie , że ja nie mam takiej wiedzy ? Skąd u Ciebie przekonanie , że ja potrzebuję tej wiedzy ? Udzielasz darmowych rad tak w ogóle ? Ile mogą być warte rady , które wynikają z całkowicie nieuprawnionych tez ? Teoretycznie niby wszystko można , dlaczego nie ? Wiem jednak , że za darmo niczego wartościowego nie dostaje się . Tak jest również w tym przypadku . Za darmo czasami bywa tylko ser w pułapce na myszy . Jeżeli będę potrzebowała rady to poproszę kogoś kto naprawdę zna się na rzeczy . Być może pomyliłaś mnie z kimś innym , kto zadaje wiele pytań i jest łasy na wszelkie rady . Ja do takich osób nie należę . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tabaluga wyluzuj. Nikt Cię o nic nie oskarża, po prostu twoje komunikaty nie są czytelne. Zamiast przedstawić swoją interpretację to zadajesz pytania i odrzucasz najprostszą i chyba najlepszą interpretację, bez podania argumentów. Jesteś tak nie jasna, że nawet nie wiem czy chcesz nas przekonać do tego, że obcinanie uszów i ogonów jest w Polsce nielegalne, czy po prostu przyczepiasz się do naszych interpretacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Tabaluga wyluzuj. Nikt Cię o nic nie oskarża, po prostu twoje komunikaty nie są czytelne.[B] Zamiast przedstawić swoją interpretację to zadajesz pytania i odrzucasz najprostsz[/B]ą[B] i chyba najlepszą interpretację[/B], bez podania argumentów. Jesteś tak nie jasna, że nawet nie wiem czy chcesz nas przekonać do tego, że obcinanie uszów i ogonów jest w Polsce nielegalne, czy po prostu [B]przyczepiasz się do naszych interpretacji[/B].[/QUOTE]
Mnie to nie dziwi. Interpretacji tu już dostatek. Ostatnio była mowa o ministerialnej. Teraz czytam o... Waszej interpretacji. Kurcze! Wszyscy chcą interpretowac! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Brezyl']
Owszem w Szwecji nie ma wystaw, ale kupując psa nie muszę ciężko zdobywać informacji, bo wyniki testów psychicznych są jawne i dostępne w necie, mogę przejrzeć linie ojca, matki, poprzednie mioty, pradziadków, itd., mam dostęp do rejestrów medycznych, np: padaczki i wielu innych schorzń charakterystycznych dla danej rasy, Ze względu na to, ze ilość zawodów jest wprost niewyobrażalna mogę sprawdzić jak psy z danych lini sprawdzają sie w róznych sportach (cześć z nich jest nieuprawiana w Polsce).[/QUOTE]
eh... :-( Możesz mi powiedzieć gdzie w necie mogę znaleźć te informacje?

Nie zgadzam się z wprowadzeniem KW dla "rasowych bez rodowodu" to by było bardzo niebezpieczne. Kupuję psa za 200zł, idę na wystawę, jest KW, sprzedaję jego szczeniaki za 2000zł :p super, co nie? Albo źle zrozumiałam ;)

Ale ja nie po to tutaj. Ostatnio coraz bardziej wkurza mnie ta sytuacja w hodowli. Dlaczego do hodowlanki są potrzebne właściwie tylko wystawy? Dlaczego to eksterier jest taki ważny? Tak, w [U]niektórych[/U] rasach są dodatkowe wymogi, ale też brakuje czegoś więcej :p

Po pierwsze - psychika! Po drugie - zdrowie! (Kolejność przypadkowa)
Dlaczego to nie jest sprawdzane?!

Na wystawach powinna zostać oceniona poprawna budowa anatomiczna psa i ogólny eksterier, rzetelnie, związek też powinien mi te informacje udostępnić - w końcu to jakaś ocena psa. No więc jakoś te wyniki z wystaw sobie poznajduję, szkoda że nie ma jakiejś bazy w necie no ale to by było zbyt fajne... dane są na stronach hodowli, ale mało pewnie który hodowca zamieści taką informację jak np. "nie do oceny"

No ale zostawmy ten eksterier, nie o to mi chodzi - dlaczego ZK nie wprowadzi dodatkowych wymogów? Dlaczego nie ma nacisku na psychikę i zdrowie? Dlaczego ZK nie wprowadzi dodatkowych wymogów, które pomogłyby mi w ocenie psów po których ewetualnie chciałabym nabyć szczenię?

A teraz pytanie na poważnie - jak to zmienić, jak wprowadzić dodatkowe wymogi? :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...