Jump to content
Dogomania

Seminarium obedience - 08-11-2003 Poznan


Margo

Recommended Posts

Seminarium obedience dla wszystkich zainteresowanych nowa dyscyplina

sportu sedziow prob pracy i intruktorow Zwiazku Kynologicznego w Polsce oraz cwiczacych przyszlych i obecnych zawodnikow odbedzie sie w sobote 08-11-2003 (w przeddzien wystawy poznanskiej) w Poznaniu, na terenie szkoly przy ulicy Raszynskiej (dzielnica - Grunwald).

Mamy do dyspozycji cala swietlice, wyposazona w tablice, rzutnik i sprzet

audio jesli bedzie taka potrzeba.

Samo seminarium z naszymi francuskimi goscmi trwac bedzie od godziny 9.00 do ok. 14.00 - 15.00.

Zakonczone zostanie przez naszego prelegenta pokazem klasy miedzynarodowej przez jego dwa psy. Pokaz odbywac sie bedzie na boisku szkoly na sztucznej nawierzchni.

Po pokazie zostanie zakonczona oficjalna czesc seminarium i nastapi ok 1 - 2 godzinna przerwa.

Po przerwie, rowniez na terenie szkolnego boiska, odbeda sie nieoficjalne

zawody w obedience otwarte dla wszystkich chetnych zawodnikow, chcacych zweryfikowac swoja dotychczasowa prace. Zawody te maja nam pomoc w ocenie wlasnych postepow w pracy z psami oraz uzmyslowic jak moga takie zawody wygladac w rzeczywistosci. Dla chetnych odbywac sie beda wedlug "zarysu" klasy I. Jako ze zawody sa nieoficjalne, a regulamin klasy I tylko w zaryse i nie zatwierdzony jeszcze na dzien dzisiejszy jako obowiazujacy, uczestnictwo w nich, oprocz doswiadczenia i z pewnoscia zabawy nie da zadnych stopni czy tytulow. Niemniej jednak wszystkich chetnych goraco zapraszam.

W zwiazku z faktem, ze wyklady beda odbywaly sie na terenie szkoly, w

trakcie ich trwania nie beda nam mogly towarzyszyc nasze psy. Jest to wymog dyrektora obiektu. Wyjatek stanowic beda francuskie psy naszego goscia.

W najblizszych dniach ustalona zostanie odplatnosc za uczestnictwo w

seminarium. Prywatnie mam nadzieje, ze nie bedzie za wysoka i wyniesie ok 30 PLN. Kwote te jednak jeszcze musze potwierdzic.

Razem z odplatnoscia podam dokladne dane gdzie mozna sie zglaszac (adres poznanskiego oddzialu). Wszystkich zainteresowanych i chetnych prosze o zglaszanie sie pisemne do ZWwP oddzial poznanski lub do mnie na priva.

Pozdrawiam

Barbara Janyga ([email protected])

Link to comment
Share on other sites

Mam następujące pytanie: całkiem niedawno, bo kilka tygodni temu, napisałam do FCI z prośbą o przesłanie mi regulaminu obedience, co natychmiast uczynili. Problem w tym, że tam nie było żadnego określenia klasy I czy innej, po prostu był jeden regulamin. Natomiast z powyższego postu wynika, że są jakieś klasy. Również słyszałam coś takiego od jednego ze szkoleniowców w warszawskim oddziale Związku. A jeszcze inna opinia, z którą się spotkałam, to że Francuzi mają swoje regulaminy, które różnią się od regulaminów FCI, i że we francuskich regulaminach są trzy klasy, a w regulaminach FCI jest jedna.

Czy mogłabym prosić o wyjaśnienie, o co chodzi z tymi klasami, ewentualnie o przesłanie regulaminu poszczególnych klas? W szczególności chodzi mi o regulaminy, mogą być w zarysie lub w języku angielskim, poszczególnych klas? Bo trudno przygotowywać się do zawodów, nawet nieoficjalnych, nie mając nawet pojęcia, jakie ćwiczenia wchodzą w zakres zawodów... Regulamin, który dostałam z FCI nazywa się "GENERAL REGULATIONS FOR PARTICIPATION IN OBEDIENCE TESTS AND COMPETITIONS IN INTERNATIONAL OBEDIENCE CLASS WITH C.A.C.I.OB" i zawiera 10 ćwiczeń, jak następuje (tłumaczenie moje):

1. Siad zostań w grupie (2 min)

2. Waruj zostań w grupie przy próbach odwracania uwagi (4 min)

3. Chodzenie przy nodze bez smyczy

4. Stój, sida, waruj w marszu

5. Przywołanie ze stój i waruj

6. Naprzód z komendami kierunkowymi, komendą waruj i przywołaniem

7. Aport kierunkowy

8. Aport koziołka metalowego przez przeszkodę

9. Wybieranie przedmiotu z wonią przewodnika

10. Zmiana pozycji (siad, stój, waruj) na odległość

Bardzo dziękuje za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Mam następujące pytanie: całkiem niedawno, bo kilka tygodni temu, napisałam do FCI z prośbą o przesłanie mi regulaminu obedience, co natychmiast uczynili.
Flaire, mam do Ciebie wieeelką prośbę, podaj mi ich mail. Byłem na ich oficjalnej stronie ( www.fci.be ) i nic nie znalazłem :( Regulamin przysłali Ci mailem, czy pocztą?
Link to comment
Share on other sites

Regulamin przysłali mi jako załącznik do maila.

Co do adresu, to znalazłam go właśnie gdzieś na ich stronie, ale nie pamiętam gdzie... tak że musiałabym jeszcze raz szukać, co zajęłoby trochę czasu.

Jak widać z powyższego, właśnie chciałam cię odsyłać, żebyś sam szukał, ale przyszło mi do głowy, że ja zatrzymuję kopię wysyłanych przeze mnie korespondencji... Więc pisałam do

[email protected]

Pisałam już do nich dwa razy, w dwóch różnych sprawach i spisali się za każdym razem niezawodnie.

Link to comment
Share on other sites

Moje pytania powyżej wysłałam również na maila do Pani Janygi, od której dostałam na nie wyczerpującą odpowiedź. W skrócie, FCI ma jeden regulamin międzynarodowy, bardzo trudny, a poszczególne kraje ustanawiają własne regulaminy pośrednie, prowadzące do tego międzynarodowego. Polskie pośrednie regulaminy są teraz opracowywane na podstawie regulaminów francuskich. Dodatkowe informacje będą dostępne już niedługo.

Czy sa jacyś dogomaniacy, chętni do startu w tych nieoficjalnych zawodach?

Link to comment
Share on other sites

A ja jestem kompletnym lajkonikiem i nie mam pojęcia o żadnych zawodach, już nie mówiąc o regulaminach. Mam natomiast pytanie: skoro na seminariu nie możecie mieć swoich psów, to wynika mi, że ta 2 godzinna przerwa jest po to, aby pojechać po swojego psa i wziąć udział w konkursie? Bo chyba nie będą czekały na ulicy? A czy "gapie" będą mile widziani? Mieszkam niedaleko tej szkoły (Zespół Szkół Budowlanych) i być może miałabym ochotę przespacerować się w tym czasie :oops: ? Nie mówiąc już o oklicznych dzieciakach, które na co dzień grają tam w piłkę na boisku... :D

Link to comment
Share on other sites

JoannaP,

Więc ja mam z tym problem, bo jestem z Warszawy i nie mam gdzie zostawić psa. Chyba zrezygnuję z zawodów i zostawię ją w domu.

Myślę (ale nie jestem pewna!), że na zawodach kibice powinni być mile widziani. Natomiast samo seminarium będzie odpłatne, więc raczej nie.

Link to comment
Share on other sites

jak zrozumiałem seminarium jest seminarium otwartym dostępnych dla wszystkich chętnych ?

jak możńa by dokładniej wyjaśnić główny temat prelekcji ?(np związane bardziej ze sposobem szkolenia czy sendziowaniem)

ogólnie to ja bardzo chętnie na takie wyjazdy tylko nie wiem jak z uzyskaniem wolnej soboty :( no i oczywiiście niestety bez psa

Link to comment
Share on other sites

Dobra Kochani,

to niech się ktoś zlituje nad laikiem (czyli mną) i powie w sktócie o co chodzi w tych zawodach? Przerabiałam już agility, ale obedience, to dla mnie zupełnie obca nazwa... Rozumiem, że chodzi o coś w stylu koknkursu posłuszeństwa, jakby mi wynikało z tego zestawu ćwiczeń?

Link to comment
Share on other sites

Luna

My wszyscy lajkoniki ;), bo tak na dobrą sporawę ten sport dopiero się u nas rozwija.

Sama sobie odpowiedziałaś, a że zestaw ćwiczeń znasz, to wszystko jasne :) To jest konkurs posłuszeństwa, a ćwiczenia są punktowane. To włąsciwie wszystko.

Co jeszcze chciałabyś wiedzieć ?

Link to comment
Share on other sites

Flaire, dobra wiadomość od Marii Kuncewicz :D . Dziś rano czytam:

"Seminarium odbedzie sie na terenie targow, jeszcze nie wiadomo, w

ktorej sali. W zwiazku z tym wszystkie psy sa mile widziane.

Ilosc uczestnikow tez moze byc wobec tego wieksza. Hale targowe sa

duze.

W programie:

rano - przerobienie programow kl1,2 i miedzynarodowego z rozbiciem na

poszczegolne cwiczenia. Teoria, pokaz i zajecia praktyczne

Po poludniu - mini zawody

Wszystkie zgloszenia prosze kierowac do Basi janyga

Pozdrowienia

maria "

Możesz przyjechać z psem :D.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Rotti :)

Myślałam, że ten zestaw ćwiczeń to jest tak dla rozgrzewki tylko. Ale jeśli właśnie na tym polegają zawody, to już mniej więcej jasne. Ja się i tak nie wybiorę, bo Luna... no cóż... jeszcze się troche musi poduczyć. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Azir

Tylko dlaczego tak rzadko ? :)

Luna

Właśnie na tych ćwiczeniach polega obedience, a jeżeli chodzi o naukę, to właśnie tego się uczymy i to z psami :) Mogłabyś się przecież wybrać, zawsze można się czegoś dowiedzieć - również o metodach pracy.

Link to comment
Share on other sites

Fakt Rotti,

tylko z malamutem to zwykle normalne metody średnio skutkują (moja na przykład w ogóle nie bawi się piłką czy patykami, więc aportowanie to dla niej czysta abstrakcja). No i ta jej niezależność, czyli "no dobra, mogę warować, ale co ja będę z tego miała?" :wink: Jeszcze się nad tym zastanowię.

A tak przy okazji, właśnie się dowiedziałam, że Luna może być długowłosą odmiana haszczaka... :o :o :o Albo krzyżówką tych dwóch ras. Chyba ją zaprowadzę jakiemuś sędziemu pod nos, bo mnie to strasznie ciekawi.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie sęk w tym, że nie wiem Rotti.

Luna ma jakieś 2-4 lat, a ja mam ją dopiero od roku i zupełnie nie znam jej pochodzenia (opisałam skąd ją mam na "kto jest kim" na forum szpiców). Wysłałam jej zdjęcia znajomej hodowczyni malamutów i ona zasugerowała, że to może być haszczak. Ale oczywiście musiałaby ją zobaczyć na żywo.

Link to comment
Share on other sites

Seminarium w sobote 08-11-2003 zacznie sie od 9.00 rano.

Ulega zmianie miejsce!!

Seminarium odbedzie sie na terenie Targow Poznanskich.

Wchodzimy lub wjezdzamy wejsciem od ulicy Sniadeckich o ile to mozliwe o 8.30. Ustalona zostala godzina, poniewaz nie zdaze do wszystkich Was wyslac przepustek czy "wjazdowek", dlatego potrzebuje imienna liste wszystkich chetnych, ktorzy do nas przyjezdzaja.

Ja bede na owym wejsciu od 8.30 do 8.45, a pozniej lista ta zostanie na wejsciu dla wszystkich tych, ktorzy nie zdaza. Niestety Ci z Was, ktorzy nie zostana wpisani na liste nie zostana wpuszczeni przez ochrone Targow. Dlatego prosze wszystkich o przeslanie mi danych osobowych osob, ktore beda uczestniczyly w seminarium. (Nazwiska osob do ktorych wysylam ow list oczywiscie juz znam, tylko pozostali...) :-))

Mozna przyjechac z psami i z nimi wejsc. Nie ma z tym problemu.

Nasze zajecia odbywac sie beda w hali nr 8 na przygotowanym ringu mlodego prezentera.

Tam tez popoludniu odbeda sie nasze "zawody".

Ustalono symboliczna oplate = 20 zlotych, platne na miejscu.

W programie:

rano - przerobienie programow kl1,2 i miedzynarodowego z rozbiciem na

poszczegolne cwiczenia. Teoria, pokaz i zajecia praktyczne

Po poludniu - mini zawody

Jesli ktos z Was zna ludzi, ktorzy mogliby byc zainteresowani obedience - wezcie ich ze soba.

Barbara Janyga ([email protected])

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...