Jump to content
Dogomania

Czy nie ma w tym roku PPA?


BeataG

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kar0lla']W moim idealnym świecie 8-) wszystkie oficjalne zawody (lub znakomita ich większość) liczyłyby się do klasyfikacji PPA i na koniec sezonu rezultaty byłyby podsumowaniem całościowego dorobku zawodników, a nie łącznym wynikiem trzech wybranych startów.[/QUOTE]
I wygraliby Ci którzy mają najwięcej kasy. Nie wszycy mają tyle kasy i czasu aby jeździc na wszystkie zawody w Polsce. Tym bardziej ze w tej chwili robi sie tego duzo, i często jest to dwa razy w miesiacu. Za moment bedzie 4 razy w miesiacu i fizycznie nie kazdy będzie w stanie jezdzic. Pozatym czesto zdaza sie tak jak te zawody w Warszawie, ze ogłasza sie na ostatnia chwile. Czyli komus, komu będzie zależec obliczy sobie ze mu jeszcze cos brakuje i sam zrobi zawody, coby wynik polepszyc. TAk czy tak wszelkie kwalifikacje czy inne takie maja ograniczoną ilosc zawodów i zzamkniety cykl. Zrobienie z tego tasiemca jest bezsensu. Mi sie jedynie nie podoba obecna punktacja, wolałam stara.

Link to comment
Share on other sites

Każdy ma prawo do własnego zdania :) Jak Ci zależy, będziesz jeździć, jak nie, to nie. Można ustalić, że tych zawodów jest w roku ileśtam i te właśnie się liczą nie robiąc żadnego tasiemca. Teraz mamy Puchar Trzech Startów, a nie Puchar Polski ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kar0lla']Każdy ma prawo do własnego zdania :) Jak Ci zależy, będziesz jeździć, jak nie, to nie. Można ustalić, że tych zawodów jest w roku ileśtam i te właśnie się liczą nie robiąc żadnego tasiemca. Teraz mamy Puchar Trzech Startów, a nie Puchar Polski ;)[/QUOTE]

Wczoraj zatwierdziliśmy terminarz PPA, zaczyna się od Bydgoszczy, przez Kraków, Kozłów, Legnickie Pole z finałem w Gliwicach. Zawody sa 2-dniowe razem 10 openów (20 biegów) od maja do października. Będzie komunikat w tej sprawie, może jeszcze nie dziś bo za tydzień będziemy jeszcze rozmawiać o regulaminie PPA, to może razem Leszek zdecyduje napisać. Będzie info od rzecznika prasowego :-) czyli Ani. Ja chciałam tylko uspokoic wszystkich, że PPA będzie jak co roku.

Tak sobie myślę, ze skoro imprez i organizatorów przybywa, to mogą się pojawić pomysły na kolejne zbiorowe imprezy, np Puchar Mazowsz czy Ślaska itd Nie wszystkie imprezy warto wiązać w jedno. Będzie więcej okazji dla większego grona, by coś wygrać. To taka moja prywatna opinia.

Cały czas chodzi mi po głowie, by jakoś zmobilizować tych rekreacyjnie biegających, zrobić dla nich jakąś imprezę, taki cykl zawodów bez ciśnienia dla fanu. Generalnie dywersyfikacja moi drodzy :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kar0lla']Każdy ma prawo do własnego zdania :) Jak Ci zależy, będziesz jeździć, jak nie, to nie. Można ustalić, że tych zawodów jest w roku ileśtam i te właśnie się liczą nie robiąc żadnego tasiemca. Teraz mamy Puchar Trzech Startów, a nie Puchar Polski ;)[/QUOTE]
W tym roku 4 , ale nawet jak było 3 to i tak liczy się podwójnie czyli 6 oddzielnych jakby zawodów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']O ile pamiętam, to finalnie liczyły się 3 najlepsze i o to chyba Karolinie chodzi. Moim zdaniem to też jest bez sensu.[/QUOTE]

Nie wiem o co chodziło, bo nie napisała ze o stare zasady. Mi tez stare zasady bardziej odpowiadały. Były lepsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kar0lla']O to właśnie :) Sory, jeśli nie wyraziłam się dostatecznie jasno ;)[/QUOTE]

A moge poprosic link do regulaminu PPA?
Nie mam cierpliwosci w domu otwierac niepodpisanych komunikatow podkomisji w pdfie, kiepsko mi net chodzi dzisiaj :shake:

Tak niesmialo chcialabym zauwazyc, ze zaczela dzialalnosc nowa Podkomisja zlozona nie z "martwyych dusz" a z czynnych zawodnikow i organizatorow i trzeba dac im szanse sie wykazac. Jak cos jest wg czyjejs opinii bublem regulaminowym moze warto zlozyc oficjalny wniosek o zmiane w regulaminie? ;) Jest jeszcze czas na zmiany, do rozpoczecia PPA jest jeszcze 4 miesiace.

Ale faktem jest, ze jezeli liczy sie do klasyfikacji Liczyly sie tylko 3 najlepsze starty (nie wiem, bo sie nigdy wczesniej tym nie interesowalam), to rzeczywiscie jest to malo fajne.

Link to comment
Share on other sites

Wendka, na 2010 jeszcze nie ma opublikowanych zasad. W 2009 roku liczyły się jako pierwsze 3 najlepsze starty, dopiero jak zawodnicy mieli równo punktów przy takim liczeniu, to suma całkowita, a później średnia ze startów zawodnika w PPA. W 2008 i poprzednich liczyły się wszystkie wyniki startów w ramach PPA.

Co do wniosków, pomysłów, przemyśleń itp. muszę się przyznać- należy je kierować do mnie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Wendka, na 2010 jeszcze nie ma opublikowanych zasad. W 2009 roku liczyły się jako pierwsze 3 najlepsze starty, dopiero jak zawodnicy mieli równo punktów przy takim liczeniu, to suma całkowita, a później średnia ze startów zawodnika w PPA. W 2008 i poprzednich liczyły się wszystkie wyniki startów w ramach PPA.

Co do wniosków, pomysłów, przemyśleń itp. muszę się przyznać- należy je kierować do mnie;)[/QUOTE]

A co chcielibyście zmienić w regulaminie PPA i jaki waszym zdaniem jest powód spadku zainteresowania PPA? Czy w ogóle jest mniejsze zainteresowanie PPA? Jezeli ktoś ma jakieś propozycje i uwagi to szybciutko do Ani, bo być może już w czwartek będzie o tym mowa na łamach podkomisji :-)

Link to comment
Share on other sites

Pytanie jaka jest świadomość wśród zawodników że dane zawody są PPA?
Mam wrażenie że to czy są czy nie są PPA ma jakoś małe znaczenie.
Ale może tylko dla mnie: nie jestem kolekcjonerką pucharów lub punktów:oops:. Wyznacznikiem czy jechać na dane zawody czy nie jest na przykład: sędzia, miejsce, termin...

Może trzeba pomyśleć co mogłoby nadać szczególny status zawodom wchodzącym w skład PPA? Może stanowiłyby kwalifikacje do EO na przykład albo żeby zdobyć Ch Ag (lub kategorię A3) trzeba by było mieć wpis z tego rodzaju zawodów ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']A co chcielibyście zmienić w regulaminie PPA i jaki waszym zdaniem jest powód spadku zainteresowania PPA? [B]Czy w ogóle jest mniejsze zainteresowanie PPA[/B]? Jezeli ktoś ma jakieś propozycje i uwagi to szybciutko do Ani, bo być może już w czwartek będzie o tym mowa na łamach podkomisji :-)[/QUOTE]
No właśnie - spadło zainteresowanie? o mały gwizdek nie było zerówek... bo było dużo psów...

Uważam, że stare zasady były dobre i nie ma co ich zmieniać - bo preferowały najlepsze pary.... Tzn - biegające również najrówniej..
Jak by się liczyły miejsca na wszystkich zawodach "cuzamen do kupy" - to jak w tego typu rankingach bywa - wygrałaby wcale nie najlepsza para tylko ta, która ma najwięcej pieniędzy na jeżdżenie po Polsce... (co juz było pisane) - świetnie to widać np w rankingach wystawowych Klubów Ras...

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie tez praktycznie nie ma zadnego znaczenia czy to sa zawody pucharowe czy nie. Jezdze na zawody bo lubie a tym wieksza przyjemnosc z jezdzenia jak jest fajny sedzia :cool3: Ci co biegaja doskonale wiedza co oznacza slowo "fajny" w tym przypadku.

A jezeli chodzi o PPA...
Absolutnym dziwolągiem sa zawody pucharowe organizowane w 5 miejscach gdzie liczy sie tylko 3 najlepsze wyniki. Taki "Puchar" mozna rozstrzygnac juz na pierwszych dwoch zawodach i nie jechac na reszte. Po co wydawac pieniadze?
Ja osobiscie nie znam takich zawodow pucharowych gdzie w klasyfikacji lacznej liczy sie tylko czesc wynikow (do tego w przypadku 2010 r byloby liczone tylko 3 dni na 10!) . A jezeli jest zarzut, ze ludzie nie maja pieniedzy, to zorganizowac PPA w tylko trzech roznych miejscach: wiosną, latem i jesienia final. Jasne, ze to nie bedzie do zrobienia w tym roku, ale na przyszly rok mozna pomyslec. I duzo wczesniej takie zawody oglaszac, bo ludzie sobie naprawde planuja kalendarz.

Powedzcie mi, gdzie mozna znalezc nazwiska tych, ktorzy wygrali PPA 2, 3 czy 5 lat temu? W jaki sposob zostali uhonorowani poza workiem karmy, plastikowym pucharkiem i dyplomem z drukarki kolorowej? Nikt rzecz jasna nie oczekuje jako nagrody samochodu :cool3: ale fajnie by bylo zeby jednak takie osiagniecia byly na wyciagniecie reki. Bo w tej chwili oprocz zawodow eliminacyjnych na MS wszystkie zawody (smiem twierdzic, ze takze MP) tak naprawde sa o piertuszke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...