Jump to content
Dogomania

Pies ze schroniska z tatuażem- pomóżcie rozszyfrować


Ewkaa

Recommended Posts

Zwracam się z małą prośbą do osób której moga wiedziec jak rozszyfrowac tatuaż naszego psa. Trafił do nas Amstaf i ma w uchu taki oto tatuaż:
2052... ale jedno ale...... Pierwsza lub ostatnia 2 moze być literą Z, pies jest już starszy ma jakieś 6 lat na oko ( w zęby chwilowo nie zaglądam)
A może zamiast 0 jest litera O? Nie wydaje mi się aby to był tatuaż schroniskowy, swoją droba pies jest dośc ładny i nie wygląda na żadnego mixa jakich ostatnio wiele w Polsce(pisze jak laik bo nie znam się zbyt dobrze na tej rasie)
Zamierzam napisac do ZK w Zabrzu ale jesli ktoś tutaj mialby jakies domysły lub siedzial w amstafach to prosze o jakąś wskazówkę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jezeli jest to pies wyhodowany w Polsce, to w tatuażu moga byc max. 3 cyfry i jedna litera. Jeżeli jest jak podejrzewasz, to albo Z052-Oddzial Legnica, albo 205Z- Oddzial Słupsk. Natomiast Czesi tatuują inaczej i są np. same cyfry. Narazie skontaktuj się z tymi oddziałami, a odpowiedzą ci, czy taki pies moze miec taki numer tat....Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o tatyaże, to jest powiedziane, ze jeśli tatuaż ma liczbę 999+litera, to jeżeli w danej rasie był on robiony w uchu lewym,.... to teraz zaczynamy od 001+litera , w uchu prawym. Tak zostało to przekazane wszystkim oddziałom, przez Przew. Glownej Komisji Hodowlanej, Panią E. Junikiewicz. Jeśli była to pachwina, dokładnie tak samo.

Link to comment
Share on other sites

On ma w prawym uchu tatuaż, gdyby był w lewym chyba nie dałoby rady zobaczyć bo jest napuchniete i jakiś stan zapalny się robi..a zauwazone przez przypadek... siadł i skoczył po ciasteczko uszko klapneło i nagle zielone cyferki. Wcześniej nie było jak zaglądac.... jestesmy ostrozni w przypadku takiej rasy i na dzień dobry lepiej trochę psa oswoić zanim zacznie się mu grzebać w uszach, pysku..etc:cool1: Ważne że już jakiś trop mamy........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lapiovra']Jezeli jest to pies wyhodowany w Polsce, to w tatuażu moga byc max. 3 cyfry i jedna litera. Jeżeli jest jak podejrzewasz, to albo Z052-Oddzial Legnica, albo 205Z- Oddzial Słupsk. Natomiast Czesi tatuują inaczej i są np. same cyfry. Narazie skontaktuj się z tymi oddziałami, a odpowiedzą ci, czy taki pies moze miec taki numer tat....Pozdr.[/quote]

A moj pies tatuowany przez legionowski oddzial ma tatoo 002AA (to samo ma w metryce i rodowodzie, nie myslcie, ze ktos nadgorliwy go tatuowal). Dodam, ze byl juz wystawiany, a obecnie ma niecale 10 mies ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KaRa_TC']A nie lepiej sie spytac schroniska czy pies byl u nich tatulowany?wtedy jest wieksza jakby pewnosc ze to tatuaz nie schroniskowy:razz:[/QUOTE]
Nie, ponieważ pies do schroniska trafił z tatuażem, a schronisko to nie robi psom tatuaży :p.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj upewniłam się już w jednej kwesti.... z przodu jest cyfra 2...
Natomiast co do tatuowania w schroniskach, nie sądze aby były to popularne praktyki na Śląsku w schroniskach, bynajmniej nie u nas, w Zabrzu raczej też nie.
Pies może być z hodowli , niekoniecznie polskiej jak ktoś napisał.

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że może to być pies czeskiej hodowli. Napewno mają tatuaże bez liter, czterocyfrowe i w prawym uchy. Psiaki, które ja sprowadzałam miały, w porównaniu z tatuażami katowickimi, bardzo duże i właśnie zielone cyfry. Kiedyś w centrum Katowic moja koleżanka znalazła yorka z takim tatuażem, też okazało się, że jest czeski - sprowadzony przez pośrednika.

Link to comment
Share on other sites

Tak czeskie tatuaże są bez liter. Moja suczka sprowadzona z Czech ma właśnie zielony tatuaż w prawym uchu 70818 co do wielkości cyfr to nie zauważyłam różnicy z drugą suczką tatuowaną w warszawskim oddziale, która ma również zielony tatuaż w lewym uchu A968. Może zdadzwoń do ZK lub zabierz psa do najbliższego oddziału... Może rozszyfrują tatuaż. Całkiem możliwe, że jedna "2" to "Z"... Pierwsza moja suczka ( już nieżyje ) miała tatuaż B042 ale gdybym nie miała tego wpisanego w rodowodzie to pomyślałabym, że "B" to "8"...

Link to comment
Share on other sites

ZK w Zabrzu ma dyzury we wtorki i czwartki ale juz do nich napisałam a jutro bede dzwonić, ale co dalej jesli pies jest z czeskiej hodowli...... poprostu się upewnimy chyba tylko a domu trzeba będzie psu szukać, takie życie.
Faktycznie tatuaż jest koloru zielonego a stan zapalny ucha pogarsza wnikliwe analizowanie czy 2 to Z.(co do pierwszej cyfry mam juz pewność, jutro CD zmagań)

Link to comment
Share on other sites

Finał jest taki że obudził się własciciel zaginionego psa, ale co dziwne okazało się że w drugim uchu też miał tatuaż :crazyeye: w jednym cyferki a w drugim literki.......... nigdy sie z tym nie spotkałam. Ale wazne że mamy happy end. Dziekuję za zainteresowanie i pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Hej
Mam prośbę czy może mi ktoś pomóc?
jestem w posiadaniu ślicznej suczki husky, niestety pies jest ze schroniska, ale ma tatuaż w uchu. Tatuaż składa się z dwóch liter, czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleźć dane skąd pochodzi suczka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...