Jump to content
Dogomania

Pies ze schroniska z tatuażem- pomóżcie rozszyfrować


Ewkaa

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej! Jeśli suczka jest ze schroniska i ma "dziwny" tatuaż, być mogła być wytatuowana w schronisku- wiem to od jednej z pracowniczek z podwarszawskiego schroniska, w którym tatuuje się- właśnie suki- po sterylizacji, tak, by nie otwierać po raz drugi jamy brzusznej. Na pewno tatuaż wykonuje sie zawsze w uchu- nie wiem , czy lewym ,czy prawym i nie w pachwinie.TYaki tauaż zwykle ma postać: numer-kropka lub ukośnik-cyfra oznaczająca rok (być moze 2 ostatnie cyfry).A co do "dziwnych" tatuaży- to niekiedy cyfry są tak zlane, że nie sposób odróżnić "B" od "3" czy "6", "8", "9" ... Znalazłam parę lat temu groenendala, którego tatoo zgodnie wszyscy znajomi odczytali jako 5 cyfr, z czego nap oczaku były właśnie "3" lub "6" lub 8" lub "9" co ja isę naszukałam po zagranicach sądząc, ze pies importowany, bo 88XX czy też 99XX to nie w Polsce...a kiedy znalazł sie właściciel, w dokumentach psa miał coś jak B 096 czy coś w tym stylu!! A więc polskie numery.I bądź tu człowieku mądry i szukaj po oddzialach!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 years later...
  • 5 months later...

witam serdecznie:p
od 2tyg jestem najszczęśliwszą w świecie przyjaciółką suczki, wyłapana, wysterylizowana, i oddana w moje ręce :loveu:
i tu niespodzianka , w prawym uchu (po kąpieli) znalazłam wyraźny tatuaż MR53 i diabli wiedzą skąd go ma .
Nie mogę w necie nigdzie znaleźć w którym schronisku mogą robić takie tatuaże.
Czy ktoś może coś podpowiedzieć ??

Link to comment
Share on other sites

Piesek, który przybywał ze schroniska najprawdopodobniej pochodził z hodowli. Mógłby to być pies z innego kraju, kto wie?
Dobrze mógłby być to oddział w innej miejscowości. Na twoim miejscu zgłosiłabym się o pomoc do specjalistów.

Link to comment
Share on other sites

Układ tatuażu pt. dwie litery+cyfry stosowany jest w Niemczech, kiedyś leciało to wg skrótów urzędowych Bundeslandów. Według tego co znalazłam na jakimś niemieckim forum, litery MR odpowiadają Krajowi Związkowemu Marburg-Biedenkopf w niemieckim klubie kynologicznym VDH :)

[URL]http://forum.ksgemeinde.de/archive/index.php/t-20291.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam pytanie - moja suka również ma tatuaż w uchu, ale na 99% jest to tatuaż schroniskowy. Tam gdzie była stosowali tatuaże do 2010 roku, a ona była tam prawdopodobniej od 2011 (nie prowadzono ewidencji, z 2011 ją wolontariusze pamiętają najwcześniej). Tatuaż oznaczał w tym schronisku datę przyjęcia lub sterylizacji i chciałabym go odczytać. Zależy mi na tym by wiedzieć, czy kiedykolwiek mogła mieć dom, czy gniła w tamtej dziurze od urodzenia. ;)

Słyszałam, że lampka UV może pomóc w odczytaniu tatuażu, ale ktoś może to potwierdzić? Czy to tylko te tatuaże ZK tak reagują? Bo jakiś związek musi być w tuszu, żeby reakcja zaszła... Dotychczas 3 osoby próbowały go odczytać i nic. Nie dość, że niewyraźny to jeszcze dziewczyna ma bardzo włochate ucho w środku. :p

Link to comment
Share on other sites

Witam Was serdecznie i proszę o pilną pomoc. Do naszej fundacji trafił pies - wyżeł. Na prawym uchu ma wytatuowane same cyfry 78042, zależy nam na znalezieniu właściciela bądź jakichkolwiek informacji na jego temat. Z tego co już wcześniej było napisane wywnioskowałam że nie był tatuowany w Polsce. Tylko w takim razie jak poznać gdzie? Czechy? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=tahoma]Angela, mozesz dać zdjęcie, albo link do wydarzenia psa na FB? Jeśli ma 5 cyfr, to może to być jak najbardziej pies czeski lub słowac[SIZE=2]ki, [COLOR=#000000]( w Czechach i Słowacji nadaje się numer kolejnemu przedstawicielowi rasy - w kraju (bez rozdziału na "oddziały").
Zdjęcie przydałoby się też ze wzgledu na to, że czasem te mniej czytelne tatuaże sa odczytywane do góry nogami, i np. zwójka na końcu może okazać się literką S :)[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Edited by ewunian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...