Jump to content
Dogomania

Donki w potrzebie


beka

Recommended Posts

Troszkę nie podoba mi się takie ''żebranie'' o psa. Nie wiem czy jest to standardem i na ile to przeszkadza agencją adopcyjnym, ale problem jakiś jest.

Zaczynam jako dom tymczasowy i jeszcze czekam na pierwszego psiaka do opieki, ale słyszałem, że wiele osób ''szuka'' - konkretnego psa, konkretnej rasy, za darmo - niby ze szlachetnych pobudek, ale warto wiedzieć, że psy do adopcji to często psy po przejściach, po różnych przeżyciach lub chorowite. Potrzebują specjalnej opieki. To nie jest agencja oddajemy-rasowe-psy-za-darmo, tylko ludzie, którzy szukają odpowiednich domów na ulokowanie swoich podopiecznych.

 

Kwestia domu z ogrodem nic nie zmienia. Lepsze małe mieszkanie w bloku, a ogromna porcja miłości i odpowiedzialności niż największy ogród, gdzie pies będzie siedział w klatce.

Psy z agencji to często właśnie psy z pseudohodowli, psy schroniskowe lub ''tylko'' w typie rasy, a również psy starsze. Nie znajdziesz tu 100% rasowego, zdrowego i ułożonego psa. 

Jeżeli szukasz ideału to poszukaj dobrej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Łódź

numer: 985
numer chip: 967000009647406
imię: Sajmon
płeć: pies

wiek: ok. 4 lat
wielkość: duza
rasa: owczarek niemiecki
data przyjęcia: 2014-11-01
przebywa w boksie: pawilon V
 

opis: Sajmon trafił do nas z Parku Poniatowskiego. To łagodny, spokojny i ufny pies.

Kontakt:

Kasia 503 652 679 (od poniedziałku do piątku 9-19:sobota 9-14), [email protected]

Ania 505105026, [email protected]

99393957.jpg

w nowym domu

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

15.02.2015r. godz. ok. 16, Lublin ul. Kunickiego ( okolice kościoła NSJ i stacji paliw) błąkała się młoda suczka. Charakterystyczny tik- lekko skręca głową w prawo. Suka jest w schronisku przy ul. Metalurgicznej.Czeka z utęsknienie na swojego " zagubionego właściciela". Więcej opisu i zdjęcia suni w wątku-
http://www.dogomania.com/forum/topic/145612-znaleziony-onek-lublin-ulkunickiego/

Link to comment
Share on other sites

 

Troszkę nie podoba mi się takie ''żebranie'' o psa. Nie wiem czy jest to standardem i na ile to przeszkadza agencją adopcyjnym, ale problem jakiś jest.
Zaczynam jako dom tymczasowy i jeszcze czekam na pierwszego psiaka do opieki, ale słyszałem, że wiele osób ''szuka'' - konkretnego psa, konkretnej rasy, za darmo - niby ze szlachetnych pobudek, ale warto wiedzieć, że psy do adopcji to często psy po przejściach, po różnych przeżyciach lub chorowite. Potrzebują specjalnej opieki. To nie jest agencja oddajemy-rasowe-psy-za-darmo, tylko ludzie, którzy szukają odpowiednich domów na ulokowanie swoich podopiecznych.
 
Kwestia domu z ogrodem nic nie zmienia. Lepsze małe mieszkanie w bloku, a ogromna porcja miłości i odpowiedzialności niż największy ogród, gdzie pies będzie siedział w klatce.
Psy z agencji to często właśnie psy z pseudohodowli, psy schroniskowe lub ''tylko'' w typie rasy, a również psy starsze. Nie znajdziesz tu 100% rasowego, zdrowego i ułożonego psa. 
Jeżeli szukasz ideału to poszukaj dobrej hodowli.

Nie do końca jest tak.Dam przykład: Znajomy poszedł do schroniska po psa. Chodząc wzdłuż boxów w pewnym momencie usłyszał żałosny jęk, odwrócił się.Jedno spojrzenie i przykląkł przy siatce.Pies i on się do siebie wtulili.Pies skomlała a on dorosły, twardy facet płakał jak bóbr.Po załatwieniu formalności opuścili obaj schronisko.I co, pies się okazał 8-letnim ONkiem. Cudownie ułożonym,czystym, posłusznym. Czytając to wielu będzie się dziwić,że ktoś zaadoptował starego 8 letniego psa, bez rodowodu, bez wiedzy o jego przeszłości.Nawet nie wiecie jakie "perły" są w schroniskach.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

15.02.2015r. godz. ok. 16, Lublin ul. Kunickiego ( okolice kościoła NSJ i stacji paliw) błąkała się młoda suczka. Charakterystyczny tik- lekko skręca głową w prawo. Suka jest w schronisku przy ul. Metalurgicznej.Czeka z utęsknienie na swojego " zagubionego właściciela". Więcej opisu i zdjęcia suni w wątku-
http://www.dogomania.com/forum/topic/145612-znaleziony-onek-lublin-ulkunickiego/

sunia została odebrana przez właścicieli 

Link to comment
Share on other sites

GDAŃSK, Promyk

SZAMAN

PIES SZAMAN OK. 3 LATA 616093900049608 (868/13) WIELKOŚĆ: DUŻY BOKS: 38 „Hej! Dzisiaj mija piętnasty dzień mojego pobytu tutaj. Trafiłem do schroniska z ul. Pomorskiej, a wcześniej błąkałem się po dzielnicy Gdańsk – Zaspa. Niestety nie jestem w żaden sposób oznakowany i nie można było ustalić gdzie mieszkam. Jak do tej pory nie pojawili się moi opiekunowie. Może teraz będzie im łatwiej mnie rozpoznać, a może ktoś z Was mnie zna i wie gdzie jest mój dom. Przyjazny do ludzi, dominujący w stosunku do innych psów, dość dobrze ułożony Szaman czeka na powrót do domu. Może się uda?” Pozdrawiam Szaman.

Szaman-4.jpg

Szaman-5.jpg

w nowym domu

Szaman-w-nowym-domu-24-01-2014.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

OLSZTYN

Bruner to około 5 letni mix w typie DONka. Jest śliczny. Jest spokojnym i towarzyskim psem. ładnie chodzi na smyczy. Uwielbia być głaskany, mimo iż jest typem indywidualisty ;-) Mimo jego wielu zalet nie miał szczęścia. Został znaleziony na terenie schroniska. :-( Nadal nie mieści mi się w głowie co on tu robi. Mam nadzieję, że ten cudowny psiak szybko znajdzie dom.
DSC_0060.JPG

DSC_0070.JPG

DSC_0085.JPG

w nowym domu

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Olsztyn

Imię: Dakar
Numer rejestru: 334/2013
Wiek:
W schronisku od: 04.2013
Wielkość: duży
Uwagi: nie powinien mieszkać w domu z dziećmi.
Dakar ok 8-9 letni psiak w typie DONka. Jak na swój wiek jest w dobrej kondycji. Na spacerach jest spokojny i grzeczny. Dakar ma silny charakter i potrafi wykorzystać słabość człowieka. Powinien trafić do doświadczonego domu bez małych dzieci i innych zwierząt.
DSC_0146.JPG

DSC_0175.JPG

w nowym domu

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Na OLX ktoś chce oddać owczarka i bernardyna. Psiaki są jak widać w tragicznych warunkach.

Są piękne, jak im nie pomożemy, trafią do pseudohodowli, jeśli już nie trafiły :(

http://olx.pl/oferta/oddam-psa-CID103-IDdz2TJ.html#b90a385ada

Stoją w wodzie. Wątpię czy biedaczyska przecisną się przez te otwory, żeby schronić się w budzie :( :(

Oddam Okszów-Kolonia - image 3
 
Oddam sukę rasy owczarek niemiecki 20 maja skończy rok
Oddam psa Okszów-Kolonia - image 3
 
 
Oddam psa Okszów-Kolonia - image 1
   

 

     
     
     
 

 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...