Jump to content
Dogomania

cieczka u akity


webster

Recommended Posts

Witam. Chciał bym sie zapytac czy to normalne ze suczka ma 15miesiecy i juz 3 cieczke, pierwsza była w wieku 6mies. następna jakos tez po 5-6mies. a teraz tak szybko cos nie tak isc do weterynarza, jej zachowanie jest w miarę normalne ma troche chimery ale jak to kobieta
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']To może być ropomacicze, trzeba szybko z wetem skonsultować bo to paskudna choroba :shake:.[/QUOTE]
Witam dzwoniłem do weterynarza i powiedział ze jak sie skonczy cieczka to po tygodniu mam przyjsc na kontrol bo to moze byc zapalenie

Link to comment
Share on other sites

Konsultacja telefoniczna moim zdaniem w tym przypadku nie była najlepszym pomysłem, bo jeśli to ropomacicze to już za tydzień możesz nie mieć z kim iść :roll:. Znajoma suczka też miała niby cieczkę po 2 czy 3 miesiącach od poprzedniej, a na kontroli u weta okazało się że to jednak nie cieczka :shake:. Ja tam wolę 10 razy pójść do weta z byle powodu (mimo że ten na mnie już patrzeć nie mógł :evil_lol:) niż raz coś przeoczyć..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Moja akita ma teraz 11 miesięcy i jeszcze cieczki nie miała. Podobno akitki dojrzewają później i cieczka zazwyczaj po 9 miesiącu jest, ale może i być w wieku ponad 12 miesięcy.
Czy to nie za wczesnie u twojej było w wieku 6miesięcy? szybko dojrzała :)

Link to comment
Share on other sites

Moja suka pierwsza cieczke dostala w wieku 11 miesiecy. Suczka znajomych bullterierka jest o miesiac starsza od mojej. W momencie gdy mojej konczyla sie pierwsza cieczka tamta zaczynala TRZECIA. Suczka w idealnym zdrowiu, pod opieka wetow - badana pod tym wzgledem. Znajomi czekali na cisze hormonalna zeby suke wysterylizowac. I za kazdym razem bach - kolejna cieczka. W koncu im sie udalo. Wet nie stwierdzil zadnych objawow patogennych w wycinanej macicy. Stwierdzil ze to po prostu taki typ - tak samo jak nastolatka moze (ale nie musi) miec nieregularne miesiaczki, tak samo suka na poczatku moze miec nieregularne cieczki.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...