Jump to content
Dogomania

Jakie sa Fille?


IzaBella

Recommended Posts

witam, kiedys pisalam artykulik ze szukam dobrej hodowli filli, faktycznie robie to dalej.. Ale mam male pytanka do wlascicieli tych psiakow( bo w ksiazkach nie zawsze to pisza), jakie one naprawde sa, nie ktorzy mowia ze one kochaja dzieci a niektorzy ze sa niebezpieczne, niekiedy mowia ze sa letkie do wychowania i pojetne, niektorzy ze nie jest tak letko...A jak sie zachowoja w domu, kiedy sa naprzyklad same, czy nie gryza co im popadnie np:meble, tapety,buty czy inne. Pytam sie bo w dziecinstwie moj tato mial doga i pamietam jakie szkody robil jako szczeniak.Jakie sa w towarzystwie innych psow, czy potrafia zaakceptowac innego psa np: ktorego juz posiadam, czy dominoja w domu? Noi wszystkie minusy i plusy jakie moga byc w zyciu codziennym. To ze sie pluja to wiem bo moj piesio robi to samo, ale cos ze swoich doswiadczen byscie mogli napisac. Dzieki z gory, pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

File nie są psami dla ludzi, którzy nigdy nie mieli psów. Mogą być niebezpieczne, jęsli są źle wychowane. Mają silny instynkt obronny. Kochają bardzo mocno całą rodzinę, u wszystkich członków mają większe lub mniejsze posłuszeństwo. Jeśli pies jest dobrze ułożony nawet dwunastoletnie dziecko może wziąć go na spacer. Są ostre dla obcych, jeśli przychodzą oni do domu. Ja zamykam psy w osobnym pokoju jeśli ktoś przychodzi. Jak wszyscy usiądą to dopiero pies może wyjść - wtedy wie, że goście są zaakceptowani przez właściciela. Często jednak siadają niedaleko gości i łypią spod oka czy coś złego się nie dzieje. Fila sam sobie wyznacza granicę niebezpieczeństwa. To on uznaje czy ma zaatakować czy nie, jeśli jest dobrze ułożony wystarczy jedno słowo, by go zastopować. Uczą się bardzo szybko i na treningach grupowych szybko się nudzą. Gdy Fila miała lekcję z owczarkami niemieckimi po jakimś czasie kładła się i czekała aż przejdziemy dalej, bo to już poznała ;) Żadna rasa nie ma skłonności do szkodzenia. To zależy od wychowania. Jeśli nauczysz psa, że czasem jest sam i nic złego się wtedy nie dzieje od szczeniaka, to nie będzie gryzł czy drapał. Moje spokojnie kładą się wtedy na fotelu czy kanapie i śpią ;) Są prawdziwymi kanapowcami. Njalepiej od razu przeznaczyć jakąś kanapę dla nich ;) Dla innych psów są tolerancyjne, co nie znaczy że się zaprzyjaźnią. Jeśli jednak od małego są przyzwyczajone, że jakiś pies jest, to nie ma problemu, ja mam ich w sumie siedem. Nie ma większych wojen ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki loona, a jak jest z jedzeniem, czy masz z nimi problem? Mam 4 letniego psa ktory mi nigdy nic nic nie zniszczyl tylko raz mi nasiusial, jest bardzo pojetny, jest on nie czysta rasa mastifa hiszpanskiego i praktycznie przybyl do mnie przez przypadek, moj maz nigdy nie mial psa a moja rodzina to same psiaze:oops: i po prostu kopil mi go na urodziny i tak zostal, nie moge nazekac bo pies jest moim oczkiem, jest dobrze ulozony, no nieraz ma swoje wypady ale go ustawiam na jego miejsce, i gdyby filla miala durzo z mojego psa to bez namyslu bym ja kupila, napiscie o swoich psach, dzieki

Link to comment
Share on other sites

Moje jedzą w jednym pomieszczeniu, tylko trzeba im miski oddalić, żeby nie były za blisko, bo wtedy jest niemiło. A co do laergii, to mi się nie trafiły. Jedynie zapalenie uszu od czasu do czasu (jak pływają głównie) i latem, też nie zawsze i nie u wszystkich, zapalenie spojówek. Każdy pies ma swoje predyspozycje do chorób i to, że moje nie chorują jak na razie (odpukać) nie znaczy, że fila nie chorują wcale.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...