Jump to content
Dogomania

MWPR Katowice 26-28.03.2010


Kisses

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Siberian-NANA']Piękny psiak ..... dzięki za odpowiedz....
MAm pytanie czy mógłbym pozyczyć pieska z pani hodowli WINTER MELODY do młodego prezentera w Łodzi ?????
MOge napisać na pw:):)[/QUOTE]

Przykro mi ale Kevin jak i inne nasze psiaki będą pracować jedynie z Tosią, znamy ją i wiemy ze świetnie się z nimi dogaduje.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

MCDzik jakbyś nie wiedziała to ten pies zdobył już wszystko co mu było potrzebne.
A jeśli chodzi o zachowanie na ringu to nigdy nikogo nie ugryzła ,a jeśli ktoś nie rozumie że pies sam sie ustawia i sam wie dokąd iść to bardzo mi przykro .
Tosia Zakrzewska 2 razy go wystawiała nawet w Katowicach i bardzo ładnie sobie poradziła .
Więc jak widziasz to nie w psie leży cały problem , a w prezenterze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaZak96']MCDzik jakbyś nie wiedziała to ten pies zdobył już wszystko co mu było potrzebne.
A jeśli chodzi o zachowanie na ringu to nigdy nikogo nie ugryzła ,a jeśli ktoś nie rozumie że pies sam sie ustawia i sam wie dokąd iść to bardzo mi przykro .
Tosia Zakrzewska 2 razy go wystawiała nawet w Katowicach i bardzo ładnie sobie poradziła .
Więc jak widziasz to nie w psie leży cały problem , a w prezenterze.[/QUOTE]

Sam wie dokąd iść?
Czyli zna wszystkie figury MP,mowisz mu figure a on idzie?
Ale fajnie:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaZak96']MCDzik jakbyś nie wiedziała to ten pies zdobył już wszystko co mu było potrzebne.
A jeśli chodzi o zachowanie na ringu to nigdy nikogo nie ugryzła ,a jeśli ktoś nie rozumie że pies sam sie ustawia i sam wie dokąd iść to bardzo mi przykro .
Tosia Zakrzewska 2 razy go wystawiała nawet w Katowicach i bardzo ładnie sobie poradziła .
Więc jak widziasz to nie w psie leży cały problem , a w prezenterze.[/QUOTE]
Droga Kasiu,
Pies na czole nie ma wymalowane "nie dotykać bo rękę odgryzę" i młody prezenter spotykający się z nim pierwszy raz, przyzwyczajony do "ręcznego" ustawiania może taką próbę słono opłacić. Tosia to twoja kolezanka i zapewne wszystkie instrukcje dostała od ciebie wcześniej, ale ilu młodych prezenterów jestes w stanie poinformować o agresji swojej shiby przed występem, tym bardziej, że co chwila dołacza ktoś nowy??? Co do mnie - przed wymianą nie raczyłaś mi tego nawet powiedzieć, a chwilka czasu była, wystarczyło jedno zdanie. Po fakcie też nie powiedziałaś ani słowa, przeprosił twój tata i fajnie sie zachował, wszystko byłoby ok, gdybym te instrukcie dostała przed wymianą i szanse miałybyśmy wtedy równe. Więc ok, wina lezy w prezenterze, ale w tobie, nie we mnie, bo to ty takich informacji nie przekazałaś.
Cieszę się, ze temat ruszył w tym wątku, bo miał ci dać do zrozumienia - może warto sięgnąć po łagodnego, mniej problemowego psa od kogoś innego? Właściciele i hodowcy generalnie chętnie dają swoje psy młodym handlerom do tej konkurencji, gdy startowalam nigdy nie spotkałam się z odmową.
Młody Prezenter to kiedyś była taka fajna konkurencja o zdrowej atmosferze rywalizacji, a ty zaczynasz wprowadzać chorą, niestety.. Ja już w tym nie startuje, ale przykro by mi bylo patrzec, jak wiele talentów się marnuje, bo zrażają się do tych zawodów z powodu pogryzienia czy ucieczki z ringu psa z wymiany..
Przemyśl to sobie dla dobra wszystkich , szczegolnie zaczynających się w to bawić osób...
Cieplutko pozdrawiam, McDzik :)

Link to comment
Share on other sites

MCDzik
Wszyscy , którzy dostają mojego psa zostają poinformowani przed ringiem albo bezpośrednio na nim , żeby jej nie dotykać . Więc jak ktoś nie słyszy lub nie chce tego usłyszeć to nie moja wina .
A co do figur to zawsze hendler idzie kawałeczek przed psem więc pies wie , że ma isć tam gdzie ten , który go prowadzi . No chyba że wasze psy są tak mało ineligentne i je trzeba ciągnąć żeby np. skręciły .
Jeśli dobrze kojarze to startowałas w Nowym Sączu i chwilę po tym jak się wymieniłyśmy psami mówiłam dość głośno żeby psa nie dotykać nawet sędzina to słyszała, która stała 1,5 m od nas , a nas dzieliła odległość ok 30 cm.
No ja w przeciwieństwie do innych wolę wystawiać swojego psa .
Właśnie szykuję sobie australijczyka na MP , ale jak was znam to znowu będziecie mięli jakieś wąty do mnie i do mojego psa .

Link to comment
Share on other sites

Psy które biorę (a staram się zawsze brać innego) bo jestem tak złym handlerem bez umiejętności (jak to zwykłaś rozpisywać), że drugi raz tego samego psa nie dostaję... Muszą być naprawdę nie inteligentne.
Za to twoi ulubieńcy są wspaniale zsocjalizowani skoro nie da się ich dotknąć i ten tekst, żeby ich nie dotykać jest po prostu śmieszny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaZak96']MCDzik
Wszyscy , którzy dostają mojego psa zostają poinformowani przed ringiem albo bezpośrednio na nim , żeby jej nie dotykać . Więc jak ktoś nie słyszy lub nie chce tego usłyszeć to nie moja wina .
A co do figur to zawsze hendler idzie kawałeczek przed psem więc pies wie , że ma isć tam gdzie ten , który go prowadzi . No chyba że wasze psy są tak mało ineligentne i je trzeba ciągnąć żeby np. skręciły .[/QUOTE]

Po pierwsze od razu chciałabym powiedzieć, że moja wypowiedź nie ma na celu Ciebie ani Twojego psa w jakiś sposób urazić, ale w wystawach powinny uczestniczyć psy , które dają się dotknąć! To podstawa! Może jestem niespostrzegawcza, ale nie zauważyłam jeszcze żebyś informowała kogoś na temat specyficznego zachowania Twojego psa na ringu przy wymianie. Występujesz obecnie z psem dość kontrowersyjnym, który jak widać nie chce/nie lubi współpracować z osobami, których nie zna (Tosie i Pauline już poznał) czy nie lepiej dla wszystkich byłaby zmiana psa, lub wpierw praca nad tym problemem np. z psim psychologiem? Jak widać "wypadek" się już powtórzył to o czymś świadczy może warto by przemyśleć tą sprawę na spokojnie biorąc pod uwagę to, że należy się wzajemnie wspierać, a nie, może i nieświadomie, podkładać kłody pod nogi innym uczestnikom, którzy na pewno także chcieliby cieszyć się z występu, z pracy z psem. Brnąc w to dalej tylko pogarszasz swoją sytuacje i tracisz poparcie w tym co robisz.

E: I proszę nie obrażaj innych psów i ich prezenterów, bo może się to obrócić przeciwko Tobie.

Link to comment
Share on other sites

Kaya
Ja nikogo nie próbuję obrazić jeśli poczułaś się urażona to przepraszam .
MateUsz
Ja nic takiego nie napisałam że ci który biora nie swoje psy są "nieumiejętni i żli " (to twoje słowa ) tylko napisałam że ja wolę brać swoje psy
Więc nie wiem o co to wzburzenie z twojej strony .
Jak juz pisałam niedługo zacznę chodzić z australijczykiem więc nie bedziesz już sie musiał bać o swoje ręce .
Wszystkich którzy zostali "pogryzieni " przez moją shibę przepraszam .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaZak96']Kaya
Ja nikogo nie próbuję obrazić jeśli poczułaś się urażona to przepraszam .
MateUsz
Ja nic takiego nie napisałam że ci który biora nie swoje psy są "nieumiejętni i żli " (to twoje słowa ) tylko napisałam że ja wolę brać swoje psy
Więc nie wiem o co to wzburzenie z twojej strony .
Jak juz pisałam niedługo zacznę chodzić z australijczykiem więc nie bedziesz już sie musiał bać o swoje ręce .
Wszystkich którzy zostali "pogryzieni " przez moją shibę przepraszam .[/QUOTE]

Ja akurat nie poczułam się urażona, ale ktoś mógł ;) Dobrze, że przepraszasz, a zmiana psa na pewno wyjdzie wszystkim na dobre, a przede wszystkim Tobie i życzę Ci tego. Jednak mam jeszcze jedną prośbę to tyczy się też tego co napisałaś o cudzych psach, taka rada na przyszłość, zważaj na słowa, lepiej dobieraj zdania i nie przelewaj złości na innych to wniesie o wiele lepszą atmosferę w rozmowę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MateUsz']Kasiu, wiesz dobrze, gdzie napisałaś [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]"masz za "kolegę " zwykłego [cenzura], który też nic nie umie "...
Pozdrawiam.
[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Sorry jeszcze raz że to napisałam
ale jak ktoś obraża i mnie i małego bogu winnego szczeniaczka i jeszcze pisze że nikt mnie nie lubi i wogóle po mnie jeżdzi to tego nie zostawie .
Szkoda mi tylko że ty ma tym ucierpiałeś , ale ty też mierzyłeś mnie na wystawach jakbym nie wiem co ci zrobiła .
Mi też nieraz na wymianie pies uciekł z ringu , ale nie obrażałam się na tą osobę , że wzięła czy akurat ma takiego psa .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Ja akurat nie poczułam się urażona, ale ktoś mógł ;) Dobrze, że przepraszasz, a zmiana psa na pewno wyjdzie wszystkim na dobre, a przede wszystkim Tobie i życzę Ci tego. Jednak mam jeszcze jedną prośbę to tyczy się też tego co napisałaś o cudzych psach, taka rada na przyszłość, zważaj na słowa, lepiej dobieraj zdania i nie przelewaj złości na innych to wniesie o wiele lepszą atmosferę w rozmowę ;)
Wydaję mi się , że akurat mi ta wymiana na zbyt dobre nie wyjdzie . No ale się poświęcę;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Ja akurat nie poczułam się urażona, ale ktoś mógł ;) Dobrze, że przepraszasz, a zmiana psa na pewno wyjdzie wszystkim na dobre, a przede wszystkim Tobie i życzę Ci tego. Jednak mam jeszcze jedną prośbę to tyczy się też tego co napisałaś o cudzych psach, taka rada na przyszłość, zważaj na słowa, lepiej dobieraj zdania i nie przelewaj złości na innych to wniesie o wiele lepszą atmosferę w rozmowę ;)


Wydaję mi się , że akurat mi ta wymiana na zbyt dobre nie wyjdzie . No ale się poświęcę;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...