Jump to content
Dogomania

MWPR Katowice 26-28.03.2010


Kisses

Recommended Posts

[quote name='psiulka']
Widziałam go tylko w Rzeszowie na zamianie, gdzie uciekł z ringówki i chciał uciec z ringu... Po co tak psa stresować skoro widać, że nie lubi i boi się takich sytuacji?
[/QUOTE]

Oooo czyli i w Rzeszowie była dziwna sytuacja? Słyszałam tylko werdykty...że wygrywa dziewczynka z Shibą, bo sobie ładnie radzi z agersywną rasą... szkoda tylko, że to jej własny pies...no to już byłby cyrk, jakby z własnym sobie nie radziła na MP...

[quote name='Shetanka']McDzik, ja mam nagiego peruwiańczyka - psy są z natury nieufne do obcych - KAŻDY pies tej rasy taki jest... po prostu jak widzi właściciela to nie pójdzie ładnie, będzie się obracał, ciągnął etc. Niestety jest tych psów mało w Polsce i sędziowie raczej o tym nie wiedzą, ale to już nie jest moja wina. Staramy się to ćwiczyć, jest ciężko, ale robi postępy. no i wreszcie dzięki wspaniałej organizacji MP w Kato nie miałam czasu znaleźć psa ><[/QUOTE]
Sorrki jak źle odebrałas moją wypowiedź, ona nie miała żadnych podtekstów. Opisałam sytuację ze swoim spanielem tybetańskim, bo też startowałam w Mp i jeździłam z nim na wystawy, a mimo to na Mp go nie brałam. :) Fajnie, że ćwiczycie, pieska masz młodziutkiego i wszystko jest do wyuczenia-wiem po swoim psie, tybetany to strasznie trudna rasa, też ich mało jest na wystawach, ale konsekwentnym prowadzeniem treningu da się wszystko wyćwiczyć. Ja na wystawach poza ringiem na każdej wystawie dawałam go innym osobom żeby z nim pochodzili troche, żeby się przyzwyczajał, aż się przyzwyczaił i teraz bez problemu mogę go dac do wystawiania innym :)
Przykład- w Przemyślu i w Rzeszowie na ringu wystawiła mi go znajoma od Lhasaków, a w Rzeszowie 2 razy na finałach poszedł z nim Mateusz Legieta. Ja siedziałam daleko na trybunach i pies nawet mnie nie widział. A poszedł bez problemu :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='McDzik']Sorrki jak źle odebrałas moją wypowiedź, ona nie miała żadnych podtekstów. Opisałam sytuację ze swoim spanielem tybetańskim, bo też startowałam w Mp i jeździłam z nim na wystawy, a mimo to na Mp go nie brałam. :) Fajnie, że ćwiczycie, pieska masz młodziutkiego i wszystko jest do wyuczenia-wiem po swoim psie, tybetany to strasznie trudna rasa, też ich mało jest na wystawach, ale konsekwentnym prowadzeniem treningu da się wszystko wyćwiczyć. Ja na wystawach poza ringiem na każdej wystawie dawałam go innym osobom żeby z nim pochodzili troche, żeby się przyzwyczajał, aż się przyzwyczaił i teraz bez problemu mogę go dac do wystawiania innym :)
Przykład- w Przemyślu i w Rzeszowie na ringu wystawiła mi go znajoma od Lhasaków, a w Rzeszowie 2 razy na finałach poszedł z nim Mateusz Legieta. Ja siedziałam daleko na trybunach i pies nawet mnie nie widział. A poszedł bez problemu :)[/QUOTE]

Moim zdaniem tego psa też się da spokojnie oduczyć tego, tylko trzeba PRACY a przede wszystkim CHĘCI.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']Moim zdaniem tego psa też się da spokojnie oduczyć tego, tylko trzeba PRACY a przede wszystkim CHĘCI.[/QUOTE]

Dziwią mnie werdykty pt. "Dziewczynka z shiba wygrywa bo poradziła sobie z agresywna rasą". To jest jej pies, ona jest właścicielką i wg mnie NIE PORADZIŁA SOBIE bo jako właścicielka psa nie była w stanie nauczyć psa DESCYPLINY RINGOWEJ. To jest pies kompletnie nienadający się do konkurencji MP. Nie wiem jak na ringu normalnym, z tego co słyszałam to ten pies nie startuje na normalnym ringu bo się nie nadawał do tego (ale może to tylko plotka). Ja tego psa w katalogach nie widuję na wystawach na których są na MP. W obecnej sytuacji mnie to nie dziwi... za wielu sedziów dostało zabkami?

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie... z resztą to jest Jej pies, więc to był Jej wybór (albo rodziców, ale wątpię, żeby to oni za nią wybrali), więc mogła równie dobrze sobie kupić goldena np... jak ja wystawię powiedzmy amstaffa to wygram bo rasa powszechnie uważana za agresywną? A jak wezmę doga to wygram, bo poradzę sobie z silnym psem? niesprawiedliwe...

Link to comment
Share on other sites

Doskonale znam TEGO/TĄ shibe...........
Sama nie miałam tej wątpliwej przyjemnosci zamiany, ale pies ten ugryzl moja siostre, mojej uczennincy zwial z ringu po wielkim warczeniu........
Dla mnie to sposob na wykoszenie konkurencji....
A wogole zamiana psów dla mnie jest glupia i niepotrzebna, bo naprawde potrafi spaprac wystep najlepszego handlera.

Link to comment
Share on other sites

heh tak się składa że miałam okazję oglądać shiby Kasi w ocenie ringowej :p były równie niedotykalskie. Swoją drogą to jak jakbym ja (za stara jestem ale piszę hipotetycznie) stratowała z Thajskim ridgebackiem mojej znajomej. Potrzebowałam wiele miesięcy pracy żeby się do mnie przekonał, obcemu nie daje się dotknąć. Rozumiem że to specyfika tych pierwotnych ras ale trzeba z głową do tego podchodzić. Dużo pracować albo załatwić sobie innego psa na JH :P

Link to comment
Share on other sites

Co do organizacji w Katowicach to porażka, w żaden dzień nie udało mi się zdarzyć, wszystko na "wariackich papierach".
W piątek nie udało mi się być na finale grupy starszej który było o 11.50, ponieważ wtedy suczka z którą występowałam, walczyła o bob. Eliminacje powinny trwać dłużej albo być podzielone na kilka tur, a finały trochę później. W sobotę gdy były eliminacje, ja wystawiałam psy w ringu, w niedziele to samo. Jak przyszłam na eliminację to już było po finale. Płaciłam 30 zł na dzień i ledwo wystąpiłam. Pozdrowienia dla miłych pań pomagających przy ringu MP :)

Link to comment
Share on other sites

dokładne wyniki gr starszej:

piątek
1.Ola Szydłowska
2.Ania Nowicka
3.Tosia Zakrzewska
4.Paulina Lisiak
zw dnia Ola

sobota
1.Tosia Zakrzewska
2.Paulina Lisiak
3.Ola Szydłowska
4.Monika Malitka
zw dnia Tosia

niedziela
1.Tosia Zakrzewska
2.Kasia Żak
3.Ola Szydłowska
4.Paulina Lisiak
zw dnia Tosia

Konkurencja była bardzo silna i sędziowie mieli duże problemy kogo na pierwsza lokatę a jakie lokaty pozostałe.Wszystkim Młodym Prezenterom serdecznie gratuluje wszystkich sukcesów.!!:**

Link to comment
Share on other sites

Ja byłabym wdzięczna, gdyby ktoś znalazł i oddał czarną, bawełnianą ringówkę (zgubiłam ją w niedzielę na lodowisku - trzymałam w ręce i nagle mi zniknęła :( ), podobną do tej: [url]http://p.naszepsy.eu/psy/naszpies/sm/s2.jpg[/url]
Niby nic, ale to "moja" ulubiona ringówka. Bardzo dobrze mi się na niej wystawiało mojego szetlanda :(
Przetrzepałam wszystkie klamoty z kilkanaście razy i nie ma.
Jakby się znalazła dobra dusza z moją zgubą, to będę wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam z soboty trochę grupy starszej. robione od doopy strony bo za późno przyszłam,[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]

[URL=http://img718.imageshack.us/i/img5155g.jpg/][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/6971/img5155g.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img638.imageshack.us/i/img5156.jpg/][IMG]http://img638.imageshack.us/img638/1082/img5156.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img716.imageshack.us/i/img5157.jpg/][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/4205/img5157.jpg[/IMG][/URL]

i na pudłach

[URL=http://img97.imageshack.us/i/img5161u.jpg/][IMG]http://img97.imageshack.us/img97/9721/img5161u.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje dla wszystkich!
Mam nadzieje, ze Raven nikogo nie ugryzl podczas wymiany :diabloti:
A wybryki Shiby widujemy niestety czesto czekajac na finaly, szczegolnie przykre za granica :)
Moim zdaniem jesli pies jest nawet odrobine agresywny, badz ma charakter mamisynka i lata tylko ze swoja pańcią, to jest nie fair startowac w konkursie z takim zwierzakiem. Startowanie z takim psem powinno konczyc sie dyskwalifikacja,w koncu niby dlaczego ktos ma przegrac bo przyprowadzil super lagodnego psa, ktory nie zrobi nikomu zadnego glupiego numeru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marchewkowy']co do sprawy shiby, ja też nie raz słyszałam od K. Żak żeby do niego nie podchodzić bo gryzie.[/QUOTE]

Kasię znam bardzo dobrze, tak samo jak i jej Shiby, ale ngdy nie słyszałam od niej takiego zdania. Jeżeli chodzi o sytuację w Nowym Sączu, zatkało mnie. Przed sędziowaniem chodziłam z nią, nawet trzymałam tego psa, głaskałam i nic nie było. Miałam z nim lustrzane odbicie, kręcił się, zrobiłam krok, i gdybym nie zobaczyła że jest koniec (nie wiem to chyba jakaś scena była) to bym spadła. A ona zrobiła piękną literę L bo miała miejsce!. Moim zdaniem to było samolubne. Z resztą chyba Magda to widziałaś, i podejrzewam że to dlatego dostałam 4 lok., bo handling tamtych osób nie powalał na nogi :/
Jeżeli chodzi o porównanie (Kasia i Magda), jak ktoś wspomniał to było "wykoszenie konkurencji". Gdyby Magda nie wycofała ręki, na pewno doszło by do pogryzienia. A ona chciała tylko zachęcić psa!
Tam jakieś panie krzyczały do sędziny (MIAŁY BARDZO DUŻO RACJI), ale ona nic sobie z tego nie robiła.
Psii, co tam pies, który chciał pogryźć Młodą Prezenterkę.
Dla mnie to chore.. Błagam was nie bierzcie agresywnych psów! Na co wam to? Czy tak na prawdę chodzi o rywalizację, czy tylko o zabawę? Przez Mp można poznać handling, a przy tym świetne towarzystwo..

Link to comment
Share on other sites

Wyniki grupy młodszej.

piątek.
1.Stanisław Jędrkowiak
2.Sara Górka
3.Natalia Kardyka
4.Aleksander Topolski
sobota:
1.Martyna Nowak
2.Tereza Skrobankova
3.Julia Bunikowska
4. Stanisław Jędrkowiak
niedziela.
1. Stanisław Jędrkowiak
2. Sara Górka
3. Martyna Nowak

Ma ktoś zdjęcia z grupy młodszej? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...