Jump to content
Dogomania

czip nie zarejestrowany ?!?


Charly

Recommended Posts

mamy psa (kaukaza) w schronisku. Błąkał się od kilku miesięcy, w końcu trafił do schroniska. Pies ma czipa- jednak nie jest nigdzie(?) zarejestrowany. Dzwoniłysmy do identifikacji.pl- nie ma go tam. Identifikacja napisala do producenta i nic. zero odzewu. co jeszcze można zrobic?



[COLOR=red]nowy wątek na temat:[/COLOR]
[COLOR=red][B][U]"Twój pies ma chipa? ---> ZAREJESTRUJ GO ! [/U][/B][/COLOR]
[U][COLOR=red]Jeżeli myślisz, że chipując psa możesz spać spokojnie -[B] jesteś w błędzie.[/B] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG]
Bardzo często okazuje się, że psów zachipowanych nie ma w bazach danych, czyli nie możemy liczyć na to, że w przypadku zaginięcia naszego podopiecznego szybko go odnajdziemy.

[COLOR=black][B]baza danych na wątku:[/B][/COLOR]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/179440-TwA-j-pies-ma-chipa-ZAREJESTRUJ-GO"][COLOR=red][B]http://www.dogomania.pl/threads/1794...ZAREJESTRUJ-GO[/B][/COLOR][/URL]
[B][COLOR=#006400]Będzie to wątek zamknięty, a wszelkie uwagi i linki do kolejnych baz danych proszę przesyłajcie mi na PW. Nie jestem pewna czy ujęłam tam wszystkie bazy podane przez was. Jakby co - dajcie znać;)"[/COLOR][/B]
[/COLOR][/U][INDENT]
[/INDENT][B][COLOR=#006400][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nic nie zrobisz. Po prostu wlasciciel zaczipowal psa a wet mial obowiazek poinformowac o tym ze nie rejestruje czipa. Ale tego nie zrobil. Wlasciciel niczego nieswiadom nie rejestrowal bo nie wiedzial. I teraz masz taka oto zagadke. Jedyne co mozesz zrobic to szukaj tego czipa w bazach lokalnych wiekszych miast w okolicy. te bazy nie maja zadnych powiazan z baza ogolnopolska....

Link to comment
Share on other sites

Mam podobny problem. Mój pies jako szczeniak trafił do schroniska (został ukradziony na spacerze), tam został zachipowany, podano nam jego nr. Było to 8 lat temu. Teraz do głowy mi wpadło aby sprawdzić dany nr ... i ?? Niestety nie ma go w bazie... nic z tego nie rozumiem. Na jakiej zasadzie to działa? 8 letnie chipy są już niektywne?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się , że taki czip powinien działać, przecież pies żyje więcej niż 8 lat. Może spróbuj pójść do schroniska i wyjaśnić sprawę, zapytać czy w ogóle został zarejestrowany i w jakiej bazie. Mój pies został zarejestrowany dopiero po pół roku od zaczipowania, nie wiem dlaczego tak późno. Posprawdzaj w różnych bazach może...

Charly i jak tam , był w tej bazie czy nie ?

Link to comment
Share on other sites

I tak to z tymi czipami jest, jak się nie dopilnuje , żeby od razu pies został zarejestrowany to potem są niemiłe niespodzianki. Szkoda, że niektóre przychodnie , w których się psy czipuje jakoś tak na "lajcie" do tego podchodzą, tak jak moja. Czipa założyli, ale o rejestracji zapomnieli ;/

Link to comment
Share on other sites

Już go zarejestrowałam w safe-animal i jeszcze jednej bazie. Nie wiem, może był zarejestrowany tylko w bazie schroniska. A ja głupia przez 8 lat byłam pewna , że jak piesek zginie to wczytają tylko ten głupi numerek i będzie można go znaleźć w każdym miejscu Polski...

Link to comment
Share on other sites

Ja co prawda krócej , bo tylko parę miesięcy, ale też sobie w takiej błogiej nieświadomości żyłam, że moja suka zarejestrowana jest w bazie. Powiedziano mi w lecznicy , że warto również raz na jakiś czas sprawdzać czy się czip nie wysunął. Nie wiem ile w tym prawdy , ale od tej pory proszę w lecznicy , żeby tym czytnikiem jednak sprawdzali. Przezornego Pan Bóg strzeże:)

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam swoje. I co???? I gó.... . To jest żenujące. Pies był chipowany 4 lata temu w Hiszpanii - nie ma go w tej bazie. Na lotnisku na Okęciu go wpisywali w jakieś bazy, na granicy z Ukrainą też - ale w jakie??????
Suka - chipowana u weta w Polsce ponad rok temu. W mieście wojewódzkim w siedzibie powiatowego weta. I co???? I to samo. Brak jej w bazach.
To po jakiego grzyba tyle kasy na to wydawałam???? Żeby psy były bezpieczne? tak. Ale nie sa, bo ich nie ma w bazach.

Link to comment
Share on other sites

Kurde co jest z tymi czipami, myślałam , że to parę przypadków, a tu proszę ;/ może zrobić jakąś akcję "sprawdź czy Twójpies jest zarejestrowany ", no bo jak to ludzie kasę wydają, myślą , że psy w jakiś sposób zabezpieczone, a tu takie rzeczy .

Link to comment
Share on other sites

takich przypadków jest z pewnością duuużo więcej, ale ludzie nie są tego świadomi - jak ja. Bo chipujesz psa i myślisz, ze wszytko ok, w koncu placisz kupę kasy, wypełniasz jakieś kwity u weta chipujesz a nie na bazarze jakimś. I wierzysz, ze wszystko jest ok. A tu takie siurprajzy...

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, sprawdziłam też nr chipa psa mojej koleżanki (chipowany 5 lat temu u weterynarza) i też go NIGDZIE nie było , sprawdzałam już chyba wszystkie tego typu strony. Na szczęście dane wprowadziłyśmy same i już jest wszystko ok.

Najgorsze jest to, że jest sie pewnym , że pies jest w jakiś sposób "bezpieczny" a tu niespodzianka.

Dowiedziałam się też (dzwoniłam do tamtego schroniska gdzie moj psiak byl chipowany), że pies jest JEDYNIE w bazie tego schroniska , do którego trafił :O , tzn, że jeśli kiedyś by się zgubił i trafił do innego schroniska to chip by tak jakby nie istniał... nie mieliby go w bazie :/ I teraz UWAGA ! Powiedziano mi, że jeśli pies chipowany był 8 lat temu to mogligo już usunąć z bazy ... ręce opadają...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xMsMartax']Kurcze, sprawdziłam też nr chipa psa mojej koleżanki (chipowany 5 lat temu u weterynarza) i też go NIGDZIE nie było , sprawdzałam już chyba wszystkie tego typu strony. Na szczęście dane wprowadziłyśmy same i już jest wszystko ok.
.[/QUOTE]

Jak i gdzie wprowadziłaś te dane???? też chce swoje psy i ich dane gdzieś wprowadzić.
I faktycznie - ręce opadaja... I szkoda słów. A tak się mowi o bezdomnych psach i potrzebie chipowania.

Link to comment
Share on other sites

Kurde , bo cwaniara jestem ;/ mam nazwę bazy zapisaną, taką jaką mi podali u weta. Masz numer czipa, wejdź może na [url]www.safe-animal.eu[/url] , to chyba też ogólnopolska baza właśnie, załóż konto i wpisz ten numer i swoje dane kontaktowe, imię psa itd.

[url]http://www.safe-animal.eu/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...