Jump to content
Dogomania

ciągnięcie na smyczy...rozwiązanie


niechorzynka

Recommended Posts

Już kiedyś gdzieś pisałam o ONku, który chodził na kantarku i jak pociągnął raz swojego właściciela to ten przejechał kawałek po chodniku (ja wsiadłam do autobusu i psiak chciał ze mną :lol:). Resiak ważył jakieś 40 kg i ciągnięcie na kantarze nie sprawiało mu żadnych problemów - wcale głowa na bok mu nie uciekała, ciągał również na obroży czy kolcach, szelki założyłam mu raz i też większego wrażenia na nim nie zrobiły :roll:. Przyzwyczajenie się do kantarka zajęło mu chyba z jeden dzień i później przestał na nim robić wrażenie. Ja go używałam głównie do zwracania na mnie uwagi jak chciał zjeść jakiegoś psa i bardzo ładnie się na mnie patrzył. Za to Hexa się załamała jak ją coś uciskało w pysk i odmówiła współpracy wywijając się w panice :shake: (chciałam wypróbować i wyszło fatalnie). Na każdego psa inaczej działa. Ja już nie będę eksperymentować z żadnymi super urządzeniami :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='amensalizm']widzisz,z nie jest to lepsza metoda, jest bardziej czasochłonna,[/QUOTE]Ile lat średnio trwa taka "nauka" tą "metodą"?[QUOTE] ale również daje rezultaty, jak każda inna.Zwierzęta są rutyniarzami robią to co znają i nie sprawia im dyskomfortu. I tak chodzenie na luźniej smyczy przypiętej do kantara nie sprawia psu, ani bólu, ani dyskomfortu, ani innych tego typu odczuć.[/quote] A świstak siedzi....
[QUOTE]
Kantar ma działać w dół, nie w górę:saint1:[/QUOTE]Narzedzie działa tak jak zostaje użyte.
Co za problem żeby działał w góre?

[QUOTE]Pies by ciągnąc na kantarze musiałby być całkiem spory, tak gdzes wielkości człowieka by nie biec z głowa w bok, to nie jest wygodne. [/QUOTE] A skąd pomysł ze ma byc wygodne?
Wygodne jest normalne chodzenie. Ciagniecie jest niewygodne i żaden pies nie rodzi sie z nim w pakiecie ale zostaje w 100% wyuczone przez właściciela i zwierze zostaje przekonane ze zeby gdziekolwiek dojść trzeba ciągnac ile sił.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli wiedza co do uzycia i dzialania haltera jest zblizona do wiedzy i laczenia wedzidla, czarnej wodzy i np. kolca u konia, to ani jedno ani drugie nie jest zgodne z wiedza o faktycznym dzialaniu takich pomocy.
Jak sie przeklada zauczanie chodzenia poprawnego na halterze na to samo na smyczy, co jest przekaznikiem takiej informacji - halter?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Jezeli wiedza co do uzycia i dzialania haltera jest zblizona do wiedzy i laczenia wedzidla, czarnej wodzy i np. kolca u konia, to ani jedno ani drugie nie jest zgodne z wiedza o faktycznym dzialaniu takich pomocy.
Jak sie przeklada zauczanie chodzenia poprawnego na halterze na to samo na smyczy, co jest przekaznikiem takiej informacji - halter?[/QUOTE]

Nic nie zrozumiałam.
Napisz jeszcze raz uważnie, bo nie wiem zupełnie co masz na myśli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amensalizm']
Jesli zwierze będzie systematycznie uczone chodzenia przy nodze na luźniej smyczy na kantarze to ten fakt zaakceptuje, przywyknie się do tego i będzie to robić, nawet jeśli zmienimy kantar na smycz. Tak, swoje trzeba wychodzić, ale, poprawnie.
[/QUOTE]
POprosze o wyjasnienie powyzszej zaleznosci. Kiedy to i jak rozpoznac, ze halter nauczyl psa chodzenia na smyczy?

Link to comment
Share on other sites

Przecież na filmiku ze strony "4" ten owczarek jest ewidentnie szarpany na kolcach... i te chodzenie jest przez kolce egzekwowane (co prawda po tym filmiku widzę jak kolce być używane powinny tzn. moje są za duże i źle ich uzywam).

Pozostałe filmiki sa tu super dodała bym jeszcze zaprzęgi:D

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa nowofunlandy teraz obaj waza po 70 kg i nie wyobrazam sobie zeby mnie ciagneły na smyczy!!
nowofundland wcale nie jest leniwym misiem i naprawde duzo czasu i sły musiałam uzyc zeby ich nauczyc posłuszenstwa Nie stosowałam zadnych kolczatek ani halterow tylko obroza , smycz i zabawa !i uczyłam tylko szarpnieciem smyczy a trwało to dosyc długo nie raz reka mnie bolała i bałam sie nastepnego spaceru Kiedys pamietam jak uparł sie moj piesek i do suczki ciagnał przywiazałam smycz do jakiegos kołka bo nie dawałam rady a on cała obroze porwał i tak do suczki poleciał!! od tego momentu zaczełam sie przykładac wiecej do nauki i powiedziałam sobie ze nie pozwole zeby pies mna rzadził !chodziłam z nim do parku gdzie ganiał sie z psami a po drodze nauka ! i teraz moj 4 latni pies jest super ! spacery sa dla mnie i dla niego przyjemnoscia !!!!!!!!!sam niesie swoja smycz pilnuje mnie zebym nigdzie nie odeszła [czesto mu sie chowam ]i co jest wazne rozumiemy sie jest miedzy nami wiez !

Link to comment
Share on other sites

nie sądziłam że taka dyskusja się rozwiąże... powiem tak...zgłosiłam sie do behawiorysty (z innym problemem) i uzyskałam odpowiedź że stosując haltic nie jestem "tyrane", owszem - nie jest to metoda szkoleniowa tylko korygująca, ale nie jest metodą bezduszną, pod warunkiem odpowiedniego jej stosowania... za raz pewnie usłyszę że jest to g...a nie behawiorysta więc uprzedze komentarze, że nazwisko tej osoby było na forum ogromnie polecane (z resztą w środowisku weterynaryjnym również dość znane i szanowane jak sie dowiedziałam), i zgadzam się...Pani przemiła i kochająca zwierzęta...a tak na podsumowanie wbrew wszystkim tu opiniom kantar zadziałał więc stopniowo go odkładam, bo Miśka coraz mniej ciągnie jak zapinam ją na normalną obroże...więc życzę dalszej zjadliwości w bronieniu swoich poglądów, ja nadal jednak chyba zostane przy swoich chociaż pytając Panią "doktor" o stosowanie katara miałam "duszę na ramieniu" po tym co przeczytałam od wszystkich zyczliwych z forum...jednak zaufałam osobie która ma większe (nie obrażając nikogo i nikomu nie ujmując) pojęcie o wychowaniu zwierzątek...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='niechorzynka']nie sądziłam że taka dyskusja się rozwiąże... powiem tak...zgłosiłam sie do behawiorysty (z innym problemem) i uzyskałam odpowiedź że stosując haltic nie jestem "tyrane", owszem - nie jest to metoda szkoleniowa tylko korygująca, ale nie jest metodą bezduszną, pod warunkiem odpowiedniego jej stosowania... za raz pewnie usłyszę że jest to g...a nie behawiorysta więc uprzedze komentarze, że nazwisko tej osoby było na forum ogromnie polecane (z resztą w środowisku weterynaryjnym również dość znane i szanowane jak sie dowiedziałam), i zgadzam się...Pani przemiła i kochająca zwierzęta...a tak na podsumowanie wbrew wszystkim tu opiniom kantar zadziałał więc stopniowo go odkładam, bo Miśka coraz mniej ciągnie jak zapinam ją na normalną obroże...więc życzę dalszej zjadliwości w bronieniu swoich poglądów, ja nadal jednak chyba zostane przy swoich chociaż pytając Panią "doktor" o stosowanie katara miałam "duszę na ramieniu" po tym co przeczytałam od wszystkich zyczliwych z forum...jednak zaufałam osobie która ma większe (nie obrażając nikogo i nikomu nie ujmując) pojęcie o wychowaniu zwierzątek...[/QUOTE]

niechorzynka nie bierz sobie rad z dogomani dogłebnie do serca. tutaj co osoba to inne zdanie. wiele osób probuje psa wetknąć w jeden schemat i jest nie do pomyślenia dla niego, że inaczej też można i jest dobrze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...