Jump to content
Dogomania

robi qpe na moim wyrku


mihaha

Recommended Posts

:multi: hej :multi:

Witam wszystkich cieplutko :D jestem kolejną psiarą która postanowiła wyjść z ukrycia :diabloti:
<--- ta ślicznotka obok to moja psina NEL gwiazda rocka :cool1: whippet ofkors - i też Was wita :P

Może to nie jest najsmaczniejszy temat na rozpoczęcie znajomośći, ale... mam do Was pytanko, korzystając z okazji że zaczęłam nowy post... może znacie odpowiedź na pytanie... dlaczego mój whippet potrafi narobić mi na łóżko :| ??? mimo tego, że wychodzi regularnie na dwór i nie załatwia się w domu... wychodzę z nią np. o 8 mej rano, załatwia się i wszystko gra... zostawiam ją np na 2 godzinki wracam i na łóżku wielka qpa :mad: przy mnie wogóle nie zdarzyło jej się narobić w domu... czy to jest złośliwe :placz: ?jakiś manifest:angryy: ? I jak ja mam na to reagować? Na razie spotkało mnie to dwa razy, m.in wczoraj... HELP MI PLIS :mad:

pozdrawiamy gorąco :p

Link to comment
Share on other sites

Wygląda to na protest przeciw zostawianiu psiaka w domu samego.Czy Twój pies jest młody? Zrób tak, najpierw wyprowadź psa na chwilę a potem dopiero zostaw go samego.Albo wychoć kilka razy i wracaj by przyzwyczaił się że jednak wracasz i nie zostawiasz go na długo.

Link to comment
Share on other sites

Nelson ma roczek... za KAŻDYM razem jak wychodzę najpierw wyprowadzam psinę, następnie odprowadzam ją na jej psią kanapę (legowisko) mówię :zostań i wychodzę z domu. Jeszcze mi się przytrafiło, żebym ją zostawiła "nie wypróżnioną". Może podpowiesz mi jak mam w takiej sytuacji reagować na to zachowanie :) ? Bo to przecież chart = wrażliwiec :/

Link to comment
Share on other sites

Pokaz psu to miejsce i zapytaj się "co pies zrobił?" tonem który będzie świadczył o tym że Ci się nie podoba jego zachowanie.Można pogrozić palcem i powiedzieć " nie wolno tak robić". Charty są bardzo mądre i wyczuwają kiedy pani jest zła i że nie powinno się tak robić.Nie myśl o dawaniu klapsa, wystarczy pogrozić palcem doskonale zrozumie.Wygląda na to że chciałby jednak być zawsze z Tobą i nie podoba mu się to że musi zostać w domu.

Link to comment
Share on other sites

hm, moja whippetka robila takie same numery! w wieku 4-7 miesiące jak wchodzilysmy do mojej babci ona niepostrzezenia wskakiwala na jej łozko w sypialni i na kołderce elegancko sie charcica zalatwiala! dostala pare razy opr, klapsa i sie skonczylo, a moze wyrosla z takich numerów:look3: Jednak wydaje mi się że choć whippet wrażliwy jest to nie powinno sie z nim jak z jajkiem obchodzić i powinien wiedzieć ze źle zrobił! :nono: Oczywiście tylko w wyjatkowych syt nalezy sie opr bo tak to przytulac je tylko można i 3ba!
(heheh zreszta do dziś jedna z suniek w domu leje i nie możemy dojść która:p )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabriela']Pokaz psu to miejsce i zapytaj się "co pies zrobił?" tonem który będzie świadczył o tym że Ci się nie podoba jego zachowanie.Można pogrozić palcem i powiedzieć " nie wolno tak robić". Charty są bardzo mądre i wyczuwają kiedy pani jest zła i że nie powinno się tak robić.Nie myśl o dawaniu klapsa, wystarczy pogrozić palcem doskonale zrozumie.Wygląda na to że chciałby jednak być zawsze z Tobą i nie podoba mu się to że musi zostać w domu.[/quote]

z tego co pisze np. Fisher karanie po jest jedna z najgorszch metod bo pies nie rozumie. podobno najlpiej nie reagowac. ja bym jakos zastawila lozko tak zebz pies nie mial jak na nie wejsc :p i wykorzstala metode juz tu opisana czli wzchodzenie na chwile i wracanie :p


[quote name='Ambra']zreszta do dziś jedna z suniek w domu leje i nie możemy dojść która:p )[/quote]
hihi to mi sie spodobalo :p u mnie w rodzinie tez jest taki przypadek :p

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze z tego wyrosnie, a na razie zamykaj sypialnie ;)

Moj pies siusial przez jakis czas na lozko i w zwiazku z tym mial ABSOLUTNY zakaz wchodzenia na nie. Zakaz zostal uchylony, gdy przestal sie tak brzydko zachowywac. Teraz obydwa psy zostaja na calym otwartym mieszkaniu i niczego nie dewastuja ani nie obsiusiowywja :lol: . Ale na poczatkusypialnia byla zamykana.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hmm...niestety whippety czasami tak robią.Gdy chcą wyrazić wielki żal,że ich właściciel wyszedł bez nich załatwiaja sie w domu..np na łózkach lub na dywanach itp....:roll:
Neli jak była młoda tez tak robiła..to jest po porstu taki sposob na okazanie wielkiego smutku:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...