Jump to content
Dogomania

Najrzadszy pies POLSKI


ZEMAT

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ktos chyba musi uwarznie przeczytac to co na poczatku napisalam......
nie twierdze ze ich w tej chwili nie przybyło....
ale sa tez inne rasy?mozna cos zaproponowac...
i tak sie składa ze znam osobe która ta rase sprowadziła...do Polski...
:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Labradorka']W Polsce na wystawie tylko ras widziałam [B]doga duńskiego[/B], myślę, że rzadko spotykaną rasą jest także [B]owczarek jugosławiański sharplaninac[/B] - o ile takowy w Polsce jest :)[/quote]
Teraz są dwa maluchy doga duńskiego do sprzedania .(PIERWSZT MIOT!)
ale wlasciciel mowi, ze do sprzedania w rece wystawców:)-tak wiec zapewne liczba duńczyków na wystawach juz niedlugo sie powiekszy

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]xxxx52[/B] - pudelpointer to dość stara rasa, wcale nie nowy wynalazek.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A rasy naprawdę rzadko w Polsce spotykane lub w ogóle nie występujące to rozmaite gończe i wyżły francuskie. Jest tego chyba kilkanaście ras. Widział kto kiedy na żywo u nas np. porcelaine ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Można powiedzieć, ze i moja rasa to rasa rzadka. Na wystawach po kilka sztuk, a na wielu nie ma w ogóle. W kraju pochodzenia wpisana na specjalną listę ras zagrozonych wyginięciem. I co - u nas za nią biorą się chodoffcy !!!!![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

zdecydowanie mało bo jednego i tylko raz widziałam thai ridgebacka - z daleka przygladam sie, przygladam, mysle co to za pies, ale jak juz byl blizej, a jak zobaczylam prege to w ogole - w szoku bylam. Bo z tego co slyszalam to chyba sa 2 w Polsce...

Link to comment
Share on other sites

Mysle, że jest wiele ras których nie ma w Polsce.
Np.
1. Podenco ibicenco i portugues(może jest jakaś pojedyncza sztuka)
2. Aidi/Canaan Dog/Refeiro do alentejo/Koehond i kilka innych ras pasterskich.
3. Sennenhund
4. Glen of imaal terrier
5. Eskimo/Gronlandshund
6. Elghund/Szpic finski
7. Lapphund i inne Fińskie psy do pilnowania stad
8. Szweckie i norweskie szpice(np Norsk Buhund)
9. Iceland dog
10. Hokkaido-ken i kisshu inu
11. Segugio italiano
12. Harrier/Billy/Poitevin i inne gończe francuskie oraz z pewnością jugosławianskie
13. Wiele ras francuskich wyżłów
14. Inca Orchid dog

I wiele, wiele innych. Ciężko powiedzieć która najrzadsza bo naprawde jest wiele takich, których w Polsce wogóle nie znajdziemy. Te rasy są też w duzej mierze niepopularne i rzadkie w innych krajach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moskva']Mysle, że jest wiele ras których nie ma w Polsce.
Np.
1. Podenco ibicenco i portugues(może jest jakaś pojedyncza sztuka)
2. Aidi/Canaan Dog/Refeiro do alentejo/Koehond i kilka innych ras pasterskich.
3. Sennenhund
4. Glen of imaal terrier
5. Eskimo/Gronlandshund
6. Elghund/Szpic finski
7. Lapphund i inne Fińskie psy do pilnowania stad
8. Szweckie i norweskie szpice(np Norsk Buhund)
9. Iceland dog
10. Hokkaido-ken i kisshu inu
11. Segugio italiano
12. Harrier/Billy/Poitevin i inne gończe francuskie oraz z pewnością jugosławianskie
13. Wiele ras francuskich wyżłów
14. Inca Orchid dog

[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Podengo portugalskie w wersji miniaturowej gładkowłosej jest w Polsce. Jest jedna hodowla, w której było kilka miotów. Włascicielka jednego podengo portugalskiego (moja była sąsiadka) jest na dogo. Ostatnio sprowadzono do Polski dwa Gleny, pokazywały się w Katowicach . Osobiscie widzę przyszłośc przed tą rasą, bo takie zadzierzyste szorstkie szczoty robią sie popularne w różnych wersjach. Nagusy peruwianskie jakieś w Polsce są, kilka razy spotkałam na wystawach. Szpice islandzkie są też w Polsce.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...