Jump to content
Dogomania

Polska Federacja Kynologiczna


Azawakh

Recommended Posts

No i stało się, Polska Federacja Kynologiczna posiada wybrane władze o czym można dowiedzieć się z ich strony. Została również przyjęta w poczet członków hiszpańskiej F.C.I, do której już należy od pewnego czasu także i PKPR (do F.C.I. może należeć więcej niż jedno stowarzyszenie z danego państwa). Ciekawa sprawa, że PFK jest tworzona w pewnej mierze przez osoby niezadowolone z działalności nie ZKwP a... PKPR. Jestem ciekaw co z tego wyniknie i jak długo PFK będzie istnieć i czy będzie się rozwijała lepiej niż PKPR. Interesuje mnie także to czy PFK nawiąże jakieś poprawne (przynajmniej na początek) stosunki z ZKwP bądź belgijską FCI? Mam nadzieję, że tak właśnie będzie ale czy na pewno to czas pokarze. Ja życzę jej powodzenia i trzymam kciuki jak za każda nowo powstającą organizację kynologiczną niezależną od FCI i ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A za jakiś czas kolejna grupka osób obrazi się na PFK, powstanie następna organizacja i tak w nieskończoność,bo zawsze znajdą się tacy,którym coś nie będzie pasować:roll:. Tyle w temacie.

Link to comment
Share on other sites

Czym więcej organizacji tym większy wybór. Poza tym, nie każda organizacja powstaje z powodu obrażania się na siebie jej członków. Często jest tak, że organizacje powstają gdyż jest taka a nie inna potrzeba społeczna, w celu samorealizacji się no bo niby dlaczego ludzie mają się samorealizować tylko w jednej słusznej organizacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Czym więcej organizacji tym większy wybór. Poza tym, nie każda organizacja powstaje z powodu obrażania się na siebie jej członków. Często jest tak, że organizacje powstają gdyż jest taka a nie inna potrzeba społeczna, w celu samorealizacji się no bo niby dlaczego ludzie mają się samorealizować tylko w jednej słusznej organizacji?[/QUOTE]

tak z ciekawości zapytam, jesteś członkiem PFK?

Link to comment
Share on other sites

GPooLCD nie jestem członkiem PFK tylko ZkwP co nie przeszkadza mi w niczym inaczej patrzeć na świat kynologii i popierać inne krajowe organizacje kynologiczne co jest bardzo nie popularne wśród członków tejże organizacji. sylwira owszem F.C.I. nie jest tym samym co FCI w Belgii i dlatego podaję zgodnie z pisownią kropeczki między literkami poza tym świadomie używam określenia hiszpańska F.C.I. co pochodzi od słów: FEDERACION CANINA INTERNACIONAL Perros de Pura Raza.
Członkami F.C.I. w Polsce są Polski Klub Psa Rasowego oraz polska Federacja Kynologiczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']GPooLCD nie jestem członkiem PFK tylko ZkwP co nie przeszkadza mi w niczym inaczej patrzeć na świat kynologii i popierać inne krajowe organizacje kynologiczne co jest bardzo nie popularne wśród członków tejże organizacji. [/QUOTE]

ja nie jestem członkiem żadnej organizacji, zapytałam (tak jak to podkreśliłam) z czystej ciekawości , bez żadnych podtekstów.

Zainteresowało mnie, co mają na celu twórcy PFK , powołując ją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']GPooLCD o celach organizacji PFK możesz przeczytać w statucie zamieszczonym na jej stronie. Tam powinno wszystko pisać.[/QUOTE]

już sobie wygooglowałam stronę. Na pewno poczytam i przyglądnę się w którą "stronę" PFK będzie się rozwijać .

Link to comment
Share on other sites

Jak wiesz sam jestem ciekaw co będzie dalej się działo z PFK bo PKPR się na tyle rozwinął, że jego sędziowie jeżdżą o oceniac psy na zagraniczne wystawy a w tej chwili przygotowuje się do międzynarodowej konferencji kynologicznej Cyno2010, która odbędzie się 30 - 31 stycznia br w Warszawie. Ciekawe czy przedstawiciele PFK się na niej również pojawią bo przedstawiciele ZKwP z pewnością NIE - gdyż gdyby się pojawili mieliby pewnie jakieś nieprzyjemności ze strony władz i kolegów oddziałowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']... bo PKPR się na tyle rozwinął, że jego sędziowie jeżdżą o oceniac psy na zagraniczne wystawy ...[/QUOTE]
[URL]http://konferencja.pkpr.pl/indexpl.htm[/URL]

No cóż pozostaje mieć nadzieję, że Ci sędziowie prezentują wyższy poziom niż behawioryści i treserzy wyedukowani na kursach korespondencyjnych oraz fizjoterapeuci z wiedzą aż po 9 zjazdach [URL]http://zoopsychologia.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że powodem takiego stanu rzeczy jest to, że PKPR jest zbyt mało ekspansywny i brakuje mu tego co by sprawiało, że ludzie do niego lgnęli zamiast omijać szerokim łukiem. W PKPR nie dba się moim zdaniem o samo reklamę i autoprezentację. Wydają jedno pismo (chwała im za to bo jest naprawdę niezłe) ale zupełnie nie dbają o prezentację organizacji na łamach innych pism jak np Przyjaciel Pies czy Mój Pies o co zadbała już Polska Federacja Kynologiczna zamieszczając w tym ostatnim magazynie całkiem spora reklamę a co za tym idzie zainteresowanie czytelnika nowym stowarzyszeniem. Więc co się dziwić, że PKPR traci na popularności? Ja się nie dziwię bo nie robi nic aby się prezentować szerszej publiczności w ogólnodostępnej prasie kynologicznej. Tym samym 1:0 dla PFK. Jeżeli zadbają o odpowiednią reklamę to jest szansa na szybki rozwój organizacji i tym samym zwiększenie liczby członków i przyszłych sędziów i hodowców psów rasowych.

Link to comment
Share on other sites

1:0 bo umieszczono płatną reklamę?
Poczekajmy aż zostanie napisane coś, za co nie zapłacono ;-) choć, oczywiście reklama ma znaczenie, podobno jest dźwignią handlu.
W "Moim psie" były uprzednio artykuły i wzmianki o PKPR - o wystawie, o hodowli, czyli o realnej działalności. Sądzę także, że zbliżająca się międzynarodowa konferencja CYNO2010 organizowana przez Klub znajdzie swoje miejsce w mediach. To są rzeczywiste, faktyczne działania.
Co do bazy reproduktorów, to jest dopiero wstawiana na stronę, stąd ta "ilość".
PKPR z pewnością nie traci na popularności ;-)

Link to comment
Share on other sites

MarzenaS Przedstawicieli ZkwP nie będzie choćby z tego powodu gdyż jest to konferencja organizowana przez stowarzyszenie nie związane z FCI a tym samym wg regulaminu FCI członkom ZKwP nie wolno brać udziału w tego typu imprezach gdyż mieliby w myśl ich przepisów problemy ze strony ich macierzystej organizacji i tym samym nikt się nie będzie wychylał, żeby potem np nie zostać zawieszonym wprawach członka czy wręcz zostać usuniętym z szeregów organizacji. Pomimo braku przedstawicieli ZKwP myślę i mam nadzieję, że ta konferencja zostanie porządnie nagłośniona medialnie i nie skończy się tym, że przyjdzie na nią kilka osób i już będzie wielką imprezą kynologiczną. To może być szansa dla PKPR jako zaprezentowania się z najlepszej strony i pokazania Związkowi Kynologicznemu w Polsce, że Polski Klub Psa Rasowego oraz inne uczestniczące w konferencji stowarzyszenia kynologiczne to znaczące i liczące się organizacje kynologiczne, to szansa na przytarcie kinola ZKwP ale jeden warunek musi to być impreza perfekcyjnie przygotowana i nagłośniona tak, żeby każdy o niej słyszał i wiedział inaczej to szansa zostanie zmarnowana...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Przedstawicieli ZkwP nie będzie choćby z tego powodu gdyż jest to konferencja organizowana przez stowarzyszenie nie związane z FCI a tym samym wg regulaminu FCI członkom ZKwP nie wolno brać udziału w tego typu imprezach gdyż mieliby w myśl ich przepisów problemy ze strony ich macierzystej organizacji
[/QUOTE]
Jasne. Nawet FCI wydało okólnik w sprawie tej konferencji ubiegłym roku.
[QUOTE]
musi to być impreza perfekcyjnie przygotowana i nagłośniona tak, żeby każdy o niej słyszał i wiedział inaczej to szansa zostanie zmarnowana...
[/QUOTE]
Z tego co wiem, mają pojawić się przedstawiciele wielu organizacji spoza FCi, m.in. z Hiszpanii, Chin, Filipin, Bułgarii, Ukrainy, Niemiec. Patronat honorowy nad konferencją objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy - Hanna Gronkiewicz- Waltz. A i w mediach podobno będą informacje. Mam nadzieję, że "szansa nie zostanie zmarnowana".

Link to comment
Share on other sites

"Okolnik 88/2009

12/11/09

ZAPROSZENIE NA MIEDZYNARODOWA KONFERENCJE CYNO2010

Biuro FCI zwraca uwage czlonkow FCI i partnerow kontraktowych na fakt, ze Miedzynarodowa Konferencja CYNO2010 planowana w Warszawie w Styczniu 2010 (zobacz zalaczony dokument) nie jest organizowana pod patronatem FCI, ale pod patronatem Federacion Canina Internacional, z ktora nie mamy zadnych zwiazkow i ktorej nie uznajemy.

Dyrektor wykonawczy,
Y. De Clercq "


oryginal okolnika [URL]http://www.fci.be/circulaires/88-2009.pdf[/URL]
"nie jest" powinno byc podkreslone, ale nie znalazlam takiej opcji przy pisaniu wiadomosci, a "zalaczony dokoment" to zaproszenie PKPR na udzial w konferencji ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...