Jump to content
Dogomania

Polska Federacja Kynologiczna


Azawakh

Recommended Posts

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzwoniłem na numer podany na stronie i dowiedziałem się, że wykaz sędziów ukaże się za kilka dni. Jeśli chodzi o wstęp dla oglądających to wynosi on 5zł dla osób dorosłych. Na stronie [url]www.wystawa.pfk.org.pl[/url] znajduje się fajnie wydana broszura, gdzie znajdują się wszystkie informacje - [url]http://wystawa.pfk.org.pl/pl/broszuraPL.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mimo wielkich trudności , powódż i zalanie terenu gdzie miała odbyc się wystawa, udało się organizatorom przenieśc imprezę na inny teren i jednak obyło sie bez odwołania imprezy , której przygotowanie pochłonęło masę czasu i wysiłku. Przeorganizować praktycznie w tydzień taką imprezę to nie lada wyczyn , więc wielkie BRAWA dla organizatorów !. Na wystawie sędziowali sedziopwie z Hiszpanii, Ukrainy i Niemiec. Uczestniczyło w wystawie ok 150 psów ! Sporo było wystawców zagranicznych z Litwy , Łotwy i Ukrainy, jeśli chodzi o rasy to najliczniej reprezentowane były Owczarki Niemieckie krótkowłose i długowłose, oraz Yorki i Biewery, ale podziwiac można też było sliczne pekińczyki, Shih Tzu , Maltańczyki, Jamniki, Labradory, CTR, i wiele innych przedstawicieli ras. Było też dużo nagród, konkursy dla dzieci, i wspaniałe pokazy agility grupy z Wrocławia , oraz obrony i posłuszeństwa grupy z Sieradza. Przewidziany był tez pokaz pracy psów ratowniczych , ale z powodu powodzi i zmiany miejsca się nie mógł odbyć, może za rok się uda .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

widziałem , że galerie wystaw już na stronie PFK - co prawda jeszcze nie wszystkie ale pewnie niedługo uzupełnione będą.
maga18- nie bardzo wiem o co biega, ale psy z ZK mogą uczestniczyc na wystawach PFK, gdyż nie ma takiego zakazu w regulaminach ZK. Odnośnie własności psa to , nie wiem , bo w PFK nie ma zakazu bycia członkiem innej organizacji, jak ktoś chce , ma taką wole i czas to moze należeć i do kilkunastu, natomiast hodowlę musi miec zarejestrowana tylko w jednej ! Na stronie PFK widac druk rejestracji hodowli- tam wyraznie pisze że ktoś albo tworzy nową hodowlę , albo przenosi hodowle z innej organizacji, czyli nie moze miec tu i tu .

Link to comment
Share on other sites

nie o to chodzi

juz prosciej wytlumaczyc nie potrafie

jest pies AZOR i w ZK ma wł.Kowalskiego i nalezy do hodowli Xyz a w PFK ma wł. Nowaka i nalezy do hodowli Abc - czy tak mozna????

i w PFK jest wystawiany jako wł. czlonka PFK czyli Nowaka a w ZK jest jako wł. członka ZK czyli Kowalskiej

Link to comment
Share on other sites

wiesz , może pies być na współwłasność - nie wiem tak tylko gdybam, i jesli chodzi tylko o wystawy to mysle ze jest pk, natomiast inaczej z hodowlą, suka powinna rodzic tylko w 1 organizacji i 1 hodowli w tym samym czasie, bo przeciez moze byc sytuacja , że ktoś sprzedaje psa , ale to chyba inna sprawa. Ja mysle maga , że tu wszystko sie rozbija o pewną forme zastraszania członków ZK , jesli chodzi o wystawianie psów w innych organizacjach, a jak ktoś mimo wszystko chce i podoba mu sie też na innych wystawach , to po prostu ucieka sie do podstępu. i tyle, gdyby nie nagonka ZK, pewnie nie byłoby takich podchodów. , bo psu przecież nic z genów nie ubędzie jak pokaże sie na wystawie PFK. Uwazam , że zdrowiej byłoby zaakceptować prawo kazdego człowieka do tego gdzie chce i komu pokazać w końcu swojego psa, bez wyimaginowanej ideologii.Natomiast gdzie bedzie ewentualnie psa rozmnażał to już też jego co prawda sprawa, ale deklarację powinien złożyc w związku, którego regulaminy i zasady bardziej go przekonują .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]o to chodzi, że pies będący własnościa osoby majacej hodowlę w federacji, pokazywany jest na wystawach federacyjnych i rozmnazany jest w federacji, w ZK ma innego własciciela i jest pokazywany na wystawach ZK
czy jest w ZK rozmnazany nie wiem[/QUOTE]
Jeżeli tak jest to zgłoś to do ZK ,w nim regulamin zabrania takich praktyk.I własnie dlatego zabrania aby nie było przypadków rozmnażania w jednej i drugiej organizacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

w sumie to sprawa dyskusyjna, bo jesli dana np suka jest zarejestrowana jakim klubie na pania X , bo jest ona współwłaścicielką psa , nie należy do ZK , i suka ta jest tylko tam zarejestrowana aby korzystac ze zniżek w opłatach na wystawy , bo pani X np ma hodowle rasy nieuznawanej przez ZK, i dana suka to pies którego przy okazjio wystawia w klubie bo lubi i ma taką chęć i w sumie prawo , natomiast drugim właścicielem jest pani Y członek ZK , gdzie suka robi uprawnienia hodowlane i tu bedzie i tylko tu rozmnażana - to ja się pytam gdzie tu przestępstwo, skoro w regulaminie ZK pisze że członek nie może należec do 2 organizacji i pani Y nie należy, gdzie pisze że nie można rozmnażac psa poza ZK i nie jest rozmnażany, gdzie nic nie pisze że pies nie może byc pokazywany na wystawach innych organizacji, a jesli nie pisze , że nie może to prawo mówi że może. , więc właściwie nie wiem po co to czepianie sie i szukamie mózgu w d...
Każdy ma prawo do dysponowania swoim psem, pies ma prawo być własnością kilku osób, wazne aby pies był rozmnażany w jednej organizacji , a gdzie on jest pokazywany to już sprawa właścicieli, a wam hodowcom z ZK , to sie dziwie, bo w sumie w tamtych organizacjach obecnie są rzesze ludzi, jezdzą na wystawy w kraju i zagranicą , do nich na wystawy przyjezdżają też wystawcy zagraniczni czyli jeśli jakiś pies z hodowli ZK tryumfuje na tych wystawach to tylko reklama tej hodowli w kraju i na świecie, powinien byc dumny że pies wygrywa i jest w rękach osoby pasjonata, wystawcy , no ale ja chyba jestem sprawny inaczej skoro tak myślę. :cool3:
Poza tym to jak naprawde zależy wam na jakości zwierzat w waszej rasie to może wezcie sie za porzadki na swoim podwórku i np. postulujcie o ujednolicenie wymogów hodowlanych w strukturach FCI , bo chce się płakać jak sie analizuje wymogi hodowlane w Norwegii, Irlandii, nawet Anglii czy innych kajach . Tu macie pole do popisu ! a nie kopiecie rodaków którzy poziom trzymają .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...