Jump to content
Dogomania

Norweski Elghund szary/Norsk Elghund Gra/Norwegian Elkhound/Norweski Pies Na Losie


Barbelka

Recommended Posts

Zainteresowani ta rasa, prosze zobaczcie tu.

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=21601[/URL]

Ten mily psina znalazl sie w schronisku pod koniec 2005r.

Niewiedzieli co to za pies.

Ja jestem hodowca tej rasy w Wielkiej Britani, i to napewno jest Elghund.

Byly nie liczne osobniki tej rasy w Polsce, przewaznie w rekach mysliwych.

Byl przed piecioma latami jeden hodowca pan Teodor Cholaszczynski ktory mial prez okolo poprzednie 10 lat kilka miotow i sukcesow na wystawach z jego psami 'Z Losiowego Boru'. Pisal artykuly o nich w psich miesiecznikach.

Ten pan zmarl pare lat temu.

Byc moze ze ten piesek jest z jego ostanich miotow.

Dobrze by bylo gdyby znalasl sie w rekach ludzi ktorzy rozumieja mysliwe szpice.

To sa bardzo przyjacielskie psy, pomimo instynktu mysliwskiego, i w Angli i USA sa trzymane tylko jako psy przyjacielskie.

Sa ruchliwe, ale niemaja potrzeby ciaglego ruchu tak jak psy zapregowe, i w mieszkaniu sa spokojne i lenniwe, ale moga byc szczekliwe jesli im sie na to pozwoli.

Godzinny spacer na smyczy, i gdzies bezbiecznie na wyhasanie sie luzem im starczy.

Link to comment
Share on other sites

Wiemy o tych pasach i znaoimi w Warsawie dzialaje aby znalesc dla nich miejsce.

Problem jest ze cale zycie zyly do tych czas w kojcu.

Jest mi bardzo przykro bo bylam w Polsce kiedy te szczeniaki byly male, i mialy miec zapewnione zycie jako mysliwskie psy. Ogladalam z hodowca warunki gdzie mialy mieszkac.

Nigdy nie pomyslalam ze zostana tak trzymane z minimalnym ludzkim kontaktem/seacerow itd.

Biedny Teodor pewnie sie w Grobie przewraca.

Dalismy znac jego synowi o nich i ma nadzieje ze znajdzie sie ktos co bedzie mial czas je z rehabilitowac.

Najlepiej by bylo zeby poszly w inne rece aby musialy zdobyc zaufanie i przywiazanie do ludzi.

Znajac ta rase i krewncyh tych psow to nie powinno to byc za trudne jesli gotow jest ktos im poswiecic czasu i warunkow z ogrodem aby proces sie stopniowo mogl zaczac.

Podobnie jest z psem w schronisku, po kilku miesiacacach w kojcu bardzij go intewresowalo wachac i siusiac niz poznac obcych ludzi co go przysli zobaczyc, a jednak to mily i towarzyski pies do swojej opiekunki w schronisku.

Szkoda ze najpierw nie zapoznali go z ludzmi, a potem mu dali pobiegac :( To by sie moze sprzedal zaciekawionym ludziom.

Ja mysle ze ten pies moze tez jest stej hodowli, albo z tego samego miotu albo tego 7 miesiecy predzej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[B]Basiu [/B]- wiesz może czy te psiaki z allegro maja już domy? Bo właśnie zgłosił się do mnie pan, któremu parę dni temu zmarła suczka elkhunda i szuka psa tej rasy. Mój Tito ma od miesiąca własny dom, ale te dwa psiaki mi się przypomniały (ale nie mam namiarów na właściciela...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...