Jump to content
Dogomania

Galeria Moich Psitulasów - Toro & Krosia Zapraszają.!


KT Arts

Recommended Posts

[quote name='magdabroy']A jakie studia zaczęłaś? [SIZE=1]Może pisałaś, ale w moim wieku skleroza, to rzecz normalna [/SIZE]:evil_lol:

[SIZE=2]To może niufek, to nie pies dla mnie [/SIZE]:hmmmm: Choć chyba to jego bronienie mniej mnie przeraża, niż ilość żarcia jaką taki pies zjada w ciągu doby :roll:[/QUOTE]
zaczęłam fizjoterapie zaocznie :)
niuf niewiele różni się od ON, może jedynie tym że zanim coś zrobi to myśli, nie da się ich uczyć jak owczarki :) niuf musi sobie wszystko przemyśleć czy mu się opłaca itd :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='magdabroy']Tylko z drugiej strony, szkoda by mi było, że taki pies będąc u mnie, nie miałby możliwości pracy, do jakiej jest stworzony :shake:[/QUOTE]
no coś ty, jak wybierze się z wami raz za czas nad wodę to mu w zupełności wystarczy ;) mój Toro pracuje przez moje dziwne ambicje :P tak to też byłby tylko kanapowcem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufciak']no coś ty, jak wybierze się z wami raz za czas nad wodę to mu w zupełności wystarczy ;) mój Toro pracuje przez moje dziwne ambicje :P tak to też byłby tylko kanapowcem :)[/QUOTE]

To u mnie byłby podłogowcem, bo psy nie mają wstępu na kanapę :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']No to mnie zaskoczyłaś - pozytywnie rzecz jasna. Utrzymanie takiego byczka to chyba tylko i wyłącznie kwestia wyszkolenia. Bo widzę jak np lata za niufkiem ten pan u mnie na osiedlu - pies jest miły, ale jak podskoczy do zabawy to pan frunie czy chce czy nie :D[/QUOTE]
u nas nie zaobserwujesz takiego zachowania, Toro jest opanowany na tyle że ja mu raz powiem i on od razu się w jakis sposób ustosunkuje do mojego polecenia ;) dlatego przeważnie chodzi bez smyczy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufciak']u nas nie zaobserwujesz takiego zachowania, Toro jest opanowany na tyle że ja mu raz powiem i on od razu się w jakis sposób ustosunkuje do mojego polecenia ;) dlatego przeważnie chodzi bez smyczy :)[/QUOTE]
No to ukłony dla Ciebie ;)
A z tego co widzę to wy jakieś sporty wodne ratownicze uskuteczniacie? Można gdzieś o waszych wyczynach poczytać?
Świetna sprawa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']No to ukłony dla Ciebie ;)
A z tego co widzę to wy jakieś sporty wodne ratownicze uskuteczniacie? Można gdzieś o waszych wyczynach poczytać?
Świetna sprawa :)[/QUOTE]
Dziękuję ;) Tak, oboje jesteśmy ratownikami ;) Można o nas poczytać np. tutaj [URL]http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1968750,dabrowa-pogoria-iii-akcja-ratunkowa-pies-uratowal-tonacego,id,t.html[/URL] ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Znasz tę hodowlę: [B]Cygańskie Niedźwiadki FCI [/B]????[/QUOTE]
ahahahahahahhahahaa

[quote name='Niufciak']Dziękuję ;) Tak, oboje jesteśmy ratownikami ;) Można o nas poczytać np. tutaj [URL]http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1968750,dabrowa-pogoria-iii-akcja-ratunkowa-pies-uratowal-tonacego,id,t.html[/URL] ;)[/QUOTE]
jestę dumna z was :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nooo powód do dumy jest :) Ukłony dla was raz jeszcze.
Oglądałam jego galerie, no przepiękny jest! Budzi respekt :) Niesamowity niedźwiedz, sierść gęsta, lśniąca :loveu:Nie znam się na niufkach ale on jest chyba sporym samcem, nie? Tak mi się przynajmniej wydaje po zdjęciach z innymi niufkami że wszędzie króluje on :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Nooo powód do dumy jest :) Ukłony dla was raz jeszcze.
Oglądałam jego galerie, no przepiękny jest! Budzi respekt :) Niesamowity niedźwiedz, sierść gęsta, lśniąca :loveu:Nie znam się na niufkach ale on jest chyba sporym samcem, nie? Tak mi się przynajmniej wydaje po zdjęciach z innymi niufkami że wszędzie króluje on :)[/QUOTE]
Dziękuję, aż się zawstydziłam od tych zachwytów :oops: powiem Ci, że do pewnego czasu faktycznie, gdziekolwiek by się nie pokazał był największy, nawet na wystawach w stawce był najwyższy, w Sekcji też. Teraz już jego wielkość jest przeciętna. W sekcji mamy jedną suke jego wielkości i psa większego trochę od niego także jak dla mnie to Toro jest mały :eviltong: Jedyne co się chyba nigdy nie zmieni to wyższość jego temperamentu i charakteru nad innymi psami :) On się z każdym dogada :) Kiedyś na dyżurze śmialiśmy się bo przyszedł taki owczarek w kagańcu strasznie ujadał na Toro, a on nic, w końcu zdjęli mu kaganiec i ONek kłapał zębami tuż przed mordą Toro, a on tylko odsunął głowę ze znudzeniem i patrzył na tego psa z wyższością, mieliśmy ubaw po pachy :evil_lol:
[quote name='magdabroy']Śmieszy Cię nazwa czy coś innego??[/QUOTE]
też się zastanawiam :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']A jak jest z sukami co do wielkości psów, wizualnie suka jest dużo mniejsza? Bo według wzorca, to jakieś 10-15kg różnicy, ale ciekawi mnie jak to jest wizualnie ;)
A z jakiej hodowli jest Toro?[/QUOTE]
z sukami jest różnie, czasem suki sa na prawde malutkie w stosunku do psa a czasem są ich wielkości więc ciężko określić, z resztą z samcami jest tak samo, zdażają się małe samce.
zobacz, tutaj są 4 samce, niby siedzą a każdy jest innej wielkości
[IMG]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/944356_473390219403097_294723591_n.jpg[/IMG]

tutaj masz samca, 2 suki i znowu samce
[IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q73/s720x720/943178_477018765706909_1267587967_n.jpg[/IMG]

tu znowu 3 samce
[IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/580696_374910065947029_1888414757_n.jpg[/IMG]

tu po lewej jest suka
[IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/285746_485242834853069_1595877461_n.jpg[/IMG]

a tutaj są od lewej 2 samce i 2 suki
[IMG]http://www.nigro.pl/images/phocagallery/AKTUALNOSCI/2011.01.13-16_Zakopane_Sekcja_Psow_z_TOPR/thumbs/phoca_thumb_l_93-Zakopane-TOPR--2011.JPG[/IMG]

także widzisz, nie ma reguły ;)


Toro jest z hodowli Randia Polonia FCI [URL]http://randia-polonia.pl.tl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

a tutaj jest jeszcze Toro ze swoją półsiostrą Zelą :loveu: była u nas na ferie kiedyś na 2 tyg. :loveu:
[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/311314_256389674407482_1234204190_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/300566_256389514407498_469943796_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

i na każdym wiadomo który to on :loveu:
No nie napatrzę się ;) Zawsze mi się wydawało że nie potrafię rozróżnić psów w rasie bo są takie same, a tu niespodzianka ;)

A powiedz mi - czy w niufkach też jest tendencja do takiego powiększania ich? Bo zauważyłam ostatnio że w praktycznie każdej rasie już nawet nie patrzy się na wygląd i cechy rasy, a na masę i wielkość. Jak jeszcze niufkowi potęga pasuje tak są rasy które już są przesadnuie produkowane w masę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']i na każdym wiadomo który to on :loveu:
No nie napatrzę się ;) Zawsze mi się wydawało że nie potrafię rozróżnić psów w rasie bo są takie same, a tu niespodzianka ;)

A powiedz mi - czy w niufkach też jest tendencja do takiego powiększania ich? Bo zauważyłam ostatnio że w praktycznie każdej rasie już nawet nie patrzy się na wygląd i cechy rasy, a na masę i wielkość. Jak jeszcze niufkowi potęga pasuje tak są rasy które już są przesadnuie produkowane w masę.[/QUOTE]
W niufach jest taka tendencja, mało tego coraz bardziej ich mordy przypominają mordy mastifów a tak nie powinno być.. mój Toro jest typem amerykańskim, ale ma normalną morde, bez zmarszczek tak jak to mają niektóre niufy.. poza tym u niufów jest też tendencja to tego, że mają być grube i puszyste.. wszyscy zapominają że to po pierwsze ciężki pies a po drugie rasa pracująca która nie może być tłusta jak beka.. mówią że mój Toro jest chudy.. ale zapominają o tym że on chodzi na około 5 km spacery na których biega, a po drugie trenuje, a nie żre i śpi na zmiane z przerwą na siku.. Toro ma wcięcie a nie jest prosty jak decha. Jakby go ogolić to można podziwiać mięśnie ;) ponadto jest mocno zbudowany, bo ciężką kością to on grzeszy ;) a na wystawach te psy są napuszone i grube ;/ (nie wszystkie, ale w większości) i wszystko jest tuszowane kudłami.. dlateo Toro nie jest wystawiany, choć brakuje mu jednej wystawy do championa polski.. po prostu nie mamy szans z beczkami a klasy użytkowej nie ma..
[quote name='magdabroy']Kurcze, rzeczywiście wizualnie nie ma różnicy :roll:

Jeśli kiedykolwiek będę miała niufka, to na pewno sukę, dlatego chciałam wiedzieć jak u nich z wielkością ;)[/QUOTE]
Toro miał być suką :P, i to czarno-białą :P hahah

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam, wku#wiłam się dzisiaj na potęgę ! Poszlam z Torim na relaksujący spacerek do lasu nad rzekę. Spoko, wykąpał się troszkę, poćwiczyliśmy jakieś pierdoły, ja pohuśtałam się na smyczy na drzewie i idziemy sobie dalej. Już wracamy do domu, nagle Toro wylatuje z krzaków z ludzkim gównem pod lewym uchem. Wpadłam w taki szał że nie da się tego opisać. Jakim trzeba być gnojem żeby nasrać w lesie przy ścieżce i nawet nie potrafić zakopać własnego gówna! Czy to takie trudne? Ja rozumiem że potrzeba nachodzi niespodziewanie czasem, ale no kuźwa nikt nie jest sam na świecie noooo, las jest dla wszystkich !!!!!! Takim oto sposobem Toro mial dzisiaj kąpiel i wkur#iłam się ponownie bo nie mogę go dosuszyć ! On ma już za gęstą sierść na kąpiele.. co innego w rzece, bo mu taka woda do skóry nawet nie dochodzi, polata troche i jest suchy.. a namaczać go z węża to godzina roboty.. ;/
Jakbym dopadła tego gnoja to bym mu na wycieraczke nasrała!

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam że kiedyś na jakieś wystawie doczepił się do mnie niufek i babka mi dała smycz i kazała go ustawić żeby sobie zrobić jego fotę jak stoi :D Nie wiedziałąm jak się do bydlaka zabrać :D A potem jak poszedł na ring to obserwowałam go i też wcale nie był przy innych psach duży.
Kurcze, ciekawe czy jest jakaś rasa w której stawiają na zgrabność, co z tymi ludźmi że potrzebują coraz tęższych psów aż do przesady...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...