Jump to content
Dogomania

Czas na chipy w ZKwP


semi-dolce

Recommended Posts

Powstała inicjatywa by wprowadzić zmiany w sposobie znakowania psów hodowców zrzeszonych w ZKwP tak, by dac hodowcom możliwość wyboru czy chcą swoje szczenieta tatuowac jak dotychczas czy tez zachipować. Chodzi o to, by chipy były traktowane na równi z tatuażami. W tym celu została napisana petycja do Zarządu Głównego ZKwP. Petycja znajduje się [URL="http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4788"]tutaj[/URL]. Zapraszam do zapoznania się z jej treścia i podpisywania. Im więcej podpisów zbierzemy, tym wieksza sznasa, że uda sie cos zmienić.

Link to comment
Share on other sites

bardzo fajna inicjatywa, szczegolnie ze czip jest coraz bardziej przydatny (np. wyjazd z psem do uk, albo baza danych czipowych w razie zagubienia psa); ponadto o ile dobrze pamietam wg. prawa unijnego we wszystkich krajach unii do konca 2011 albo 2012 (nie mam pod reka aktu i nie mam jak sprawdzic) czipowanie psow (nie tylko rasowych) bedzie koniecznoscia.

Link to comment
Share on other sites

Ja zakupiłam szczeniaka w Irlandii tutaj własnie sie chipuje, rasowe psy nie maja tatuażu... przynajmniej kazda klinika i schronisko sa wyposarzone w czytniki i wrazie zguby pies sie odnajdzie :) tylko ze na rejestracje czekałam 2,5 miesiąca... ale to raczej wina firmy ktora rejestrowała mi psa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...