Jump to content
Dogomania

Wnętrostwo!!


aeniolek

Recommended Posts

[quote name='Toller-Fox']Trzeba było poczekać- wtedy byłoby wiadomo na 100 %. Gdyby zeszło - to super, gdyby nie - to kastracja. Wybór bardzo prosty. A tak to naprawdę chcę wierzyć, że chodzi tylko o wystawy, a nie także o rozmnażanie. I że poproszeni o krycie, odmówicie, mówiąc że psu sztucznie sprowadziliście jajko.[/quote]
chcemy go wystwiać, niemamy zamiaru ukrywać że ma sztucznie sprowadzane jajeczko. mimo że wiedzieliśmy o zagrożeniach to jednak postanowiliśmy sprowadzić operacyjnie taka była nasza decyzja, może kiedyśpożałujemy jednak to nasza decyzja i tak już zostanie więc temat skończony.
a malec ma się świetnie rozrabia więcej niż przed operacją.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Flaire']Jeśli hodowca już przeszłości miał wnętry z tego skojarzenia, albo choćby po tej samej matce lub ojcu, to wie, że jest spora szansa, że i ten pies będzie wnętrem. Lepiej opłaca się doradzić naiwnemu właścicielowi wczesne sprowadzenie jądra - to hodowcę nic nie kosztuje - niż czekać, aż jądro nie zejdzie i wtedy być może dostać żądanie zwortu części pieniędzy za szczeniaka... :niewiem:[/quote]
to były jeje pierwsze szczeniaki sama ma kaca moralnego z tego powodu, że oddała go wcześnie. pochodzi on z bardzo dobrej hodowli w której niewystąpiły wnętry (chyba nie bynajmniej ona nic o tym niewie )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alcazar'] pochodzi on z bardzo dobrej hodowli w której niewystąpiły wnętry [/QUOTE]
Nie wystąpiły czy nie miały szansy wystąpić? :p
Właśnie takie podejście to woda na młyn hodowców ukrywających problem wnętrostwa i lekceważących zdrowie "swoich" szczeniąt :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alcazar']to były jeje pierwsze szczeniaki sama ma kaca moralnego z tego powodu, że oddała go wcześnie. pochodzi on z bardzo dobrej hodowli w której niewystąpiły wnętry (chyba nie bynajmniej ona nic o tym niewie )[/quote]
Przepraszam - nie rozumiem, ma kaca moralnego z jakiego powodu? Że jak wcześnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alcazar']to były jeje pierwsze szczeniaki sama ma kaca moralnego z tego powodu, że oddała go wcześnie. pochodzi on z bardzo dobrej hodowli w której niewystąpiły wnętry (chyba nie bynajmniej ona nic o tym niewie )[/quote]To ja już nic nie rozumiem - na jakiej podstawie ta hodowla jest "bardzo dobra" jeśli to są jej pierwsze szczeniaki? Tym bardziej powinno im zależeć na tym, żeby wiedzieć, czy zaczynają od wnętra. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']To ja już nic nie rozumiem - na jakiej podstawie ta hodowla jest "bardzo dobra" jeśli to są jej pierwsze szczeniaki? Tym bardziej [B]powinno im zależeć na tym, żeby wiedzieć, czy zaczynają od wnętra.[/B] :roll:[/quote]
No właśnie.

Link to comment
Share on other sites

wzileiśmy go gdy miał ok 6 tygodni, był jeszcze jeden piesek ale niewiadomo czy jest wnetrem bo tamci sie nieodezwali. zdecydowaliśmy ze sprowadzimy wet powiedział ze pozzniej bedzie juz za pozno, a ja bardzo chcialam z nim jezdzic na wystway, w zwiazku wszyscy byli nim zachwyceni i uznali ze jest najladniejszy z calego miotu. kazdy uczy sie na bledach, inni hodowcy po oddaniu pieskow juz sie nimi nieinteresujea z nia jest odwrotnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']To ja już nic nie rozumiem - na jakiej podstawie ta hodowla jest "bardzo dobra" jeśli to są jej pierwsze szczeniaki? Tym bardziej powinno im zależeć na tym, żeby wiedzieć, czy zaczynają od wnętra. :roll:[/quote]

Chyba chodzilo, ze to pierwsze szczeniaki tej suki, przynajmnije ja tak to zrozumialam.

Alcazar, czyli jednak dobrze pisalam, dla ambicji wystawowych ryzykujesz zdrowie swojego psa. Gratuluje decyzji :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alcazar']wzileiśmy go gdy miał ok 6 tygodni, był jeszcze jeden piesek ale niewiadomo czy jest wnetrem bo tamci sie nieodezwali. zdecydowaliśmy ze sprowadzimy wet powiedział ze [B]pozzniej bedzie juz za pozno,[/B] a ja bardzo chcialam z nim jezdzic na wystway, w zwiazku wszyscy byli nim zachwyceni i uznali ze jest najladniejszy z calego miotu. kazdy uczy sie na bledach, inni hodowcy po oddaniu pieskow juz sie nimi nieinteresujea z nia jest odwrotnie[/quote]

Do 6 miesiąca może zejść jądro. Jak nie - znaczy że wnętr. Więc naprawdę się pośpieszyliście. Sens samego jeżdzenia i wygrywania BEZ rozmnażania psa, dla mnie osobiście jest dziwny - w koncu wystawy, służą ocenie hodowlanej psów które mają być przeznaczone do późniejszego rozrodu. Oczywiście, można jeździć, ale to ma taki sam sens, jak jeżdzenie z wykastrowanym psem/wysterylizowaną suką. Poza tym nawet jeśli psiak jest taki piękny jak piszesz, to bywają sędziowie którzy sami są wetami, albo się znają - i bywa że wyczuwają blizny, w wtedy - wieeelki obciach i dyskwalifikacja.

Zachowanie hodowcy skomentuję tylko raz - [B]prawdziwy , chcący dobra rasy [/B]hodowca, doradziłby Ci szybką kastrację. Bo nie wygląda na to, że zależy mu na tym psiaku samym w sobie, a raczej na tym żeby pies z jego/jej przydomkiem był pokazywany na wystawach.

Link to comment
Share on other sites

no tak pewno ze mozna ale jeszcze niezagoila mu sie jedna rana a ty mi doradzasz krojenie po raz drugi
[SIZE=4][COLOR=black]to ja tu czekam na jakieś rady i wsparcie a wy poprostu umiecie tylko krytykować[/COLOR][/SIZE]
dziwne dlaczego inni już niepiszą co mieli podobny problem i tez chcieli poddac operacji swoje psiaki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alcazar']no tak pewno ze mozna ale jeszcze niezagoila mu sie jedna rana a ty mi doradzasz krojenie po raz drugi
[SIZE=4][COLOR=black]to ja tu czekam na jakieś rady i wsparcie a wy poprostu umiecie tylko krytykować[/COLOR][/SIZE]
dziwne dlaczego inni już niepiszą co mieli podobny problem i tez chcieli poddac operacji swoje psiaki[/quote]
Alcazar "inni którzy mieli podobny problem" piszą.Ja miałam taki problem,marzyłam o wystawach,no ale stało sie, jąderka nie ma.Konsultowałam mojego psiaka z 3 wetami,miał robione i powtarzane usg i zdecydowałam się na kastracje z uwagi na dobro mojego psiaka.Lekarze weterynarii sa róznie ,nam tez proponowano załatwienie sprawy w taki sposób aby axel mógł uczestniczyc w wystawach,ale nie było to dla niego bezpieczne więc zrezygnowalam z wystaw.Jedynym kryterium wyboru sposobu leczenia axela bylo jego zdrowie;).Przemyśl może jeszcze raz swoją decyzje,skonsultuj pieska u innego weta...

Link to comment
Share on other sites

Ja pisałam ,ze miałam identyczna sytuacje!!!!Wet namowił mnie na sprowadzanie jądra ,nie wspominajac nic o ryzyku i co?????Miało byc tak super ,a jajko zrakowaciało.....Dodam ,ze psiak miał 6 miesiecy jak był ciety :angryy: ...Przez jakis czas było ok ,az jąderko zaczeło rosnąc ......i jak juz napisałam moja ,moja i tylko moja wina i głupota ,ze go naraziłam.....
I pisząc do Was nie atakuje ,tylko chce zebyscie nie powtorzyli mojego błedu.....U nas tez miało byc super dobrze i co?.......G...było a nie dobrze,jakby nie wczesna diagnoza poszły by przerzuty i ....wole nie konczyc.....

Link to comment
Share on other sites

Alcazar - Weterynarza bardziej interesował własny zysk a nie dobro psa. Gdyby był uczciwy, to:
1. kazałby poczekac zeby sprawdzic czy jadro samo nie zejdzie. Ale gdyby zeszło,to nie zarobiłby na operacji
2. Gdyby nie zeszło to zaproponowałby kastracje dla zdrowia psa. Ale wtedy nie zarobiłby na operacji

Wykalkulował sobie,ze najpierw zarobi na operacji, potem jak sie zaczna kłopoty, to zarobi na kastracji i w razie choroby na leczeniu psa.
ja bym do takiego weterynarza wiecej nie poszła.

Link to comment
Share on other sites

Za wczesnie na jaka diagnoze? Rak moze pojawic sie w kazdym wieku. Nie mowie, ze masz go teraz wykastrowac, mozesz spokojnie poczekac kilka miesiecy. Ale przemysl to dokladnie, kastracja bedzie najleprzym rozwiazaniem dla Twojego psa.

Link to comment
Share on other sites

[B]Alcazar[/B] - my już po zabiegu - wnętr -został wykastrowany prawie tydzień temu-- gdy go brałam z hodowli też myślałam o wytawach --
ale jądro uciekło--
mój wet kazał czekać... czekaliśmy - nic nie miałam robić - ani hormonów ani ściągania - broń boosze - czekaliśmy gdzieś około 12 miesiąca - Vigo oficjalnie - obwołany został wnętrem a ja straciłam złudzenia - ale przynajmniej wiedziałam że Vigo to wnętr .... , potem tylko decyzja o operacji- nie było łatwe, ale nasłuchałam się, naczytałam się opinii i powiem Ci że też wczesniej niewiele na ten temat wiedziałam, no dowiedziałm się że jajeczko to schowane
ma wiekszą szanse 13 razy aby nowotworzyć często z przerzutami, drugie to które zdrowe też nie jest w lepszej sytuacji -jest też większa szansa u wnętrów na skręcenie nasieniowodów u przepuklina i inne przypadłości
problemy z prąciem problemy z napletkiem wymieniać..jeszcze:cool3:
Muszę Ci powiedzieć -- że teraz kamień spadł mi z serca i to z wielkim łomotem-- a jesli chodzi o samopoczucie to rekonwalescent - super przeszedł zabieg - szybciutko się wybudził a już po 3 dniach psocił i broił nawet z większą werwą niż przed zabiegiem...

Link to comment
Share on other sites

jedni kazali czekać inny że operować sami niewiuedzeliśmy co robić, o wnestrwie niewiedzeliśmy nic dopiero na necie i tu dowiedziałam się o tym, ale troche zapózno już poddaliśmy go operacji. na drugi dzień już psocił, teraz w czwartek jedziemy na ściągnięcie szwów które mu wogóle nie przeszkadzają bo strasznie mocno psoci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...