Jump to content
Dogomania

bolące uszy


Lajla

Recommended Posts

Hej,
chcialabym sie Was poradzić co powinnam robić w przypadku mojej Tiny (avatarek). Tina jest prawdopodobnie mieszańcem beagla i spaniela. Kilka lat temu wpadła pod samochód. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało, bo przeturlała się między kołami (długa historia i wypadek podczas mojej nieobecności :( ). Miała guzy wokół uszu i na główce. Od razu trafiła do weterynarza itp. Guzy zniknęły, słyszy bez zarzutów, w zasadzie wszystko się wchłonęło i przyschło "jak na psie" ale nie do końca... Bo od tamtej pory mała piszczy gdy ktoś ją dotyka przy nasadzie ucha. O dziwo gdy ja ja dotykam nie piszczy wiec ciezko mi konkretnie stwierdzić w którym miejscu. Zauważyłam, że ból się nasila po myciu uszu, zwykle przez 3-4 dni po pielęgnacji uszu, Tina piszczy gdy dotknie się nawet delikatnie ucho, później wszystko wraca do normy. Mam Tinę 12 lat i od 12 lat jej myję uszy i nigdy tak nie było, problem zaczął występować po wypadku. Wypadek był ok. 3 lata temu, więc zastanawiam się czy to przejdzie czy nie. Byłam u kilku weterynarzy i wszyscy mówili, że ucho było uderzone i po myciu moze trochę boleć (to tak jakby ktoś wyginał połąmaną niegdyś nogę). Chciałabym się Was poradzić co Wy na ten temat sądzicie. W skrócie: uszy ogólnie nie bolą, bolą gdy się je "pociagnie" przy nasadzie lub zaraz po myciu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
pzdr.
Lajla

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Jedyne co tak naprawdę mogę ci poradzić to ,że warto zmienić weterynarza . Może bardziej kompetentny byłby w stanie coś ci poradzić. No i warto sprawić, by zabiegi pielegnacyjne uczu były bardziej przyjemne. Na krakvet.pl jest taki spray, który łatwo się aplikuje. Jak będę miała czas to napisze nazwe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Czy może mi ktoś doradzić jak bezpiecznie przeczyścić uszy pieskowi? oczywiście chodzę do weterynarza który przepisał mi krople, ale nie za bardzo są one skuteczne pies ciągle się drapie po tym uchu i śmiesznie macha głową:) ale tez wieczorami z bólu piszczy, a z ucha wydziela się taka gęsta maź

Link to comment
Share on other sites

Najpierw należy pobrać wymaz z chorego ucha, zbadać co tam faktycznie się znajduje, zrobić antybiogram i dopiero wtedy zastosować odpowiedni specyfik. Każdy weterynarz powinien o tym wiedzieć, jeśli nie stosuje takiej procedury, to trudno mi to jednoznacznie skomentować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...