Jump to content
Dogomania

Uwaga hodowcy i wszyscy sprzedjący szczenięta !!!!


yolencia

Recommended Posts

Moi drodzy, mało uczestniczę na forum, ale spotkała mnie historia o której musiscie wiedzieć !!!
Otóż napisała do mnie kobieta z USA, że chce kupić szczeniaka labradora z serwisu kupsprzedaj pl- poprostu odpisała na ogłoszenie (ale może to być z każdego innego serwisu ogłoszeniowego) Oto jego treść:

Lisa napisał/a:
Hello. I am Lisa Burnett, from California. I Will like to know the condition of the Pet and i will be paying you through PayPal or Bank Transfer... And i will take care of all Shipment Preparations for the Pet to my home in : Name : Lisa Burnett Address : 6390 Parkcreek Cir, City : Citrus Heights State : California Zip-Code : 95621 Country : United State Email me with more information about the Pet on this Auction Site .And also get back to me with the actual price you are willing to sell the pet. Thanks Get to mail me back soon at [email][email protected][/email] . Lisa Burnett

UWAGA TO SPAMERKA WYŁUDZAJĄCA DANE !!!!

Link to comment
Share on other sites

Bo nigdy na wysłany numer konta nie dostałam pieniędzy. Na rosyjskim forum piszą (pojawiło się dzisiaj o 11.00 ichniejszego czasu), że wysyłają zapytania z serwisów ogłoszeniowych. Pytają o koty i psy. Niestety nie jestem jedyna. Podejrzewam że w Polsce też kilka osób się już nastawiło na sprzedaż szczeniaka do USA. Ja wiem napewno o jednej oprócz mnie. To samo nazwisko i adres. Dzwine było tylko dla mnie że nie odpowiadali na postawowe pytania np jakie warunki będzie miał pies, czy mieli psa już wcześniej i co najdziwniejsze jakiej maść psa chcą kupić. Tak jak każdy myślący człowiek sprawdziłam adres mailowy w internecie, ale niczego nie mogłam znaleść. Dopiero dzisiaj znalazłam.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dostałam takiego maila, a ogłoszenie jest na kundelka ze schroniska. I z ciekawości wpisałam w google i trafiłam tu. Google to potęga, jak mawia moje dziecko:)
Dla mnie to raczej było zabawne, nawet gdyby ktoś serio chciał zaadoptować kundla ze schroniska to... no dajcie spokój:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

T może dalszy ciąg hiostorii jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości że może jest tym szcześliwcem co sprzeda psa za granicę;
Pociągnęlam sprawę dalej, choć już wiedziałam, że nic z tego nie będzie.
Otórz "Lisa burnett" czyli zorganizowana grupa ludzi pragnąca wyłudzić nie tylko dane ale i pieniądze napisała do mnie że jest gotowa przesłać mi rzeczone pieniądze za szczeniaka plus jakaś prowizja dla pośrednika gdyż miała problem z wymianą dolarów na euro za pomocą banku. zgodziłam się na tansfer pieniędzy. Następnego dnia otrzymałam "orginalny" transfer pieniędzy ze Scotia Bank, powiększony o prowizję pośrednika. I zaraz potem kolejny list od "Lisy Burnett" że przesłała mi pieniądze za pomocą banku i że mogę to sprawdzić na swoim mailu. Oczywiście ten "orginalny" tranfer miałam odebrać w Western Union" ttylko najpierw zapłacić prowizję pośrednika w kwocie 380 euro (Mr. Isaac Michael z Lagos w Nigerii). "Pani" napisała że jak tylko wpłacę te pieniądze i przekaże do Western Union dowód wpłaty to pieniądze wpłyną a moje konto. Myślę sobie "dobrze, bawimy się dalej" i odpisałam że byłam w Western Union i że nie znają żadnego Pana Isaaca Michaela i że muszę mieć więcej danych. Szybciutko dostałam odpowiedź, że nie potrzebne są dodatkowe dane tylko mam podać nazwisko i nazwę firmy [B][SIZE=2][COLOR=#666666](COURIER EXPRESS EXCHANGE) i pieniądze napewno dotrą do wymienionej osoby tylko na adres mailowy mam przesłać dowód wpłaty. Historia zakończyłą się zgłoszeniem przeze mnie sprawy do Interpolu, gdzie tych cwaniaków doskonale znają.[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy, widzę że sytuacja się rozwija i "lisa Burnett" liczy na to że nie wszyscy przeczytali moją informację w jej sprawe. W ciągu ostanich dwoch dni otrzymałam 4 maile z pytaniem o tą panią plus to co znajomi hodowcy mi wysłali.
LUDZIE NIE LICZCIE NA CUD !! ŻE WAM SIĘ UDA !! JEŚLI KTOŚ JEST NAPRAWDĘ ZAINTERESOWANY ZAKUPEM SZCZENIAKA PRZEDE WSZYSTKIM OPOWIE COŚ O SOBIE, ZAPYTA O DYSPLAZJĘ, O JEDZENIE, O IMIĘ PSA, POPROSTU O WSZYSTKO CO JEST ZWIĄZANE Z ZAKUPEM MALUCHA. I NAPEWNO ODPOWIE NA WASZE PYTANIA DOTYCZĄCE WARUNKÓW JAKIE POSIADA DLA NOWEGO PSA.
Nie dajcie się zwariować.
Jeśli ktoś ma życzenie wyślę całą korespondencja z tą 'pania" włącznie z "orginalnym" transferem pieniędzy.
I jeszcze jedna sprawa, ponieważ widzę że Szanowny Moderator zrobił porządek na tym wątku. E-maile z zapytaniem o szczeniaka przychodzą z yahoo i kilku innych zachodnich. Niestety dla nie wprawnego oka mogą być nie do odróznienia od takich prawdziwych. Mogą się też pojawić inne adresy. Oni są naprawdę bardzo sprytni, ale zawsze kończy się tym samym: DOSTANIESZ SWOJE PIENIĄDZE JAK NAM ZAPŁACISZ. Jeśli ktoś doszedł już do tego etapu korespondencji, [COLOR=black][B]to jeśli ma ochotę stracić[/B][/COLOR] niech wpłaca na konto człowieka z Nigerii pieniądze, ale [B]niech nie liczy że swoje pieniądze dostanie. [/B]
Myślę że najlepiej byłoby aby ci co dostali takie maile zgłaszali się na forum, wtedy będzie wiadomo że nie chodzi tylko o labradory, ale także o inne rasy. Bo moim zdaniem jeśli ktoś chce kupić labradora to nie zmienia nagle zdania i nie chce kupić jamnika, bolończyka czy wyżła. Dla mnie samo to wygląda nie poważnie.

Link to comment
Share on other sites

Ja również dostałam maila 14.01.2010, ani przez chwilę nie miałam wątpliwości, że to wstrętny spam:

[FONT=Verdana][SIZE=2]Lisa napisał/a:
Hello. I am Lisa Burnett, from California. I Will like to know the condition of the Pet and i will be paying you through PayPal or Bank Transfer... And i will take care of all Shipment Preparations for the pet to my home in : Name : Lisa Burnett Address : 6390 Parkcreek Cir, City : Citrus Heights State : California Zip-Code : 95621 Country : United State Email me with more information about the pet on this Auction Site .And also get back to me with the actual price you are willing to sell the pet. Thanks Get to mail me back soon at my [email][email protected][/email] . Lisa Burnett [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Tytuł ogłoszenia: [URL="http://www.kupsprzedaj.pl/showAdvert3778442.html"]BLONDI-roczna i kochana sunia-BEZDOMNA od ZAWSZE-ma 10dni-potem ULICA[/URL][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]ID ogłoszenia: 3778442[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Kontakt do nadawcy: [email][email protected][/email][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A ja dostałam mail od doktor panny Marysi Piotrkosyn ;) Z serwisu kupsprzedaj.pl

[quote]Dr Mary napisał/a:
Hello. I am Dr Mrs Mary Peterson, from London. I Will like to know the condition of the Pet and i will be paying you through PayPal or Bank Transfer... And i will take care of all Shipment Preparations for the pet to my home in : Name : Mrs Mary Peterson Address:16 St Martin's Le Grand City: London, Uk Zip-code: EC1A 4EN, UK. Email me with more information about the pet on this Auction Site .And also get back to me with the actual price you are willing to sell the pet. Thanks Get to mail me back soon at my [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Dr Mary[/quote]Dwa razy w sprawie labków i szczeniorów - kundelków, raz w sprawie ONka. Uznałam to za głupi spam i chciałam po prostu olać, ale w końcu napisałam do dziewczyn, których psy ogłaszałam. Jedna z nich poprosiła znajomą z Londynu o sprawdzenie tego domu - takiego adresu nie ma. I, jak widzę, to jakaś grubsza sprawa?

Link to comment
Share on other sites

Dostałam podobny mail z masą błędów. O co tu chodzi? Ktoś pisze inaczej niz wcześnij, również łamanym angielskim, że ja jestem cacy, bo mam dobre serduszko i że psiaki można przenieść TAM, będą miały lepiej. nie wiem co to za TAM. Mam czekać na następny mail albo odpisać...To sekta jakaś?
Chrtistin Tina. mail [email][email protected][/email]

I chciałam dodać że moje ogłoszenia dotyczą tylko adopcji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnest']Dostałam podobny mail z masą błędów. O co tu chodzi? Ktoś pisze inaczej niz wcześnij, również łamanym angielskim, że ja jestem cacy, bo mam dobre serduszko i że psiaki można przenieść TAM, będą miały lepiej. nie wiem co to za TAM. Mam czekać na następny mail albo odpisać...To sekta jakaś?
Chrtistin Tina. mail [email][email protected][/email]

I chciałam dodać że moje ogłoszenia dotyczą tylko adopcji[/QUOTE]
Nie odpisuj, to wyłudzacze kasy.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red][B]Cześć wam musicie wiedzieć że nie tylko na tej stronie polują ja jestem na kupsprzedaj i tam mnie też wypatrzyli sobie właśnie [/B][/COLOR][COLOR=Navy][B]Lisa Burnett[/B][/COLOR] [B][COLOR=Red]te same dane i wszystko tak samo ale to jest nie tylko w Polsce Czechy, Słowacja, Ukraina,Rosja.takich to trzeba załatwić bezkarnie grasują i próbują naciągnąć i najlepsze że nikt się tym nie zajmie takimi oszustami [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wystarczy w takiej sytuacji zacząć wpisywać fragmenty e-maila w Google. Jeżeli to automat to taki sam tekst znajdzie się w innych tematach na innych forach..
Tutaj identyczny tekst dotyczący pojazdów...
[url]http://www.scam.com/showthread.php?t=124642[/url]

[I]"Hello, I am Edgar, and i Will like to know the condition of the Vehicle and i will be paying you through PayPal.. And i will take care of all Shipment Preparations for the Vehicle to my home in : Name : Edgar Bryan Address : 6063 Kensington Ln, City : Alabaster State : Alabama Zip-Code : 35007 Country : United States Email me with more information about the Vehicle on ebay .And also get back to me with the actual price you are willing to sell the item. Thanks Get to mail me back soon. (...)"[/I]

I tutaj ...

[url]http://boardreader.com/fp/scams_free_message_board_10809/Used_Car_Scams_564961.html[/url]

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hmm... wyłudzenie danych mam nadzieję,że tylko! Znam takie e-maile... Mimo, że miałam wiele pytań o szczenięta zza granicy to oszuści od razu się wyróżniają. Chcą chętnie płacić nawet więcej niż trzeba, ich angielski jest kiepski chociaż niby pochodzą z krajów anglo-języcznych, w pierwszym lub drugim e-mailu piszą wszystkie dane (numery konta itp), nie pytają się o formalności związane z transportem psa np. w GB kwarantanna itp.
TO ZJAWISKO NIESTETY CORAZ BARDZIEJ POPULARNE!

Popularne są też ogłoszenia typu: "Szczenięta pug do adopcjia" zaśmiecające portale ogłoszeniowe :-/ lub nawet wysyłane na e-mail. Ja kiedyś wkurzyłam się i odpisałam na taką wiadomość - "wiem że jesteś oszustem itp." co zostało całkowicie zignorowane i w odpowiedzi koleś dalej pisał że dziś w nocy wyśle szczeniaki tylko żeby je odebrać na lotnisku, musi mieć dane odbiorcy :-D Akurat o transporcie zwierząt wiem dużo i zdaje sobie sprawę, że niemożliwe jest wysłanie samego psa zwykłą linią pasażerską. Poza tym obecność psa w samolocie musi być zgłoszona tydzień lub miesiąc wcześniej!!!
Fatalnym zbiegiem okoliczności zapomniałam o automatycznej sygnaturze :-/ no i miał moje dane. Później przez kilka dni dzwonił na mój tel! Ja oczywiście nie odbierałam (chociaż ciekawa byłam jakby ze mną rozmawiał).

To jest przykre bo jak ja się pytam swoim łamanym angielskim o szczenięta z innych krajów to ktoś od razu może mnie uznać za spam... :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie wiem, czy mogę podać link, ale ten link jest właśnie dla kogoś, kto otrzyma taki dziwny e-mail o niby kupnie psa, lub wygraniu kilku milionów dolarów tudzież euro lub innej waluty lub samochodu.
Jest to forum, które zajmuje się oszustwami internetowymi, bo inaczej tego nie można nazwać.
Podam ten link, jeśli moderator uzna, że to "be", to niech wymaże, ale myślę, że to nie żadna reklama, ale pomoc w uchronieniu innych przed takimi właśnie oszustwami...
[URL]http://www.scam.com/[/URL]

Tutaj na tym forum są przedstawione chyba wszystkie oszustwa, jakie do tej pory się ukazały w internecie, no i nie jest ich 5, masakra, ktoś nie wtajemniczony może nieźle dać się zrobić w bambuko :-/

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś sprzedaje na allegro (głównie elektronika) to często może dostać maila typu "Nazywam się XXX, jestem z YYY, ale mieszkam w Nigerii".
Natomiast jeśli hodowca dokładnie sprawdza potencjalnych nabywców - nie da się nabrać ;)

Link to comment
Share on other sites

Oj, nie prawda z tym allegro, wystarczy że natrafią na Twoją stronę internetową lub jakiekolwiek inne ogłoszenie...
A jak ktoś ma jakieś obawy, to wystarczy takiego maila (adres @) wklepać właśnie w przeglądarkę i wtedy powinno wszystko wyskoczyć.
No, ale niestety także wśród ludzi rzeczywiście chcących kupić szczenię, znajdą się nieuczciwi, właśnie mam coś takiego teraz, część pieniędzy wysłała, dostała psa i reszty nie ma zamiaru wysłać, nawet żadnego zdjęcia psa nie raczyła mi wysłać od maja, nawet nie wiem, czy ten szczeniak żyje.......... :-/

Link to comment
Share on other sites

Ale czemu nieprawda z allegro? Że niby tam to nie występuje? Występuje zarówno tam, jak i na innych serwisach ;-) Za każdym razem, gdy wystawiałam jakąś komórkę etc. dostawałam tego typu wiadomości i od razu było to bardzo podejrzane. O psa jeszcze nie dostałam na szczęście, ale jeśli hodowca się zainteresuje, zada kilka pytań, a nie będzie liczył na łatwą kasę - to zobaczy, że coś jest nie tak i zacznie szukać, albo po prostu zignoruje.

Umowę sporządziłaś? Masz zapisz, że masz być informowana o rozwoju psa na bieżąco i w każdej chwili możesz wpaść i to sprawdzić? Ja pobierając zaliczkę za psa spisuję od razu umowę przedwstępną, gdzie potwierdzam ile dostałam i ile mam jeszcze dostać. No i zapis, że pies jest moją własnością, dopóki kupujący nie ureguluje CAŁEJ kwoty.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='diamantina']Oj, nie prawda z tym allegro, wystarczy że natrafią na Twoją stronę internetową lub jakiekolwiek inne ogłoszenie...
A jak ktoś ma jakieś obawy, to wystarczy takiego maila (adres @) wklepać właśnie w przeglądarkę i wtedy powinno wszystko wyskoczyć.
No, ale niestety także wśród ludzi rzeczywiście chcących kupić szczenię, znajdą się nieuczciwi, właśnie mam coś takiego teraz, część pieniędzy wysłała, dostała psa i reszty nie ma zamiaru wysłać, nawet żadnego zdjęcia psa nie raczyła mi wysłać od maja, nawet nie wiem, czy ten szczeniak żyje.......... :-/[/QUOTE]

Jezu straszne to :crazyeye: myślę że kasy już nie dostaniesz, chyba że masz umowę i możesz tą osobę pozwać do sądu. A szczeniaka wątpię czy zobaczysz, miałam dwa razy z typem takich ludzi do czynienia (nie chodziło o psa, tylko o przedmioty i pieniądze), to oczywiście ni pieniędzy ni "towaru" nie zobaczyłam. Bardzo Ci współczuję i trzymam kciuki za walkę o szczeniaka :-(

Może to bardzo naiwne pytanie, ale do czego właściwie tym oszustom są potrzebne nasze dane? Ja dostałam kilka razy maila że np. mój numer I.P. wylosowano w jakimś konkursie i wygrałam 100 000 $ i aby je odebrać muszę wpłacić 300$ itd... Usuwam zawsze takie rzeczy, bo w różowe słonie nie wierzę :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...