Jump to content
Dogomania

Psie sztuczki


Insomnia21

Recommended Posts

  • 1 month later...

Jestem dużą zwolenniczką uczenia psa różnych rzeczy/sztuczek/, bo przez taką naukę lepiej poznajemy psa. Czas takiej nauki to godziny spędzone z naszym psiakiem na dobrej zabawie-a chyba o to chodzi. Ja swojego psa nauczyłam kilku, i uczę dalej. Tak zresztą robiłam z moim poprzenim psem, do póżnej starości, bardzo chętnie się uczył. Obecny pies ma 2,5 roku. Domowym sposobem nauczyłam już/ albo dopiero/ : siad, waruj, zostań, podaj łapę, przynieś miskę, zdechł pies, nie bierze pokarmu z prawej ręki/tylko z lewej/, grania w piłkę poprzez turlanie jej-często pies ją sam zaczyna popychając nosem piłkę w naszym kierunku/bardzo to lubi/ ,na hasło "moje" nie ruszy nawet najlepszego smakołyka, budzi do szkoły moje dziecko. No i oczywiście ze względów wygody i bezpieczeństwa chodzenie przy nodze na smyczy i bez, oraz bezwarunkowe przychodzenie do nogi-tego już uczył treser, ja tylko ćwiczyłam. Ja i pies czerpiemy z takiej nauki dużo frajdy, są nagrody i pieszczoty-naprawdę fajna sprawa. W razie czego służę radą.

Link to comment
Share on other sites

Ja też bardzo lubie uczyć psiaka sztuczek,a ze wzgledu na energie i chęć pracy mój psiak ciagle się czegoś uczy lub poprostu ćwiczymy to co już umie. Narazie jest to siad,waruj,zostań,do mnie,do nogi,nie ruszaj,noga,łapa,daj głos,obrót,slalom między nogami,poproś,szukaj piłki,przynieś,zostaw,komendy z agility.

Link to comment
Share on other sites

Widzę,że zainteresowała cię sztuczka pt"zdechł pies". Ponieważ napisałam że, służę radą, już piszę jak się moj pies tego nauczył. Kiedy był w pozycji "waruj" kładłam mu smakołyk tak, żeby musiał zmienić pozycję na leżącą na boku. Delikatnie ręką sugerując że ma nie podnosić głowy, głaszcząc go. Kiedy leży już bez ruchu, dajesz nagrodę, powtarzając komendę żeby skojarzył słowa do pozycji którą przyjął. Ot, i cała sztuczka.:lol:

Link to comment
Share on other sites

sposob na "kladzenie lapki na oczy" jest taki ze przyklejasz psu kawalek np tasmy na kufie, ja nie probowalam bo moj pies ma owlosiona kufe i nic nie czuje:evil_lol: ale sprobuj tak, jesli chodzi o kladzenie smakolyku to mozesz nauczyc lapania w powietrzu jak spadnie z nosa:razz: ciezko sie to opisuje, ale mam nadzieje ze wiesz o co chodzi:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hakunia']Jestem dużą zwolenniczką uczenia psa różnych rzeczy/sztuczek/, bo przez taką naukę lepiej poznajemy psa. Czas takiej nauki to godziny spędzone z naszym psiakiem na dobrej zabawie-a chyba o to chodzi. Ja swojego psa nauczyłam kilku, i uczę dalej. Tak zresztą robiłam z moim poprzenim psem, do póżnej starości, bardzo chętnie się uczył. Obecny pies ma 2,5 roku. Domowym sposobem nauczyłam już/ albo dopiero/ : siad, waruj, zostań, podaj łapę, przynieś miskę, zdechł pies, nie bierze pokarmu z prawej ręki/tylko z lewej/, grania w piłkę poprzez turlanie jej-często pies ją sam zaczyna popychając nosem piłkę w naszym kierunku/bardzo to lubi/ ,na hasło "moje" nie ruszy nawet najlepszego smakołyka, budzi do szkoły moje dziecko. No i oczywiście ze względów wygody i bezpieczeństwa chodzenie przy nodze na smyczy i bez, oraz bezwarunkowe przychodzenie do nogi-tego już uczył treser, ja tylko ćwiczyłam. Ja i pies czerpiemy z takiej nauki dużo frajdy, są nagrody i pieszczoty-naprawdę fajna sprawa. W razie czego służę radą.[/QUOTE]
Ja bardzo bym prosila o jakies wskazowki ,zupelnie nie wiem od czego zaczac z moja 5miesieczna suczka.Osiagniecia Twojego psa imponujace !gratulacje.

Link to comment
Share on other sites

Jest mi bardzo miło, że zwróciłaś uwagę na mój post. Widzę , że masz sunie w takim wieku, że można już zacząć ćwiczyć cokolwiek. Zacznij od prostej komendy, którą pies szybko załapie np. siad ,ale pamiętaj że szczeniak szybko się nudzi ,więc nie męcz go na początek zbyt długo.
Poczytaj w książkach jak wykonywać komendy, i ucz swoją sunię. Napisz, jak postępy, ja chętnie pomogę, ale póki co zmogła mnie grypa/mam nadzieję ,że nie ptasia/:cool1: i muszę poleżeć. Nawet psa profilaktycznie karmię wit.C żeby się nie zaraził. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Chcę obalić mit iż psa w wieku dorosłym nie da się niczego nauczyć. Wręcz przeciwnie, mam boksera w wieku dorosłym sama nauczyłam go podowac łapę, waruj, zdechł pies - te sztuczki w wieku szczeniecym . Teraz ma 5 lat, nauczyłam go ,,czołgaj się,, i przeskakiwanie przez noge , rękę czy ciało. Jestem z niego zadowolona :) Chce teraz nauczyć go daj głos, i wsydź się . Czy ktoś wie jak mogę go tego nauczyć?

Link to comment
Share on other sites

Dla kogoś kto naprawdę chce nauczyć psa wielu sztuczek proponuję książkę "101 sztuczek z psem". Przeglądam ją i jest naprawdę świetna - w przyszłym miesiącu muszę ją sobie kupić ;).

U mnie Birma umie wszelkiego rodzaju slalomy [tzn. między moimi nogami - jak idę, jak stoję, jak klęczę z jedną nogą podniesioną itp.], dawać piątkę [ale dawania łapy nie chciało mi się jej uczyć], czołgać się, turlać, skakać na rozkaz [zarówno do góry jak i przez przeszkodę]. O siadaniu, warowaniu chodzeniu przy nodze, chodzeniu na smyczy [tzn. że ma nie ciągnąć, ale nie musi być przyklejona do nogi ;)], przychodzeniu na rozkaz i innych podstawowych, codziennych komendach nie piszę ;)

Młodą mam od połowy kwietnia, ćwiczę z nią gdzieś tak od czerwca [wcześniej uczyła się NIE atakować :shake:]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na prawde pokazowa sztuczka jest "Jak masz na imie?" :D
Uczy się to używając klikera ale trzeba do tego wiele czasu, choć nauka w sumie jest prosta. Kiedy budzisz psiaka rano a on wydaje te wszystkie nieokreslone dzwieki od ziewania po mialczenie :D to wzmacniasz je klikerem, ciaseczkami, a pozniej dodajesz komede "imie", pozniej "na imie" "masz na imie" a w koncu "jak masz na imie?". Pies z rana zaskoczony, ze od razu cos dobrze wykonal na prawde jest chetny do wspolpracy. A sztuczka jest przednia, bo gdy spotykasz kogos i ktos chce poznac imie psa to mowisz niby znudzonym glosem "no jak masz na imie?" a pies robi "łuuuaałummrryyył" :D Polecam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Mam wskakiwanie na stołek na komendę 'spocząć' ale jak komuś pokazuję to rozszerzam to do 'czy zechce pani spocząć':evil_lol:[/quote]


U nas jest "sikulec" zamiast "spacer", bo to słowo za często pojawiało się w moich konwersacjach z mężem. No i "balon" na "szczekaj" :roll: Bo nauczyliśmy ją szczekać na nadmuchany balon - tylko tak dało się wywołać u niej szczekanie. No i mówiliśmy Boa patrz BALON, no i tak zostało :D Ups...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Hej Wam.! ;)

Zajrzałam tu, ponieważ zainteresował mnie temat.
Sama jestem posiadaczką 5 miesięcznej suni,
która naprawdę szybko się uczy - i widac, że sprawia jej to przyjemnosć..
Znamy jak na razie podstawowe komendy jak: siad, waruj, daj lewą łapę, daj prawą łapę, ale i kilka sztuczek, np. czołgaj się, A Kuku (pies zerka na mnie spomiędzy moich nog), obrót (kręci się jakby za swoim ogonkiem :loveu:), turlaj się, slalom między nogami (jedyny slalom jaki umiemy - ale będziemy szkolic się dalej ;) ), cofaj (suczka idzie tyłem) i chyba na razie to tyle... W ciągu dnia robimy parę kilkuminutowych serii - żeby Lara się szybko nie znudziła... Wydaje mi się, że jak na jej młody wiek to to naprawdę dużo... I na większosc komend reaguje zarówno słyszac komendę, jak i widząc znak wizualny

Teraz miesiąc mnie nie było i bałam się, że pozapomina trochę, ale miłym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że na komendę wykonała wszystkie sztuczki.. Wiadomo - jedne wychodzą lepiej, inne gorzej...
... ale i tak jestem z niej bardzo dumna :loveu:

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bej']Chcę obalić mit iż psa w wieku dorosłym nie da się niczego nauczyć. Wręcz przeciwnie, mam boksera w wieku dorosłym sama nauczyłam go podowac łapę, waruj, zdechł pies - te sztuczki w wieku szczeniecym . Teraz ma 5 lat, nauczyłam go ,,czołgaj się,, i przeskakiwanie przez noge , rękę czy ciało. [/quote]

Ja też mogę to potwierdzić, bo swoją psicę zaczęłam szkolić jakieś 2-3 lata temu, czyli wtedy, kiedy miała 8-9 lat i umie te podstawowe komendy: siad, leżeć, łapa, druga, obie, hop (przez coś, na coś), slalom między nogami, zostań, czołgaj się, obrót, równaj i robi je z dużym zapałem do pracy. Starszy pies też umie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...