Jump to content
Dogomania

Wystawy - Rosja, Białoruś i Ukraina


gwiezdny-wyslannik

Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='NigdyNigdy']jovi, warto wykonać parę telefonów i upewnić się, jak to jest obecnie, bo przepisy się niestety zmieniają.
Jednak jeszcze w tym roku, w maju:
- dla psów tylko zaświadczenie od weterynarza powiatowego (wydane na podstawie zaświadczenia o szczepieniu) + opłata za wwóz psa (płatne na granicy)
- dla samochodu- bardzo ważne, żeby właściciel pojazdu jechał z Tobą lub jeśli to nie Twój samochód, posiadanie poświdczonej notarialnie zgody na użytkowanie pojazdu i przekroczenie granicy + zielona karta
- wiza dla Ciebie oczywiście- do załatwienia w Konsulacie Republiki Białoruskiej (poszukaj ich danych na stronie naszego MSZ'tu -[URL="http://www.msz.gov.pl"]www.msz.gov.pl[/URL]). Do wizy na bank potrzbne jest ubezpieczenie- jeszcze w maju, wyłącznym ubezpieczycielem, którego honorowano była firma Europa (w Warszawie np. ubezpieczyć się można w lokalu obok Konsulatu).
- wszelkie zaproszenia od organizatorów ułatwią przekroczenie granicy
Powodzenia! :-)[/quote]
nic się nie zmieniło! niedawno przekraczałam granicę Białorusi:p
i pamiętajcie- że jak się jedzie tam-> to samochodem musicie podjechać do kolejki ze znaczkiem unii europejskiej. i jeszcze jedna sprawa - jeśli auto, którym wjeżdżacie na terytorium RB pierwszy raz to musicie jechać kanałem " czerwonym", natomiast auta, które już bywały na białorusi - jadą kanałem " zielonym" - bynajmniej tak było na przejściu w Kuźnicy Białostockiej.
taki porządek tłumaczą tym, że każde auto musi być wpisane do komputera.
no a z powrotem - nie zazdroszczę- nie ma oddzielnej kolejki dla obywateli unii i obywateli wschodu - wszyscy stoją razem w jednej kolejce, która jest dłuuuuuuuga !

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][COLOR=#0080c0]Информация о регистрации на выставки CACIB-FCI [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0080c0][SIZE=4]"SPRING of BELARUS-2007" и "CUP of BELARUS-2007" [/SIZE][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0080c0]которые будут проходить 7-го и 8-го апреля 2007 в г. Минск[/COLOR][/B][/CENTER]
[LEFT][COLOR=#0080c0][B]ЭКСПЕРТЫ: [/B][COLOR=red]data wystaw: 7 i 8 .04.2007[/COLOR][/COLOR][/LEFT]

[LEFT][COLOR=#0080c0][B]ВИВА МАРИЯ СОЛЕЦКИ ШПУНАР(Польша) [/B][/COLOR]
[B][COLOR=#0080c0]ОТТО ШИМФ (Австрия) [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0080c0]РАМУНЕ КАЗЛАУСКАЙТЕ(Литва)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0080c0]ШАМИЛЬ АБРАКИМОВ(Россия) [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0080c0]ЮЛИЯ ОВСЯННИКОВА (Россия)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0080c0]ЯН НЕСВАДБА (Швейцария)[/COLOR][/B]
[COLOR=red]Sędziowie z Polski, Austri, Litwy, Rosji, Szwajcarii.[/COLOR][/LEFT]
[CENTER][COLOR=#004080]При регистрации собак через валютный счет для иностранных граждан установлены следующие расценки в течение всего времени регистрации:[/COLOR][/CENTER]
[FONT=Arial][COLOR=#000000]Opłaty w tabeli. [/COLOR][/FONT]

[LEFT][COLOR=#004080]Щенки и ветераны в общее число собак для предоставления скидок не входят.[/COLOR][/LEFT]
[COLOR=#004080]За 1 страницу рекламы в каталог 20 ЕВРО в течение всего времени регистрации.[/COLOR]
[COLOR=#004080]Уменьшение объема возможно только для текстовой рекламы без фотографий, рисунков, логотипов.[/COLOR]

[COLOR=#004080][B]Для иностранных граждан [/B]при оплате наличными и на счет в белорусских рублях для участия в выставке - с 1-го января по 31 января 2007 года: [/COLOR]
[COLOR=#004080][COLOR=red]Dla obcokrajowców przy opłacie w białoruskich rublach - 1-31.01.2007:[/COLOR]
- 130 000 (сто тридцать тысяч)белорусских рублей при регистрации одной собаки на одну выставку [COLOR=red](przy opłacie za 1 psa na 1 wystawę)[/COLOR]
- 230 000 (двести тридцать тысяч) белорусских рублей при регистрации одной собаки на две выставки [COLOR=red](rejestracja 1 psa na dwie wystawy)[/COLOR]
- 115 000 (сто пятнадцать тысяч) белорусских рублей при регистрации последующей собаки одного владельца на одну выставку [COLOR=red](kolejnego psa jednego właściciela na 1 wystawę)[/COLOR]
- 200 000 (двести тысяч) белорусских рублей при регистрации последующей собаки одного владельца на две выставки [COLOR=red](kolejnego psa, jednego właściciela na 2 wystawy)[/COLOR]
- 75 000 (семьдесят пять тысяч) белорусских рублей при регистрации щенка или ветерана на одну выставку [COLOR=red](szczeniaka albo weterana na 1 wystawę)[/COLOR]
- 115 000 (сто пятнадцать тысяч) белорусских рублей при регистрации щенка или ветерана на две выставки [COLOR=red](szcz., wet. na dwie)[/COLOR]
- 45 000 (сорок пять тысяч) белорусских рублей за участие в конкурсах на одной выставке [COLOR=red](uczestnictwo w konkursach na 1 wystawie)[/COLOR]
- 60 000(шестьдесят тысяч) белорусских рублей за участие в конкурсах на двух выставках [COLOR=red](j/w na dwóch wystawach)[/COLOR]
Реклама в каталог 60 000 белорусских рублей, менее одной страницы рекламы в каталог не принимается. [COLOR=red]Reklama w katalogu...[/COLOR]


[B]Для жителей Республики Беларусь[/B] [COLOR=red](dla Białorusinów...)[/COLOR] [/COLOR]

[COLOR=#004080]Зарегистрироваться на выставки собак [B][COLOR=#0080c0][SIZE=4]"SPRING of BELARUS-2007"[/SIZE] [/COLOR][/B][COLOR=#0080c0][COLOR=#000000]и[/COLOR][/COLOR][COLOR=#0080c0][SIZE=4][B]"CUP of BELARUS-2007" [/B][/SIZE][/COLOR]можно следующим образом:[/COLOR]
[COLOR=red]Rejestracja możliwa poprzez:[/COLOR]
[COLOR=#004080]- заполняются заявочные листы [COLOR=red]wypełniając[/COLOR];
- высылаются заявочные листы по факсу [COLOR=red]wysyłając wypełnione na fax[/COLOR](+375-17) 289-30-92 или почтой, вместе с копией платежного поручения [COLOR=red]razem z kopią zapłaty[/COLOR] (т.к. [COLOR=#ff0000][B]регистрация собаки будет произведена только после подтверждения оплаты за регистрацию[/B][/COLOR]), а также необходимыми документами. [/COLOR][COLOR=red]oraz z niezbędnymi dokumentami.[/COLOR]

[COLOR=#004080]Необходимые документы: [COLOR=red]konieczne dokumenty[/COLOR]
- копия родословной на собаку, которая регистрируется на выставку;
[COLOR=red]kopia rodowodu psa[/COLOR]
- копия сертификата чемпион (для регистрации в класс чемпионов);
[COLOR=red]kopia certyfikatu championa[/COLOR]
- копия рабочего диплома (для регистрации в рабочий класс).
[COLOR=red]kopia dyplomu pracy[/COLOR]
При регистрации на две выставки необходимо предоставить[B] ДВА [/B]комплекта документов. [COLOR=red]Przy rejestracji na 2 wystawy konieczne[B] [U]dwa[/U][/B] komplety dokumentów.[/COLOR]


[COLOR=#ff0000][B]Примечание:[/B][/COLOR] При переводе платежей через банковский счет обращаться за справками по телефону:
+(375-17)206-31-64[/COLOR]
[I][COLOR=#004080][B]Адрес СОО БКО:[/B][/COLOR][/I]
[COLOR=#004080]Белорусское кинологическое объединение[/COLOR]
[COLOR=#004080]А/я № 532[/COLOR]
[COLOR=#004080]220050 г.Минск, Беларусь[/COLOR]
[COLOR=#004080][B]телефон[/B] +375-17-206-31-64[/COLOR]
[COLOR=#004080][B]тел./факс[/B]+375-17-289-30-92 [/COLOR]
[COLOR=#004080][B]e-mail:[/B][COLOR=#0080ff] [B][U][email protected][/U][/B][/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Gracjana']Jak by ktos wybieral sie na jaka kolwiek wystawe na Bialorusi albo Ukrainie ( na ktora jeszcze mozna sie zglaszac) prosze sie ze mna skontaktowac bo jestem bardzo zainteresowana!A to zawsze zmniejszy koszt...;)[/quote]
Ja wybieram sie na 7-8 kwietnia;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy ktoś powoli przymierza się do lipcowego Mińska? Nie mogę nigdzie znaleźć szczegółów dotyczących tej wystawy (opłaty, sędziowie itp.).
Czy ktoś kto do Mińska jeździł może napisać orientacyjnie z jakim zapasem czasowym należy wyjechać z Polski?
Aha, czy podałby mi ktoś stawkę szpiców wilczych (keshondów) z którejkolwiek międzynarodówki w tym mieście? Może być ilościowa w klasach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiak']Czy ktoś powoli przymierza się do lipcowego Mińska? Nie mogę nigdzie znaleźć szczegółów dotyczących tej wystawy (opłaty, sędziowie itp.).
Czy ktoś kto do Mińska jeździł może napisać orientacyjnie z jakim zapasem czasowym należy wyjechać z Polski?
Aha, czy podałby mi ktoś stawkę szpiców wilczych (keshondów) z którejkolwiek międzynarodówki w tym mieście? Może być ilościowa w klasach.[/quote]
Ja jadę w kwietniu jak wrócę , to wszystko powiem .
Na lipcowy Mińsk wstępnie też się piszę .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

piotrjan, możesz teraz napisać kilka słów relacji? Widziałam w topiku wyników SH, że podróż nie jest ciekawa. Opisz jak najwięcej, doradź jak pokonać tę trasę z najmniejszą ilością stresu. I proszę, podaj stawkę ilościową szpiców wilczych....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja powinnam pojechac, tylko jeszcze musze upewnic sie na 100% transport
25 euro za psa.
termin zgloszen 10.05
zgloszenia wysylac na fax +375 152 550379
Co do sedziow to na razie nie znam ;)
Jak rozumiesz cyrylice to moge dac linka do oddzialu w Grodnie i forum psow w grodnie

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Dorotal za informacje.

Tak wiem, że mają forum. Kiedyś jak szukałam informacji w Internecie to przypadkiem je znalazłam. W prawdzie nie jestem biegła w rosyjskim :shake: , ale żadnych tam informacji nie mieli odnośnie miejsca itd.

Jakbyś coś nowego się dowiedziała o wystawie, to będę wdzięczna za podzielenie się informacją.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='mar']Mam pytanie: czy na Białorusi w każdej klasie jest CAC?[/quote]

Z tego, co wiem to tak. Wyjątek stanowią wystawy regionalne, gdzie CAC przyznawany jest Najlepszej Suce i Psu w Rasie, czyli jest tylko jeden CAC na płeć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiak']Czy ktoś powoli przymierza się do lipcowego Mińska? Nie mogę nigdzie znaleźć szczegółów dotyczących tej wystawy (opłaty, sędziowie itp.).
Czy ktoś kto do Mińska jeździł może napisać orientacyjnie z jakim zapasem czasowym należy wyjechać z Polski?
Aha, czy podałby mi ktoś stawkę szpiców wilczych (keshondów) z którejkolwiek międzynarodówki w tym mieście? Może być ilościowa w klasach.[/quote]

Sa juz informacje o lipcowym Minsku: [URL]http://www.bcu-upo.org/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witam Was !!!:bye:
Czy ktoś byłby tak uprzejmy :grins: i podałby mi szczegółowe informacje na temat :
1. Spis wystaw w Kaliningradzie, Białorusi i Łotwie na rok 2007, na których można za 1 CAC zdobyć Championat tych Państw? Interesują mnie wszystkie wystawy, na których za 1 CAC można uzyskać championat tego Państwa.
2. Na jakich zasadach przyznawany jest w tych krajach (poza Kaliningradem) championat?
Bardzo Wam z góry dziękuję za jak najbardziej szczegółowe info. :Rose: :help1: :Rose:

Link to comment
Share on other sites

Czy na Bialorusi w każdej klasie: posrednia, otwarta i championow można zdobyc CAC?

I czy musi to byc koniecznie z miedzynarodowki by zrobic championat?(jezeli pies jest juz champ.innego kraju bylego ZSRR)

Czy jest ktos zainteresowany by jechac tam na krajowke?

pozdrawiam dogomaniakow!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...