Jump to content
Dogomania

Hodowle ?


Guest Marlena999

Recommended Posts

[quote name='wolta']Witam,jestem hodowcą od 25lat owczarka niemieckiego.Zawsze mam szczenieta z rodowodem,gdyż rozkundlaniem sie brzydzę.Ale jak długo hodoję nie słyszałam takich bajek jakie tu są wypisywane.Nikt nie odmawia sprzedaży szczeniaczka gdyz do kupujacego sie nie wejdzie,hodowlii jest tak duzo że nikt sie nie odważy nie sprzedac bo kupujących psy z papierem jest jak na lekarstwo.Cena szczeniat jest równiez zróżnicowana według województw.Jestem z Katowic tu szczeniak kosztuje ok.1000zł ,we Wrocławiu psy są drogie ok.1200-1800zł,Warszawa to też inny świat ok.1500.Sama sprzedawałam kilka szczeniat na północ-tama też jest drogo.Nie rozumiem tego ,przecież wszystkie jedza za te same pieniadzę,tylko że jedni hodowcy są bardziej pazerni na cenę a inni mniej.Czeskie i Słowackie o.n to cena w granicy /na zł./600-850zł.Jednak jeszcze koszt dojazdu i nostryfikacji rodowodu.Więcęj mogę napisać prywatnie email [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL].[/QUOTE]

A ja znam takich co odmawiają sprzedaży :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lisica']
notabene ja jako potencjalny nabywca nie kupiła bym rodowodowego za 600-900, bo w głowie by mi się czerwona lampka zapaliła, że na masówkę trafiłam[/quote]

Ja właśnie dałam za psa w Czechach 6000 koron czyli 900zł i pies nie jest z masówki. Wielokrotnie pisałam, że był wypieszczony, dobrze odżywiony, "rozgryziony" na szmacie (i na nogawkach od spodni :evil_lol: ), świetnie zsocjalizowany. Cena 6000-8000 koron w Czechach to normalna cena za szczeniaka z linii użytkowych. Linie eksterierowe są droższe. Oczywiście jak wszędzie można trafić na masową hodowlę ale zawsze można zobaczyć warunki w jakich szczeniaki przebywają, jak się zachowują itd. i w razie naszych podejrzeń nie brać psa. W Czechach duże hodowle są znanymi hodowlami i tam się płaci za przydomek ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej:)
ja ponawiam pytanie koleżanki z pierwszych stron topiku...
chodzi o polecenie dobrych hodowli z Trójmiasta/ woj. pomorskiego:)
jakieś sprawdzone.
Pies bedzie mieszkał głównie w ogrodzie, ale wstęp do domu bedzie również, raczej nie chodzi o wystawowego psa, chociaż ja się zdeklarowałam, ze bedę chodziła z psem tejże koleżanki:P Tak więc, jakieś propozycje:)?

Link to comment
Share on other sites

Czy ma to byc psiak z rodowodem ??
W trójmieście dokładnie w Gdyni koleżanka ma pół roczną sunię w typie owczarka niemieckiego do oddania.Sunia jest piękna , mamy jej fotki ,może jesteś zainteresowana ??
Natomiast jeśli chodzi o hodowlę czy chodzi Ci o donka czy onka ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abis']Czy ma to byc psiak z rodowodem ??
W trójmieście dokładnie w Gdyni koleżanka ma pół roczną sunię w typie owczarka niemieckiego do oddania.Sunia jest piękna , mamy jej fotki ,może jesteś zainteresowana ??
Natomiast jeśli chodzi o hodowlę czy chodzi Ci o donka czy onka ??[/quote]
]
skoro napisałam ze chcemy chodzić z nim na wystawy no to chodzi mi o rodowodowego psiaka:):lol:

hmm..
adopcja..
no nie wiem, moze poszukam jeszcze ale muszę uzgodnić to z koleżanką, bo jesteśmy nastawieni na hodowlę.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Abis, a orientujesz się w Trójmiejskich schronach?
Bo może wiesz, czy gdzieś jest fajny ONkowaty?? wtedy poproszę zdjecia...
bo NIEMOżLIWY jest transport, no.. chyba że ktoś by przywiózł...
jeszcze popatrzę na Dogo...
<PWP>

Link to comment
Share on other sites

Wieć tak.W schronisku w Gdyni jest sliczna suczka ale 8 latka oddana przez hodowcę.Suka rodziła co cieczkę oczywiście hodofffla bezpapierowa ale sunia cudo.Kolejny psiak piękny czarny coś na podobieństwo donka czarnego jest w Ostródzie , za tydzień bedzie do wydania i najprawdopodobniej koleżanka go bierze na DT a ja po niego jadę,więc psiak będzie w Trójmieście.Zapraszam także na [url]www.owczarek.pl[/url] tam sporo jest psiaków i zdjęć psów ze schronisk a także ze schronisk trójmiejskich.
Jeśli jesteś zainteresowana będę się rozglądać ale te czarne cudo o którym pisałam jest do zakochania :pPewnie dogomaniaczki coś na ten temat wiedzą bo psiak także tutaj ma swój wątek.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam. A zna ktos moze hodowle ALHAMBRA z Rzeszowa? Czy jest ona godna polecenia itd. Ostatnio znalazlem ich strone na necie i wydaje mi sie ze jest ok ale byc moze tylko mi sie wydaje wiec prosze jesli macie z nia jakies doswiadczenia to napiszcie. Z gory dzieki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Przepraszam ale nie czytałam całego tego wątku.
Czy ktoś hodowca/fachowiec ktoś znający hodowlę Wolf Jar może mi coś na temat jej powiedziec? świeże informacje?
Od pewnego czasu interesuje mnie ta hodowla i interesował miot C.
Zastanawiam się nad nabyciem z tej hodowli psiaka, ale ja jako takowy laik (może niezupełnie) szukam psiaka exterierowego z fajnym charakterkiem, oczywiście nie użytek bo nie dam rady a nie chce zniszczyc tego psa. Mam parę hodowli na oku jak Haus Tchorz, Dorpland ale nadal mam mętlik i nie wiem z jakiej hodowli brac psiaka. Przygotowałam się juz na nabycie szczeniaka ale wciąż poszerzam swoją wiedzę. Wiem jakie są koszty, i do czego przede wszystkim chcę psa.
Pozdrawiam.


Ps: możecie i napisać na priv'a mi to nie przeszkadza, za kazde info będę wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, wiem że wybrac muszę sama ale i w tym mam problem. Bo to będzie mój pierwszy piesek z rodowodem i chcę by był jak najlpeszy:)
W hodowli Haus Tchorz interesuje mnie trochę miot eksterierów ale tak bardzo na niego się nie napalam. Bardziej hodowla Dorpland i Wolf Jar ;]
Hodowla Haus Tchorz też jest bardzo fajna i świetne psy ale nie interesują mnie mioty teraźniejsze.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Cześć Vermas ,

Powiem Ci , że gdybym teraz miała kupować owczarka to też zaczaiłabym się na Dorplant lub Wolf-Jar - jeśli masz trochę czasu na zakup , to pojedź do Dorplant , pogadaj i pooglądaj , co tam teraz fajnego dorasta - będziesz mięc pogląd na obie hodowle bo są tam zwierzaki z obu .
Mam spory niefart , oczywiście wynikający z mojej indolencji , do zakupów rodowodowych szczeniaków , i po licznych wojażach po hodowlach mogę stwierdzić ze tak na przyszłość to tu zakotwiczę .

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Dominosx- oczywiście, ze pojężdzę tu i tam i pooglądam psiaki i pozwiedzam hodowle;] Porozmawiam z hodowcą.
Jak narazie w hodowli Dorpland zainteresowal mnie ostatni miot L, ale pozostały same suczki ( a ja chcę piesia) więc czekam cierpliwie na miot Arsy:)
W hodowli Wolf Jar miot C przypadł mi do gustu po fajnych, niemieckich rodzicach ale chyba już nie ma żadnego szczeniaka na sprzedaż a ja w tym miesiącu nie kupuję jak narazie.
W hodowli Haus Tchorz obecne mioty nie zabardzo mi się podobaja ale też po fajnych rodzicach a hodowli niczego sobie.
Pozdrawiam


Ps.; nadal szuukam:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moim zdaniem to swiadczy dobrze o hodowli .. ale ostatnio niestety widze, ze niektorzy hodowcy nalezą do SV chyba tylko dla 'reklamy' bo utarło sie juz przekonanie, ze Ci z SV są swietni i w sumie są ale niestety zdarzają sie czarne owieczki

[SIZE="1"]Ruda- dzieki za wpis do ksiegi[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

ja ze swojej strony polecam hodowle "z mylnej gromady", kupilismy od nich z mezem juz dwa psiaki - pieska dwa lata temu i sunie w tym roku. psiaki sa madre, piekne i kochaniutkie, a przede wszystkim uwielbiaja nasze dzieciaczki (z wzajemnoscia :)))

pan Antek - hodowca to prawdziwy pasjonat i milosnik, zawsze pomoze, doradzi

o innych hodowlach nie wiem za wiele, ale z pewnoscia warto sie rozejrzec przed podjeciem decyzji. my odwiedzilismy za pierwszym razem okolo 7,8 hodowlii w calej Polsce zeby podjac decyzje o zakupie psiaka. na szczescie byla udana :)))

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Szukam hodowli, która ma ONki typowe eksteriery po wysoko utytułowanych rodzicach, dobrej linii, czarne podpalane z czarną maską i czarnym grzbietem (bez szarości). Może ktoś pomoże, którą hodowlą się zainteresować? Cena nie gra znaczącej roli, w grę wchodzą hodowle zagraniczne. Będę strasznie wdzięczna za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...