Jump to content
Dogomania

Hodowle ?


Guest Marlena999

Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='asher']Wiem, że w Niemczech są hodowle długowłosych onków, ale nie wiem, w jakiej organizacji zrzeszone.
A na stronie ZONDu nie ma żadnej wzmianki na temat przynależności do jakiegoś międzynarodowego związku :niewiem:[/quote]z tego co wiem w niemczech jest organizacja donkowa.ale donki tam nie sa na topie.to niszowa organizacja.raczej zond jest dla nich "guru".:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abis']Ja wiem tylko tyle,że Polski Klub Psa Rasowego właśnie też organizuje wystawy zagraniczne...Bardzobym też chciała by FCI uznało długowłose donki które przeież rodzą się dość często w hodowlach FCI[/quote]Fci moze sobie przyjac wzorzec donka lae nie jako owczarka niemieckiego;) .musi sie taka rasa zaopiekowac inny jakis tam kraj[to dosc droga impreza uznanie rasy].FCI nie ma nic do onkow i ich wzorca.wzorzec ustala SV i tylko ta organizacja zajmuje sie hodowla i kiedunkiem oraz wymogami hodowlanymi rasy owczarek niemiecki.SV ma umowe z FCI o wzajemnym uznawaniu sobie dokumentow.FCI ma zerowe prawa do ustanawiania czegokolwiek w rasie owczarek niemiecki:diabloti: :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a ja mam pytanie..odnosnie hodowli ..zamierzam kupic owczarka niemieckiego dlugowlosego z niezlym rodowodem ale nie mam pojecia ktore hodowle w Polsce czy poza polska sa godne polecenia jakie polecacie? te wczesniejsze byly polecane do krotkowlosego Onka..bylam wdzieczna za przyblizenie jakis hodowli ..ja moge po psiaka dojechac nawet do niemiec czy Francji:)...a zalezy mi8 na niezlej lini hodowlanej bo psiaka chcialabym wystawiac.dziekuje z gory za jakies informacje i namiary

Link to comment
Share on other sites

Długowłose ONki rodzą się w hodowlach ,po rodzicach z normalną sierścią .Mają normalnie rodowody FCI ,tylko nie mogą być uznane do dalszej hodowli .Mając psa z rodowodem FCI możesz brać udział w Zawodach ,pokazach,szkoleniach ,organizowanych przez Związek Kynologiczny ,lub zarejestrować się w innych Związkach ,czy Klubach dopuszczających do hodowli długowłose i tam dalej działać .
Poszukaj ciekawych hodowli i dobrych kryć ,jest takich sporo i nawet w tym temacie .Możesz dowiedzieć się czy nie mają w miocie szczeniaczka z dł. włosem.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

z tym ze z DONKiem na wystawach nie poszalejesz zbytnio :lol: , zond ma dwie w roku , pkpr chyba niewiele wiecej to samo khron, a tylko te organizacje przyjmuja owcz.długowlose jako zgodne z wzorcem jakims tam , kwalifikują jej do hodowli .

Link to comment
Share on other sites

no wiele hodowli nie podaliscie..dlatego pytalam..a czy lepsze sa DONki po rodzicack krotkowlosych(znaczy typowych owczarkow) czy po rodzicach z dluzszym wlosem???znaczy nie tylko lepsze z wygladu bo typu niedziedziego Onka nie chce bo zbytni nacisk na szate to juz przesada..ale tez pod wzgledem uzytkowym takich psiakow...

Abis mam prosbe moglabys podac strone www tej hodowli o ktorej poisalas bo ja nie moge jej znalezc

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej kup psa z hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym ,po rodzicach z normalną sierścią .Zwiazek ma największe wymagania co do ras i jest w FCI (Miedzynarodowej Federacji Kynologicznej )
Ostre rygory co do uznania psów do hodowli dają ci większą gwarancję kupna zdrowego i silnego psa.
Jeśli chcesz psa z dobrą psychiką to musisz zobaczyć w jakich warunkach szczeniaki były wychowywane i jaką psychikę mają (pewność siebie i chęć kontaktu z człowiekiem)
Wszystkie inne Związki ,czy Kluby (nie w Związku Kynologicznym)mają bardzo liberalne warunki dopuszczania psów do hodowli w tych organizacjach ,więc i więcej jest suk i psów takich co w ZKwP nie mogły by być hodowlane.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

SAWA napisała-
.."Wszystkie inne Związki ,czy Kluby (nie w Związku Kynologicznym)mają bardzo liberalne warunki dopuszczania psów do hodowli w tych organizacjach ,więc i więcej jest suk i psów takich co w ZKwP nie mogły by być hodowlane.."
SAWA, nie zgadzm sie z tym co piszesz. Rozumiem, że optujesz za ZKwP, ale nie możesz pisać nieprawdy. ZOND jest związkiem mającym także bardzo ostre rygory hodowlane i są one PRZESTRZEGANE, co do tego nie ma wątpliwości, natomiast jak sama wiesz w ZK ..no bywa z tym różnie.
Myśle, że Nadia także nie wie na czym polega różnica między "Waszymi" a "naszymi" psami, pozwól więc że odeślę ją na strone ZOND [URL="http://www.zond.pl"]www.zond.pl[/URL] -tam może sobie troszke poczytać. Są tam też podane nr tel do Związku, więc będzie mogla zadzwonić i popytać o hodowle i szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

Nie myślałam tylko o ZOND ,bo faktycznie to jest dość wymagający Związek ,ale bardziej miałam na myśli Klub z Sieradza i Związek Psa Rasowego.
Jednak hodowla w Związku Kynologicznym jest bardziej rygorystyczna regulaminowo i o tym chciałam napisać.

Link to comment
Share on other sites

To jest podstawa i to jest właśnie istotne przy wybraniu i kupnie psa rasy Owczarek Niemiecki .W Polsce Klub Owczarka Niemieckiego jest członkiem SV(Niemieckiego Klubu Owczarka Niemieckiego) Podlega on FCI ,tak jak Związek Kynologiczny . Wzorzec rasy ON jest taki jak u Niemców i wszystkie zmiany dotyczące wzorca obejmują nasze ONki zarejestrowane w ZKwP i Klubie ON w Polsce.
Wszystkie prywatne ,czy inne Związki i Kluby mają swoje prawa i wzorce ,nie zawsze zgodne z FCI.

Link to comment
Share on other sites

ayshe..:cool1: wiem i rozumiem, bo znam Twoje zdanie.....SAWA...no cóż, DON-ki to jest fakt niezaprzeczalny i dokonany, więc po co tu sie na cokolwiek powoływać?...../z calym szacunkiem dla Twojej hodowli/. KTOŚ pytał o DON-ka..i ja mu odpowiedzialam:p i tyle. Wszystko ładnie napisałaś, ale..... jakby nieobiektywnie. Zresztą....sama dobrze wiesz jak nieobiektywne są oceny i opinie o ON-kach i DON-kach. zresztą...wystarczy pooglądać fotki z róznych wystaw:diabloti: , chwilami nie bardzo wiadomo co sie ogląda.......:cool1:

Link to comment
Share on other sites

no to fajnie.kazdy zostaje przy swoim i.......zycie jest piekne....
najwazniejsze zeby sie nie zrobilo na forum jak na forum .......majorek na przyklad:razz: .donki ZAWSZE byly faktem dokonanym bo takie psy rodzily sie ZAWSZE;) .tak jak onki z miekkimi uszami.genetyka i dziedziczenie genow gecesywnych to wredna rzecz.doooooooobra.pax:p .
w sumie to pozytywne.jak tak pomysle.wszyscy rozmnazacze przerzucaja sie na donki.modne sa.oby jak najdluzej:cool1: .

Link to comment
Share on other sites

Taaak... :( a ja nad tą modą własnie ubolewam ogromnie:placz: :angryy: . Strach sie bać co mogą zrobić rozmnażacze z DON-kami:mad:
Ayshe, o ktory nowy klub pytasz , bo ja juz też pomału trace orientacje- tyle tego wciąż sie tworzy - jedni z "odrzutów":flop: a inni...z kosmosu chyba:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

ino-mi chodzi o ten tfor do ktorego nalezy teraz "od aleksandry":roll:
ino pomijajac roznice miedzy nami -mnie trzesie jeden fakt-bardzo ciezkie i o bardzo obfitej szacie donki.....:shake: .smutno patrzec na szkoeniu jak one sie mecza jak tylko zrobi sie troszke cieplej.tzw.przedluzony wlos to jeszcze ujdzie ale te niedzwiedzie ....:placz: .troszku mnie trzesie.....
jak patrze na coponiektore"reproduktory"na allegro to niedowierzam wlasnym oczom.martwie sie i tyle.
z drugiej strony donki sa modne bo inne,bardzo sa tez atrakcyjne wizualnie tak wiec moda na nie jest nieunikniona.traktowane jako zwierzatka wystawowe wzbudzaja taka sama moja litosc i zazenowanie jak szczurowate onki normalnowlose ,malusie samczyki o grzbiecie w wieku 8 miesiecy jak u doroslego psa......i takie tam:-( .

Link to comment
Share on other sites

tak zgadza sie podkreslilam nawet ze Donka ale poprostu dlugowlosego nie niedziedziego ale in_a rowniez mi na moje pytanie odpowiedziuala bo klub rowniez dotyczy DONKOW a nie niedziewdzi..za ktory namiar dziekuje bo nie wiedzialam nawet o istnieniu takowego:)..co jednak do rasy to mnie sie najbardziej podobaly zwykle staroniemieckie owczarkie nie niektore kaleki ktore maja tak sciety zad ze ledwo nogami ruszaja tak maja ugiete..dla mnie to meczenie ale coz niemcy wymyslili my sie musimy podporzadkowac nie mniej jednak najbardziej mi sie podobaly i byly chyba najbardziej uzytkowe owczarki staroniemieckie z normalnym zadem a nie scietym pod katem 45 stopni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...